המחזור השישי והאחרון בשלב הבתים של ליגת האלופות נפתח הערב (שלישי) כשלאציו למרות 2:2 עם קלאב ברוז’ הצליחה להעפיל לשלב הבא לאחר 20 שנה, בנוסף, בורוסיה דורטמונד גברה 1:2 על זניט סנט פטרסבורג והעפילה מראשות הבית.

האיטלקים הבטיחו את ההעפלה בזכות שערים של חואקין קוראה וצ’ירו אימבוליה שסידרו למארחת את הכרטיס לשלב הבא. במקביל, זניט סנט פטרסבורג שאיבדה סיכוי ההעפלה, אירחה את בורוסיה דורטמונד שכבר עלתה לשמינית במחזור הקודם, רצתה לסיים בראשות הבית עם ניצחון, וכך בדיוק עשתה, כשהפכה פיגור 1:0 מוקדם ל-1:2 מרגלי לוקאש פישצ’ק ואקסל ויטסל.

לאציו – קלאב ברוז’ 2:2

בעקבות התיקו האיטלקים הבטיחו לראשונה לאחר 20 שנה את ההעפלה לשלב שמינית הגמר בליגת האלופות דרך המקום השני בבית. המשחק נפתח בשליטה מוחלטת של התכולים שסיפקה לה יתרון מוקדם מרגלי חואקין קוראה הבלגים התאוששו והגיבו מהר עם שער של רוד וורמר, לאחר מכן, צ’ירו אימובילה דייק מהנקודה הלבנה, אך שוב האורחת העיקשת השוותה את התוצאה עם שער של האנס ואנקן. בעקבות התיקו, התכולים סיימו את שלב הבתים כשהם עם 10 נקודות. מנגד, הבלגים נשרו לשלב 32 האחרונות בליגה האירופית כשהם עם 8 נקודות בלבד. 

אגב, אימובילה רשם ציון דרך מרשים: הוא האיטלקי השלישי בהיסטוריה של ליגת האלופות שכובש בכל אחד מארבעת המשחקים הראשונים שלו במפעל, באותו הקמפיין. קודמיו היו אלסנדרו דל פיירו (שעשה זאת ב-1995/96 וגם ב-1997/98) ופיליפו אינזאגי (2002/3)

דקה 12, לאציו עלתה ליתרון 0:1: לואיס אלברטו בעט ממרחק 15 מטרים כדור חד ושטוח, סימון מיניולה הדף, אך ישירות לרגליו של חואקין קוראה, שמקרוב גלגל לרשת.

חואקין קוראה ומנואל לצארי חוגגים (רויטרס)חואקין קוראה ומנואל לצארי חוגגים (רויטרס)

דקה 15, ברוז’ השוותה ל-1:1: נואה לאנג בעט כדור חד ממרחק 16 מטרים, פפה ריינה הדף ברשלנות לרגליו של רוד וורמר, שממרחק שישה מטרים בעט לפינה הימנית והשווה את התוצאה.

שחקני קלאב ברוז' חוגגים (רויטרס)שחקני קלאב ברוז' חוגגים (רויטרס)

דקה 27, לאציו עלתה ל-1:2: צ’ירו אימובילה דייק מהנקודה הלבנה כשבעט לפינה הימנית, זרק את השוער אל הפינה השנייה, והחזיר את היתרון החשוב לאורחת.

צ'ירו אימובילה כובש מהנקודה הלבנה (רויטרס)צ'ירו אימובילה כובש מהנקודה הלבנה (רויטרס)
צ'ירו אימובילה ושחקני לאציו חוגגים (רויטרס)צ'ירו אימובילה ושחקני לאציו חוגגים (רויטרס)
חואקין קוראה וצ'ירו אימובילה חוגגים (רויטרס)חואקין קוראה וצ'ירו אימובילה חוגגים (רויטרס)

דקה 39, קלאב ברוז’ נותרה ב-10 שחקנים: גלישה מאוחרת ומסוכנת מאחור של אדוארד סובול, השאירה את קבוצתו בחיסרון מספרי כאשר הוא קיבל את הצהוב השני.

דקה 76, קלאב ברוז’ השוותה ל-2:2: לאחר הרמת כדור נהדרת לרחבה, האנס ואנקן היה לבדו בתיבת ה-5 ונגח את הכדור לרשת.

האנס ונאקן אחרי השער (רויטרס)האנס ונאקן אחרי השער (רויטרס)

זניט סנט פטרסבורג – בורוסיה דורטמונד 2:1

הגרמנים שכבר הבטיחו את העלייה בשבוע שעבר עם 1:1 מול לאציו, סיימו בראשות הבית עם הניצחון 1:2 על הרוסים הערב. זה לא הלך פשוט, האורחת הופתעה כבר בשלב מוקדם כאשר סבסטיאן דריוסי כבש בדקה ה-16 של המשחק, אך הצהובים לא נבהלו, התעשתו במחצית השנייה וניצחו את יריבתה בזכות שערים של לוקאש פישצ’ק ואקסל ויטסל. בסיום שלב הבתים, המנצחת בראשות הבית עם 12 נקודות, מנגד, המארחת הייתה בשר התותחים בבית הזה כשסיימה רק עם נקודה אחת בודדה.

דקה 16, זניט סנט פטרסבורג עלתה ליתרון 0:1: כדור רוחב של אלכסיי סוטורמין מצד ימין מצא את סבסטיאן דריוסי, שבעט ממרחק 12 מטרים כדור שטוח שפגע במאטס הומלס והמשיך לפינה הימנית של מרווין היץ.

סבסטיאן דריוסי ושחקני זניט חוגגים (רויטרס)סבסטיאן דריוסי ושחקני זניט חוגגים (רויטרס)

דקה 68, דורטמונד השוותה ל-1:1: לאחר קרן של הצהובים, מאטס הומלס בעט מכ-7 מטרים, השוער הרוסי הדף את הכדור לרגליו של לוקאש פישצ’ק, שכבש בקלילות את שערו הראשון בליגת האלופות. 

לוקאש פישצ'ק ומאטס הומלס חוגגים (רויטרס)לוקאש פישצ'ק ומאטס הומלס חוגגים (רויטרס)

דקה 78, דורטמונד עלתה ליתרון 1:2: אקסל ויטסל שיגר בעיטה ברגל שמאל, לא חזקה אך מדוייקת, והעלה את קבוצתו ליתרון שמבטיח את המקום הראשון בבית. 

שחקני דורטמונד חוגגים (רויטרס)שחקני דורטמונד חוגגים (רויטרס)