כריסטיאנו רונאלדו עשה זאת שוב היום (שלישי) כאשר הבקיע לזכות מנצ’סטר יונייטד במשחק הראשון שלה בליגת האלופות, נגד יאנג בויז. רונאלדו השתווה לראיין גיגס כאשר הבקיע ב-16 עונות שונות במפעל. למרות זאת, השדים האדומים ספגו הפסד כואב מאוד בדקה ה-95 ונכנעו 2:1 בסיום לאלופת שווייץ.

מי שספג את העיקר האש הוא מאמן הקבוצה, אולה גונאר סולשיאר, שמציג נתונים מטרידים במיוחד. הנורבגי עמד על הקווים של השדים האדומים בליגת האלופות ב-12 משחקים, בהם קבוצתו הצליחה לשמור על רשת נקייה רק פעם אחת. בתוך כך, מאמן יונייטד נוצח בשבעה מתוך 11 משחקיו בצ’מפיונס, לצורך השוואה – ואן חאל ומוריניו יחדיו הפסידו בשישה מתוך 20 משחקיהם על הקווים. סולשיאר הפסיד בארבעה מתוך חמשת משחקיו האחרונים על הקווים בליגת האלופות.

המאמן הנורבגי סולשיאר, דיבר בסיום ההפסד הכואב: “זה נראה היה כאילו שאנחנו הולכים בדרך לשוויון ראוי במשחק חוץ קשה, לפעמים שכשאתה כובש את השער הראשון אתה חושב שזה מספיק כדי לנצח את המשחק, אבל לצערי ההרחקה השפיעה. האדום של וואן-ביסאקה? קשה להתווכח עם השופט, אבל הוא לא עבר את הקרסול, הוא הכה אותו בכף הרגל”. 

על מדוע החליף את רונלאדו וברונו פרננדס בדקה ה-72: “המשחק עבר כבר את הדקה ה-70, הם רצו הרבה גם בשבת וגם היום, הדשא הסינתטי גם השפיע על ההחלטה. רצינו להכניס את נמניה מאטיץ’ שייתן מהניסיון שלו בהחזקת הכדור ואת ג’סי לינגארד עם הרגליים הרעננות שלו”.

כריסטיאנו רונאלדו בספסל (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו בספסל (רויטרס)

ברשתות החברתיות לא חסכו בביקורות כלפי המאמן של השדים האדומים, האוהדים הזועמים כתבו ברשתות: “כמה עוד הפסדים אתם צריכים כדי להבין שסולשיאר לא מתאים”, “קשה להצליח בקבוצה ללא מאמן”, “אולה צריך ללכת, יחד איתו לא נצליח להשיג כלום”.

רונאלדו מצידו המשיך לשבור שיאים והגיע כעת ל-63 שערים בליגת האלופות בכל הזמנים. יש ארבעה שחקנים בלבד שהבקיעו יותר שערים ממנו בכל ימי חייהם: קארים בנזמה, ליאו מסי, רוברט לבנדובסקי וראול. לפני גיל 30 רונאלדו הבקיע לא פחות מ-72 שערים במפעל.

כריסטיאנו רונאלדו בפעולה (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו בפעולה (רויטרס)

כמות השערים השנייה בגובהה לשחקן אחרי גיל 30 בליגת האלופות היא 28, 35 שערים פחות מרונאלדו, ששיחק אותה כמות משחקים באלופות כמו ארסנל וצ’לסי. זאת הפעם השנייה בלבד בקריירה בה הוא מבקיע את השער הראשון של העונה בליגת האלופות אחרי שעשה זאת ב-2009.

רונאלדו, שכעת הבקיע מול 36 מועדונים שונים באלופות, הבקיע לראשונה עבור מנצ’סטר יונייטד מאז ה-5 במאי 2009, במשחק הגומלין של חצי הגמר מול ארסנל. הוא מרחק 19 שערים מהפיכה למלך השערים של השדים האדומים בצ’מפיונס בכל הזמנים.

כריסטיאנו רונאלדו חוגג עם ברונו פרננדש (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו חוגג עם ברונו פרננדש (רויטרס)

בנוסף, נתונים מטרידים במיוחד הגיעו מצידו של מאמן מנצ’סטר יונייטד, אולה גונאר סולשיאר. הנורבגי עמד על הקווים של השדים האדומים בליגת האלופות ב-12 משחקים, בהם קבוצתו הצליחה לשמור על רשת נקייה רק פעם אחת. בתוך כך, המאמן הנורבגי נוצח בשבעה מתוך 11 משחקיו בצ’מפיונס, לצורך השוואה – ואן חאל ומוריניו יחדיו הפסידו בשישה מתוך 20 משחקיהם על הקווים. סולשיאר הפסיד בארבעה מתוך חמשת משחקיו האחרונים על הקווים בליגת האלופות.

המאמן הנורבגי סולשיאר, דיבר בסיום ההפסד הכואב: “זה נראה היה כאילו שאנחנו הולכים בדרך לשוויון ראוי במשחק חוץ קשה, לפעמים שכשאתה כובש את השער הראשון אתה חושב שזה מספיק כדי לנצח את המשחק, אבל לצערי ההרחקה השפיעה. האדום של וואן-ביסאקה? קשה להתווכח עם השופט, אבל הוא לא עבר את הקרסול, הוא הכה אותו בכף הרגל”. 

ארון וואן-בסאקה יורד מהמגרש ומקבל את התמיכה של פול פוגבה (רויטרס)ארון וואן-בסאקה יורד מהמגרש ומקבל את התמיכה של פול פוגבה (רויטרס)

במשחק הנוסף של הערב, לראשונה אי פעם, נשרקו 4 פנדלים במשחק. כולם קרו במחצית הראשונה והמופרעת בין זלצבורג לסביליה, ורק שניים מתוכם נכנסו לרשת. קארים אדמי בן ה-19 מזלצבורג הפך לשחקן הראשון אי פעם שהיה מעורב ב-3 פנדלים במשחק.

קארים איידמי (רויטרס)קארים איידמי (רויטרס)