שמינית גמר היורו בין איטליה לאוסטריה תצא הערב (שבת, 22:00) לדרך, כאשר האוסטרים שסיימו במקום השני בבית ג’ חולמים על סנסציית ענק מול האיטלקים שניצחו את שלושת משחקיהם בבית א’. לאונרדו בונוצ’י ודויד אלאבה התייחסו למשחק.

בלם הנבחרת האיטלקית, לאונרדו בונוצ’י, אמר: “זה משחק חשוב מאוד נגד יריבה שקשה לשחק נגדה, אבל יש אווירה טובה בחדר ההלבשה. אנחנו מכבדים מאוד את אוסטריה האיכותית, הרעננה והפיזית שתיתן משחק טוב. אנחנו מוכנים. אף פעם לא הרגשנו עליונים על אף אחד, אלא האמנו בעצמנו בעזרת המאמן רוברטו מנצ’יני. אם נוריד את רמת הריכוז נהפוך לקבוצה ‘נורמלית’”.

הרכב נבחרת איטליה: ג’אנלואיג’י דונארומה, ג’ובאני די לורנצו, לאונרדו בונוצ’י, פרנצ’סקו אצ’רבי, לאונרדו ספינאצולה, ז’ורז’יניו, מרקו וראטי, ניקולו בארלה, דומיניקו ברארדי, לורנצו אינסינייה וצ’ירו אימובילה. 

הרכב נבחרת אוסטריה: דניאל באקמן, אלכסנדר דראגוביץ’, מרטין הינטרגר, דויד אלאבה, סטפן ליינר, כריסטוף באומגארטנר, פלוריאן גריליש, קונארד ליימר, מרסל סביצר, אקסבר שלאגר ומרקו ארנאוטוביץ’. 

הפירלו הבא של איטליה

בונוצ’י המשיך: “אנחנו שלם שגדול מסך החלקים שלו. השחקנים יודעים על מה אנחנו משחקים. יש משחקים שבהם צריך לשחק מכוער ולהישאר מרוכזים, עשינו את זה בעבר ובנינו סוג של חומה סביב הרחבה. צריך לבחור את הגישה הנכונה לכל משחק. ההבדל יהיה בפרטים הקטנים. המטרה היא לעשות משהו מיוחד עם החולצה הזאת ולהילחם למען ה’אזורי’. אם בעוד חודש אנשים ישנאו אותי כשחקן יובנטוס, זה לא יהיה משהו שלא התמודדתי איתו במהלך הקריירה”.

לאונרדו בונוצ'י (רויטרס)לאונרדו בונוצ'י (רויטרס)

אלאבה אמר: ”עבורי המשחק הזה חשוב במיוחד. זה יהיה משחק חשוב עבור כל איטליה וכל אוסטריה. החוזק שלנו הוא בגיבוש הקבוצתי. יש לנו כמה שחקנים טובים מאוד, כמובן, אבל אנחנו יודעים איך להביא את הקבוצתיות למגרש. צריך להמשיך לחלום בגדול. אנחנו הולכים ללונדון כדי להמשיך את החלום. לא יהיה קל נגד איטליה, אבל הכול אפשרי בכדורגל”.

אלאבה נשאל מי שחקן המפתח של האיטלקים: “צ’ירו אימובילה. הוא חלוץ אמיתי עם משחק שלם, מסוכן וקר רוח ברחבה. הוא יודע איך להכריע משחקים ולהבקיע מההזדמנויות הקטנות ביותר”.

דויד אלאבה (רויטרס)דויד אלאבה (רויטרס)