אז בסוף זה קרה, נבחרת ספרד תהיה בקיץ הקרוב באליפות אירופה לאחר שעלתה אמש (שלישי) ליורו 2020 עם שער דרמטי של רודריגו מורנו, שחקנה של ולנסיה, בדקה ה-92 ב-1:1 נגד שבדיה. כעת מה שנותר לאדומים הוא משחקים נגד מלטה ורומניה ועם שתי נקודות נוספות הם גם יסיימו בראשות בית 6. 

המאמן, רוברטו מורנו, דאג מיד בסיום המשחק להזכיר לכולם ל מי שייכת ההצלחה באמת “הלילה אני מקדיש ההעפלה ללואיס אנריקה ומשפחתו, העבודה שלו עם הקבוצה שמה אותנו בעמדה חזקה מאוד ואנחנו מודים על כך מאוד. אני גם שמח שקיבלתי את ההזדמנות להדריך את הנבחרת”. 

רוברטו מורנו (רויטרס)רוברטו מורנו (רויטרס)

כזכור, לואיס אנריקה, מאמנה שלעבר של נבחרת ספרד נטש את עמדת המאמן ביוני האחרון מסיבות אישיות ורוברטו מורנו החליפו בתפקיד. כמו כן, באוגוסט האחרון בתו של אנריקה בת ה-9 הלכה לעולמה, לאחר מאבק במחלה קשה.

המשחק עצמו: “הלילה היה משחק קשה, נאלצנו להזיע כדי להשיג את התוצאה. אני שמח מאיך ששיחקנו ועל כך שהצלחנו להעפיל ליורו 2020. תהיה עוד עבודה קשה בהמשך, אבל אנחנו בכיוון הנכון”. 

לואיס אנריקה (רויטרס)לואיס אנריקה (רויטרס)

היו גם חדשות לא טובות אתמול בערב עבור הנבחרת הספרדית: השוער דויד דה חאה נפצע בשריר הירך במהלך המשחק נגד שבדיה ופונה מהמגרש לאחר כשעה. השוער הבכיר עלה במקומו של קפה אריסבלאגה שפתח בשער ב-1:1 נגד נורבגיה. עוד נציין, כי השוער הספרדי עדכן את הצוות הרפואי כבר במחצית על פציעתו, אך דרש להתחיל גם את המחצית השנייה, עד שנכנע. דה חאה יעבור סדרת בדירות הבוקר, כאשר הצפי היא היעדרות של לפחות שבוע. פציעתו גם פוגעת כמובן במנצ’סטר יונייטד שתפגוש במחזור הקרוב בליגה את ליברפול. 

דויד דה חאה פצוע (רויטרס)דויד דה חאה פצוע (רויטרס)

בנוסף למאמן, גם כלי התקשורת בספרד חגגו את ההעפלה הדרמטית. ב ‘ספורט’ הספרדי פרגנו לנבחרת עם הכותרת “יורורוחה”. כמו כן, ב’מארקה’ לא התרשמו במיוחד מהתיקו, אך הביעו בסופו של דבר אנחת רווחה לאחר שרשמו “השבח לאל”.