איזה משחק נהדר קיבלנו הערב (שלישי) בו דורטמונד ניצחה 1:2 את פאריס סן ז’מן בסיגנל אידונה פארק במסגרת המשחק הראשון של ליגת האלופות, כשמי שגנב את ההצגה פעם נוספת היה ארלינג בראוט הולאנד, ילד הפלא בן ה-19, שמסרב לעצור. הנורבגי כבש צמד שסידר מקדמה חשובה לגרמנים לקראת הגומלין בצרפת בעוד כשלושה שבועות.

הולאנד טיפס למקום השני בטבלת הצעירים ביותר שהגיעו ל-10 שערים באלופות, כשהוא עשה זאת בגיל 19 ושישה חודשים ובכך עקף את קארים בנזמה (בגיל 20 ועשרה חודשים) ושני לקיליאן אמבפה (בגיל 18 ו-11 חודשים). הנורבגי המצוין העלה את מאזנו ל-10 שערים העונה בצ’מפיונס, 8 עם זלצבורג ושניים כעת עם דורטמונד, כשהוא במאזן זהה יחד עם רוברט לבנדובסקי בפסגת הכובשים.

פ.ס.ז’, שהציגה משחק לא טוב ברוב שלבי ההתמודדות, רשמה רק שתי בעיטות לכיוון השער במחצית הראשונה, וזהו השיא השלילי הגרוע ביותר שלהם מאז המפגש מול ברצלונה ב-2017, שגם שם איימו פעמיים במחצית.

הולאנד דיבר בסיום: “אני שמח להיבחר כאיש המשחק, אבל מרגיש שאני עדיין יכול לעשות הרבה יותר טוב. אני צריך להיות טוב יותר בעמדה הזו ולעבוד קשה כדי להשתפר. התוצאה הזו היא מסוכנת ושברירית, פאריס קבוצה חזקה והיא עדיין יכולה לעבור בגומלין”.

מאמן פ.ס.ז’, תומאס טוכל סיפר: “עלינו במערך של 3 בהגנה כדי לשלוט במשחק ולצאת קדימה, קל לומר שזו הייתה טעות ואני יודע שהתוצאה לא מושלמת, אבל גם קבוצות אחרות הפסידו כאן, זה משהו שיכול לקרות. אחרי שכבשנו את השוויון חשבתי שנכבוש שערים נוספים וזה לא קרה. מבחינתי זה לא קשור למערך, יש לנו את המשחק השני בבית כדי לתקן ולהפוך את התוצאה”.

בלם פאריס, מרקיניוס, אמר: “לא היינו מספיק אינטנסיביים עם הכדור או בלעדיו. עשינו הרבה דברים רעים במשחק והם ניצלו את הטעויות שלנו. יש להם חלוץ חזק מאוד (הולאנד) אבל גם כבשנו שער חשוב שיכול לעזור לנו במשחק הגומלין”.

למה המלפפון הכי יקר בחורף בחר בדורטמונד?

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל