לאחר ששמטה יתרון בתוספת הזמן ב-1:1 מול נורבגיה, נבחרת ספרד הצליחה הערב (שלישי) לחלץ 1:1 דרמטי מול שבדיה בחוץ משער שוויון דרמטי של רודריגו בדקה ה-92 והבטיחה את מקומה באליפות אירופה שתיערך בקיץ הקרוב. 

נבחרת ספרד העפילה ליורו בפעם השביעית ברציפות, הרצף הטוב ביותר של ‘לה רוחה’ אי פעם’. אגב, גיבור המשחק, רודריגו, שכבש שער שוויון בדקה ה-92 והעניק לספרדים את הכרטיס ליורו, היה מעורב בעשרה שערים עם שמונה שערים ושני בישולים ב-22 הופעותיו במדי ‘לה רוחה’.

רודריגו חוגג (רויטרס)רודריגו חוגג (רויטרס)

רודריגו סיפר בסיום: “אני סופר שמח ומאושר מכך שעלינו ליורו. אני חושב שהגיע לנו יותר, במיוחד במחצית הראשונה, אבל זה היה משחק קשה ובסופו של דבר הצלחנו להשיג את המטרה שלנו. במהלך לפני השער נשארתי מאחור וחיכיתי שהכדור יגיע אליי, אבל הפעם החלטתי לרוץ קדימה לכיוון השער ותראו מה קרה”.

שחקני ספרד חוגגים (רויטרס)שחקני ספרד חוגגים (רויטרס)

הסיבה שלא פתח: “הרגשתי כאב מסוים לאחרונה, במהלך השבוע עשיתי רק אימונים חלקיים כי הרגשתי יותר כאב, אבל רוברט מורנו רצה לנסות דברים אחרים וזו הסיבה שלא פתחתי במשחק. הדבר החשוב הוא מה שעשיתי בדקות שלי על המגרש ולשמחתי הן היו קריטיות מבחינתנו”.

העובדה שלא ניצחו בשני המשחקים האחרונים: “זה הכדורגל, ברור שאם לא ננצח בכל משחק אנשים יתחילו להגיד שאנחנו לא ברמה המתאימה כי אנחנו אחת מנבחרות הכדורגל הגדולות והחזקות בעולם, אז בסדר. הדבר החשוב הוא שעלינו ליורו 2020 ועכשיו יש לנו זמן להשתפר ולפתח את הסגנון שלנו”.

רודריגו חוגג (רויטרס)רודריגו חוגג (רויטרס)