אם יש מגיע בכדורגל, הרי שקיבלנו אותו הערב (ראשון). באיירן מינכן חתמה עונה פשוט אדירה שלה עם זכייה שישית בתולדותיה בליגת האלופות, אחרי שגברה 0:1 על פאריס סן ז’רמן בגמר בליסבון והניפה את הגביע בעל האוזניים הגדולות.

הבווארים, היחידים שניצחו בכל המשחקים במפעל העונה, קטפו בצדק רב את התואר והשלימו טרבל אדיר תוך שהוכיחו שהם הטובים ביותר באירופה. על הדרך, הקבוצה של האנזי פליק רשמה שורה ארוכה של ציוני דרך ותארים. 

אלפונסו דייויס הנרגש אמר בסיום: “מי היה מאמין שאי פעם בחור מקנדה יזכה בליגת האלופות? אם היו אומרים לי את זה לפני שנתיים לא הייתי מאמין בזה. הסיפור שלי מוכיח שהכול אפשרי בחיים”, חברו ג’ושוע קימיך הוסיף: “זה היום הגדול בקריירה שלי, זה המקסימום שאפשר לבקש”. 

סרג’ גנאברי המשיך: “זכייה בגביע הזה זה הדבר הטוב ביותר שיכלנו לבקש, עבדנו קשה כל העונה כדי להשיג את זה, ובסופו של דבר היינו הקבוצה הטובה ביותר באירופה העונה. אני מאושר”.

פיליפה קוטיניו, שיחזור בעונה הבאה לברצלונה, סיפר: “עד עכשיו חשבתי רק על הגמר ולא על מה יהיה בעונה הבאה. אני מאושר. עכשיו אני חוזר לבארסה ורוצה להצליח גם בעונה הבאה. אמרתי לנימאר שהוא שחקן נהדר, הוא ימשיך להילחם על תואר השחקן הטוב בעולם”.

רוברט לבנדובסקי, שלדעת רבים היה השחקן הטוב ביותר באירופה בשנה החולפת אך לצערו טקס כדור הזהב בוטל, אמר: “לעולם אל תפסיקו לחלום, אל תוותרו גם אם אתם נופלים. עבודה קשה מביאה תוצאות, תודה רבה לכולם על התמיכה. אנחנו אלופי אירופה”.

מאמן באיירן, האנזי פליק, אמר בסיום: “זה היה משחק טוב עם קצב גבוה, יש לנו את השוער הטוב בעולם – מנואל נוייר, שהשאיר אותנו במשחק עם הצלות גדולות. אני גאה בשחקנים, מה שהם עשו העונה זה פשוט מדהים. קינגסלי קומאן הראה הלילה את הכישרון שלו, הוא שחקן נהדר”. 

האנס פליק מניף את הגביע (רויטרס)האנס פליק מניף את הגביע (רויטרס)