לייפציג המשיכה הערב (רביעי) את העונה החלומית שלה עם מקדמה סופר חשובה בשמינית גמר ליגת האלופות, כאשר רשמה 0:1 יקר אצל טוטנהאם ותגיע למפגש המכריע בבית בעוד שלושה שבועות עם שער חוץ חשוב מאוד אותו הבקיע טימו ורנר בפנדל, זאת בהופעה הראשונה של הקבוצה במעמד היוקרתי.

הגרמנים הציגו משחק נהדר, במיוחד במחצית הראשונה, בה איימו 13 פעמים על שערה של טוטנהאם. מדובר במספר האיומים הגבוה ביותר שקבוצה התמודדה מולם במשחק בית בליגת האלופות ב-45 הדקות הראשונות. במהלך הקריירה העשירה שלו, ז’וזה מוריניו רשם יותר ניצחונות בליגת האלופות (81) מאשר ניצחונות שהשיג מאמן לייפציג, יוליאן נגלסמן בכל המסגרות (73). אך כפי שראינו, הלב ניצח את הניסיון.

מוריניו התייחס בסיום לשורת הנעדרים שלו, שכללה בין היתר את יונג מין סון והארי קיין שהותירו את קבוצתו ללא כלים התקפיים: “זה כמו לצאת לקרב עם אקדח בלי כדורים, אפשר היה לראות שלוקאס ‘מת’ לגמרי, ברחווין ‘מת’ לגמרי, לו סלסו ‘מת’, עשינו את כל מה שיכולנו”

שוער התרנגולים, הוגו לוריס, אמר בסיום: “לא היינו מספיק יעילים עם הכדור, נכשלנו במחצית הראשונה ולא הצגנו הופעה טובה. לייפציג היא קבוצה חזקה עם הרבה אנרגיות. זה לא הזמן לתירוצים, אנחנו צריכים להמשיך ולהילחם עד הסוף, אין לנו יותר מדי זמן לחשוב על התוצאה, אנחנו כמובן לא שמחים ממנה, אך מקווים ליצור את הסיפור שעשינו בעונה שעברה”.