חלום הזכייה של יובנטוס בליגת האלופות עם יובנטוס בסכנה? אלופת איטליה בשמונה השנים האחרונות הופתעה הערב (רביעי) בצרפת כאשר נכנעה 1:0 לליון המקומית במשחק הראשון בשמינית גמר הצ’מפיונס וכעת, תהיה חייבת לנצח ביותר משער אחד בגומלין באצטדיון אליאנץ שבטורינו על מנת לעלות בכל זאת לרבע הגמר.

יובנטוס רשמה שני נתונים מאכזבים למדי במשחק, כאשר הביאנקונרי לא רשמו ולו בעיטה אחת למסגרת לאורך כל המשחק, זאת הפעם הראשונה מאז המפגש מול אתלטיקו מדריד ב-2014 שיובה לא מצליחה לבעוט למסגרת לאורך משחק שלם והפעם השלישית בלבד מאז עונת 2004/05. כמו כן, כריסטיאנו רונאלדו לא כבש ב-25 הבעיטות החופשיות האחרונות שלו במפעל. 

מאמן הביאנקונרי, מאוריציו סארי, התייחס להפסד של קבוצתו: “במחצית הראשונה הנענו את הכדור לאט מדי, המחצית השנייה הייתה הרבה יותר טובה, אבל בליגת האלופות זה לא מספיק לשחק מחצית אחת. אני לא יודע למה לא הצלחתי לגרום לשחקנים שלי להבין שהכדור חייב לזוז הרבה יותר מהר, הכל מתחיל משם. באימון המסכם זה היה נראה הרבה יותר טוב”.

“היינו חסרי נחישות ואגרסיביות בהתקפה וב-15 דקות במחצית הראשונה היינו כאלה גם בהגנה. היינו חסרי מזל כאשר ספגנו בזמן שמתייס דה ליכט היה פצוע. המחצית השנייה הייתה טובה יותר, אבל בכנות זה פשוט לא היה מספיק. אני ממשיך להגיד לשחקנים שלי שאנחנו עושים הרבה דברים הפוך ממה שאנחנו עושים באימונים”.

בלם יובה, לאונרדו בונוצ’י, אמר: “היינו שניים לכל כדור במחצית הראשונה, אני לא יודע למה זה קרה. משהו לא עבד נכון בנסיונות שלנו, הרגשתי עוד מלפני שריקת הפתיחה שמשהו פשוט לא נדלק אצלנו. היינו רחוקים זה מזה במחצית הראשונה, עשינו הכל קל יותר לליון. אנחנו צריכים לעבוד קשה לקראת הגומלין כי אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו משחק נוסף כזה בטורינו”.

מגן הביאנקונרי, דנילו, סיפר: “אסור לנו לשחק כמו ששיחקנו במחצית הראשונה במשחק כל כך חשוב, אנחנו מודעים לזה שנתנו להם את המחצית הראשונה. אנחנו צריכים לעבוד קשה כמו שעשינו במחצית השנייה, בגומלין אנחנו חייבים לשחק מהדקה הראשונה כמו ששיחקנו לקראת סיום המשחק ואנחנו פשוט חייבים לעשות את זה ולעלות לרבע הגמר מול האוהדים שלנו”. 

שוער יובה, וויצ’ך שצ’סני, אמר: “הגבנו טוב במחצית השנייה ואני חושב שזה סימן חיובי לקראת הגומלין. אני לא חושב שהיינו חסרי ריכוז בהגנה, פשוט הגענו בגישה לנו נכונה במחצית הראשונה ואני באמת לא יודע למה”.

קשר יובנטוס, ארון ראמזי, הוסיף: “ידענו שאנחנו מגיעים למשחק לא קל באצטדיון קשה, יש לליון שחקנים מצוינים והם השתלטו בצורה מוחלטת על המשחק במחצית הראשונה. ניסינו ללא הפסקה לשבור אותם, אבל זה פשוט לא הצליח לנו. אנחנו עדיין בתמונה, יש עוד דרך ארוכה במפגש הזה, עכשיו הם צריכים לבוא לבית שלנו. אנחנו מאמינים בעצמנו, עם האוהדים שלנו מאחורינו אנחנו יכולים להמשיך לרבע הגמר”.

כוכב ליון חוסם אוואר, שבישל את שער הניצחון וזכה בתואר המצטיין של אופ”א במשחק, סיפר: “אני שמח מאוד שזכיתי בתואר איש המשחק ובישלתי את שער הניצחון. אני לא יודע אם זה היה הערב היפה ביותר שהאצטדיון הזה ראה בליגת האלופות, אבל צריך לשאול את האוהדים. הטקטיקה שלנו עבדה ועכשיו אנחנו צריכים להשקיע את אותו המאמץ במשחק הגומלין. האמנו לכל אורך הדרך שאנחנו יכולים לסבך את יובנטוס ועשינו בדיוק את מה שרצינו”.

שוער ליון, אנתוני לופס, ששמר על רשת נקייה, אמר: “אנחנו יודעים שאנחנו יכולים להציג הופעות כאלה. עם זאת, עברנו רק חצי דרך במפגש הזה. הוכחנו שאחנו ברמה של שמינית גמר ליגת האלופות, שיחקנו כקבוצה ועבדנו קשה ואפילו סבלנו ביחד בסוף המשחק. אני רוצה לברך את כל הסגל על הניצחון הזה כי כולם עבדו קשה, הגנתית והתקפית כאחד. זה ניצחון יפהפה”. 

כובש שער הניצחון, לוקאס טוזאר, סיפר: “אני מרוצה מאוד ממה שהקבוצה עשתה, גרמנו לכל האוהדים להיות מאוד שמחים. אני מאושר מהשער שכבשתי, פתחנו את המשחק טוב, בדיוק כמו שהמאמן רצה והצלחנו להחזיק מעמד במחצית השנייה. ניצחנו משחק גדול מאוד עם מחצית ראשונה בה היינו הרבה יותר טובים מיובנטוס. אנחנו צריכים לשחק כך כל הזמן”.

מאמן הצרפתים, רודי גרסיה, הוסיף: “זה היה משחק של שתי מחציות שונות, המחצית הראשונה הייתה יפה מאוד. לא רק שהגנו טוב מאוד, שיחקנו בצורה מושלמת לפי תוכנית המשחק. במחצית השנייה לא היינו קיימים, בקושי החזקנו בכדור וסבלנו מאוד. יובנטוס הכניס שחקן התקפה רביעי למשחק ואז נאלצנו להפשיל שרוולים ולהגן כולם ביחד. לא ספגנו וזה חשוב מאוד כאשר משחקים את המשחק הראשון במפגש בבית. החרטה היחידה שלי היא שלא השגנו את השני כאשר שלטנו במחצית הראשונה”.