בין שלל ההצגות שקיבלנו אמש (שלישי) בליגת האלופות, יש אחת שהפתיעה מכל כולן – זו של אייאקס שפשוט התפוצצה על דורטמונד ביוהאן קרויף ארנה עם 0:4 אדיר לרשת של השוורצגלבן שנותרו חסרי מענה ואפשרו לקבוצה מאמסטרדם לתפוס את פסגת בית 3 עם מאזן מושלם אחרי שלושה מחזורים.

התחושות בצד הגרמני, מן הסתם, קשות מאוד. בכלי התקשורת לא ריחנו וב’בילד’ נכתב: “דורטמונד בערפל מוחלט, היא חייבת לבקש סליחה מהאוהדים על ההופעה הזו”, “בושה באמסטרדם. 0:4!, 0:4!, 0:4!”, זעקה הכותרת”. אגב, מדובר בתבוסה הגבוהה ביותר של דורטמונד אי פעם בצ’מפיונס.

ארלינג הולאנד מעל כולם (רויטרס)ארלינג הולאנד מעל כולם (רויטרס)

מרקו רויס ניסה להסביר את תצוגת הנפל: “השער הראשון הוא באשמתי, היו לנו כמה הזדמנויות טובות עם ארלינג הולאנד, אבל אייאקס הייתה הקבוצה הטובה ביותר. לא הינו מספיק אנרגטיים, זה לא היה המשחק שלנו, צריך לטפל בעובדה שאייאקס הבקיעה שערים בקלות”.

מנגד, כמובן שמחה גדולה באייאקס. המאמן אריק טן האג סיפר: “כמובן שאני גאה בקבוצה שלי, זו הייתה הופעה אדירה עם כדורגל מדהים. כששתי הקבוצות משחקות פתוח כדי לכבוש, זה הופך למשחק מהנה ולשמחתי זה היה בצד שלנו. זה היה יוצא דופן, אבל הדרך עוד ארוכה עד למטרה”. גם בכלי התקשורת בהולנד חגגו: “מושלם!”, “הופעה הירואית באמסטרדם”, נכתב ושם הוסיפו בנוגע לכוכב היריבה: “אפילו הולאנד ‘הרובוט’ נראה נואש בלילה קסום של כדורגל”.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל