משחקי המחזור השני ‘בבית המוות’ של ליגת האלופות, הלא הוא בית ב’, התקיימו הערב (שלישי) כאשר במוקד – אתלטיקו מדריד גברה על מילאן 1:2 משער דרמטי של לואיס סוארס בדקה ה-97, כאשר גם אנטואן גריזמן כבש את שער הבכורה המחודש שלו עבור הספרדים. במפגש הנוסף בבית, ליברפול גברה 1:5 על פורטו והיא עם מאזן מושלם אחרי שני מחזורים.

מילאן – אתלטיקו מדריד 2:1

הרוסונרי פתחו את המשחק מצוין ושלטו לחלוטין בנעשה על כר הדשא. בדקה ה-20 רפאל ליאו הנהדר, השתלט על כדור חוזר בקצה הרחבה ושלח בעיטה חדה הישר לפינה השמאלית של יאן אובלק. בדקה ה-29 מילאן נקלעה לצרות כאשר פרנק קסייה ראה כרטיס צהוב שני לאחר עבירה חסרת אחריות על אנחל קוראה. הקבוצה הביתית אומנם נותרה ב-10 שחקנים אך המשיכה להיות מסוכנת, ליאו היה קרוב לכבוש את אחד השערים היפים שראינו בשנים האחרונות עם מספרת אדירה מ-14 מטרים שנעצרה במשקוף השער של אובלק.

הקבוצה של צ’ולו סימאונה ניסתה להשיג את השוויון במחצית השנייה, אך אתלטיקו לא הייתה מספיק חדה ונראתה חסרת רעיונות התקפיים. בדקה ה-83 המשחק התהפך. אנטואן גריזמן, שנכנס כמחליף, השווה בשער אדיר עבור הספרדים שלא היו מסוכנים עד לשלב הזה. אתלטיקו המשיכה ללחוץ בדקה ה-93 זכתה בפנדל דרמטי אחרי נגיעת יד של אלסנדרו טונלי. לואיס סוארס לקח אחריות וקבע מהפך ענק בדקה ה-97. אתלטיקו מדריד העלתה את מאזנה ל-4 נקודות בזכות הניצחון הדרמטי בעוד הרוסונרי תקועים עם 0 נקודות בלבד.

שחקני אתלטיקו מדריד חוגגים בסיום (רויטרס)שחקני אתלטיקו מדריד חוגגים בסיום (רויטרס)
אוהדי מילאן בפתיחה (רויטרס)אוהדי מילאן בפתיחה (רויטרס)

דקה 19: מילאן עלתה ל-0:1: הרוסונרי זכו בכדור קרן, הגנת אתלטיקו הרחיקה עד לרגליו של רפאל לאו, ששלח בעטה חדה מקצה הרחבה הישר לפינה השמאלית של יאן אובלק, שנותר חסר סיכוי.

רפאל ליאו חוגג (רויטרס)רפאל ליאו חוגג (רויטרס)
שחקני מילאן חוגגים (רויטרס)שחקני מילאן חוגגים (רויטרס)
שחקני מילאן חוגגים (רויטרס)שחקני מילאן חוגגים (רויטרס)

דקה 29: מילאן נותרה ב-10 שחקנים: פרנק קסייה, שסחב כרטיס צהוב מוקדם, פגע באנחל קוראה מאחור וראה את הכרטיס הצהוב השני. 

פרנק קסייה רואה את הצהוב השני (רויטרס)פרנק קסייה רואה את הצהוב השני (רויטרס)
אנטה רביץ' זועם על השופט (רויטרס)אנטה רביץ' זועם על השופט (רויטרס)

דקה 37: רפאל ליאו היה קרוב לכבוש את אחד השערים היפים בליגה האלופות. החלוץ הפורטוגלי של מילאן השתלט על כדור לבד ברחבה עם הגב לשער ושחרר מספרת אדירה מ-15 מטרים, שלרוע מזלו נעצרה רק במשקוף.

דקה 84: אתלטיקו השוותה ל-1:1: אנטואן גריזמן, שנכנס כמחליף, כבש שער בכורה מחודש נהדר עבור הקבוצה של סימאונה. החלוץ הצרפתי השתלט על כור ברחבה ושלח בעיטה אדירה לרשת של הרוסונרי.

אנטואן גריזמן חוגג (רויטרס)אנטואן גריזמן חוגג (רויטרס)

דקה 97: אתלטיקו עלתה ל-1:2: לא יכול להיות יותר דרמטי מזה. אלסנדרו טונלי נגע בידו ברחבה, השופט לא היסס ושרק לכודר עונשין ל-11 מטרים לזכות הספרדים. לאחר בדיקת VAR שהתארכה, נגש לואיס סוארס לבעוט וקור רוח גלגל את הכדור לרשת וקבע מהפך אדיר לזכות האורחים.

לואיס סוארס כובש את הפנדל (רויטרס)לואיס סוארס כובש את הפנדל (רויטרס)
שחקני אתלטיקו מדריד חוגגים (רויטרס)שחקני אתלטיקו מדריד חוגגים (רויטרס)

פורטו – ליברפול 5:1

הקבוצה של יורגן קלופ, שרשמה ניצחון גדול על מילאן במחזור הפתיחה, ציפתה למשימה קשה יותר בדרגאו, אך יכולת דלה של שוער פורטו, דיוגו קוסטה, סייעה למרסיסיידרס להשיג ניצחון קליל. בדקה ה-19 השוער הפורטוגלי הדף בצורה רעה כדור של קרטיס ג’ונס, מוחמד סלאח עט על הריבאונד ודחק מקרוב את הראשון של האורחים. על סף המחצית סאדיו מאנה ניצל טעות נוספת של קוסטה וגלגל מול שער ריק את השני של האדומים.

שחקני ליברפול חוגגים (רויטרס)שחקני ליברפול חוגגים (רויטרס)

האורחים המשיכו לטייל גם במחצית השנייה, ג’ונס הנהדר חילץ כדור במרכז המגרש, דהר חצי מגרש באין מפריע ומסר בעיתוי מדויק לסלאח, שנותר חופשי לחלוטין ובעט מקרוב את השני שלו במשחק ואת השלישי של ליברפול. רוברטו פירמינו, ששב מפציעה, כבש את הרביעי לזכות האורחים אחרי טעות נוספת של שוער פורטו, החלוץ הברזילאי לא עצר וכבש שער נוסף מקרוב בדקה ה-81. מוחמד טרמי רק צימק זמנית עבור הקבוצה הפורטוגלית, שהושפלה בביתה.

דקה 18: ליברפול עלתה ל-0:1: קרטיס ג’ונס שחרר בעיטה מסובבת מאגף שמאל, דיוגו קוסטה הדף בצורה רעה מאוד ומוחמד סלאח עט על הריבאונד וכבש מקרוב את הראשון של האורחים.

מוחמד סלאח חוגג (רויטרס)מוחמד סלאח חוגג (רויטרס)

דקה 45: ליברפול עלתה ל-0:2: ג’יימס מילנר הוותיק הכניס כדור רוחב חד, שוער הקבוצה הביתית יצא לעבר הכדור, אך פספס אותו באופן תמוה. מי שניצל את הטעות הוא סאדיו מאנה, שגלגל מול שער ריק את השני של המרסיסיידרס. 

סאדיו מאנה חוגג עם ג'יימס מילנר (רויטרס)סאדיו מאנה חוגג עם ג'יימס מילנר (רויטרס)

דקה 60: ליברפול עלתה ל-0:3: זה כבר קל עבור החבורה של קלופ. קרטיס ג’ונס חילץ כדור במרכז המגרש, דהר באין מפריע ומסר כדור נפלא למוחמד סלאח, שהשלים צמד עם בעיטה חדה לפינה. 

מוחמד סלאח חוגג (רויטרס)מוחמד סלאח חוגג (רויטרס)
שחקני ליברפול חוגגים (רויטרס)שחקני ליברפול חוגגים (רויטרס)
שחקני ליברפול חוגגים (רויטרס)שחקני ליברפול חוגגים (רויטרס)

דקה 75: פורטו צימקה ל-3:1: מדהי טרמי ניצל ריפיון בהגנת ליברפול ונגח מקרוב את השער המצמק עבור הקבוצה הביתית.

מוחמד טרמי אחרי השער המצמק (רויטרס)מוחמד טרמי אחרי השער המצמק (רויטרס)

דקה 78: ליברפול עלתה ל-1:4: רוברטו פירמינו, שחזר מהפציעה, זיהה יציאה נוראית של שוער פורטו ושלח כדור מ-35 מטרים הישר לרשת של הפורטוגלי.

פירמינו חוגג (רויטרס)פירמינו חוגג (רויטרס)
פירמינו חוגג (רויטרס)פירמינו חוגג (רויטרס)

דקה 81: ליברפול עלתה ל-1:5: חגיגה של המייטי רדס. קרטיס ג’ונס בעט בעצמה כדור שנבלם, פירמינו היה ראשון על הריבאונד וכבש את החמישי של האורחים.

שחקני ליברפול חוגגים (רויטרס)שחקני ליברפול חוגגים (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה