המחזור החמישי של ליגת האלופות נמשך הערב (רביעי), כשבמוקד פאריס סן ז’רמן גברה 1:3 על מנצ’סטר יונייטד, עלתה למקום הראשון בבית 8 והתקרבה לשמינית הגמר, בעוד במקביל, בבית 6, בורוסיה דורטמונד עלתה לשמינית הגמר עם 1:1 מול לאציו, שתיאבק במחזור הסיום על הכרטיס הנוסף לשלב הבא מול ברוז’, שפירקה 0:3 את זניט סנט פטרסבורג.

בית 8

מנצ’סטר יונייטד – פריס סן ז’רמן 3:1

החבורה של תומאס טוכל, פיינליסטית העונה שעברה למי ששכח, הגיעה למשחק עם הגב לקיר, אך הצליחה לחזור מאולד טראפורד עם ניצחון יקר, שהקפיץ אותה למקום הראשון בבית והציב אותה בעמדה נהדרת לקראת המשחק הביתי במחזור הסיום מול בשאקשהיר הטורקית בפאריס. מנגד, השדים האדומים של אולה גונאר סולשיאר, שהיו יכולים להסתפק בנקודה אחת על מנת להעפיל לשמינית הגמר, נכנעו וייאלצו להתמודד מול לייפציג במחזור הסיום, בידיעה שהפסד יוביל להדחתם לליגה האירופית.

ניימאר מול סקוט מקטומיניי ופרד (רויטרס)ניימאר מול סקוט מקטומיניי ופרד (רויטרס)

דקה 6, פאריס סן ז’רמן עלתה ליתרון 0:1: בעיטה של קיליאן אמבפה נהדפה מוויקטור לינדלוף והגיעה לניימאר, שהכניע מזווית חדה מצד ימין את דויד דה חאה.

ניימאר ומויס קן חוגגים (רויטרס)ניימאר ומויס קן חוגגים (רויטרס)
ניימאר מכניע את דויד דה חאה (רויטרס)ניימאר מכניע את דויד דה חאה (רויטרס)

דקה 32, מנצ’סטר יונייטד השוותה ל-1:1: ארון וואן-ביסאקה מצא במסירה מצד שמאל את מרקוס רשפורד, שבעט ממרחק 16 מטרים כדור שפגע בדנילו פריירה וטס לפינה הימנית של קיילור נבאס.

שחקני יונייטד חוגגים עם מרקוס רשפורד (רויטרס)שחקני יונייטד חוגגים עם מרקוס רשפורד (רויטרס)
מרקוס רשפורד ואדינסון קבאני חוגגים (רויטרס)מרקוס רשפורד ואדינסון קבאני חוגגים (רויטרס)

דקה 69, פאריס סן ז’רמן עלתה ליתרון 1:2: עבדו דיאלו העביר כדור רוחב מצד ימין ומצא את מרקיניוס, שהכניע מקרוב את דויד דה חאה.

מרקיניוס חוגג (רויטרס)מרקיניוס חוגג (רויטרס)

דקה 70, מנצ’סטר יונייטד נותרה בעשרה שחקנים: פרד ספג כרטיס צהוב שני ואדום לאחר עבירה על אנדר הררה.

פרד לאחר ההרחקה (רויטרס)פרד לאחר ההרחקה (רויטרס)

דקה 91, פאריס סן ז’רמן עלתה ליתרון 1:3: ראפיניה העביר מסירת רוחב אדירה לניימאר, שנעץ ממרחק שישה מטרים את השלישי וסגר עניין.

שחקני פאריס סן ז'רמן חוגגים עם ניימאר (רויטרס)שחקני פאריס סן ז'רמן חוגגים עם ניימאר (רויטרס)

בית 6

בורוסיה דורטמונד – לאציו 1:1

השוורצגלבן של לוסיאן פאברה אמנם לא התאוששו מה-2:1 לקלן במחזור הקודם בליגה הגרמנית, אך השיגו נקודה, העלו את מאזנם ל-10 נקודות והבטיחו את מקומם בשמינית גמר ליגת האלופות. מנגד, הנשרים של סימונה אינזאגי יפגשו במחזור הסיום את ברוז’ הבלגית, כאשר נקודה תספיק להם על מנת להצטרף לגרמנים בשלב הבא.

דקה 44, בורוסיה דורטמונד עלתה ליתרון 0:1: טורגאן הזאר הכניס כדור עומק נפלא לרפאל גריירו, שבאחד על אחד לא התבלבל והכניע מקרוב את פפה ריינה.

רפאל גריירו וג'ובאני ריינה חוגגים (רויטרס)רפאל גריירו וג'ובאני ריינה חוגגים (רויטרס)

דקה 67, לאציו השוותה ל-1:1: ניקו שולץ הכשיל בתוך הרחבה את סרגיי מילינקוביץ’-סאביץ’ וסחט פנדל, אותו ניצל צ’ירו אימובילה, שבעט כדור חד ושטוח לפינה השמאלית של רומן בורקי.

צ'ירו אימובילה חוגג (רויטרס)צ'ירו אימובילה חוגג (רויטרס)

ברוז’ - זניט סנט פטרסבורג 0:3

הבלגים הבטיחו לעצמם לכל הפחות את המקום השלישי והמשך דרכם בשלב 32 האחרונות של הליגה האירופית, אך יכולים גם להמשיך לחלום על העפלה לשמינית גמר האלופות, אם יצליחו לנצח במחזור הסיום באולימפיקו ברומא את לאציו. מנגד, הרוסים המשיכו לאכזב ואיבדו סיכוי לסיים אפילו במקום השלישי כאשר במאזנם נקודה אחת בלבד מ-15 אפשריות.

דקה 33, ברוז’ עלתה ליתרון 0:1: הרחקה רעה של הגנת זניט הסתיימה בבעיטה נהדרת של צ’ארלס דה קטלארה ממרחק 12 מטרים לפינה השמאלית העליונה של מיכאיל קרז’אקוב.

שחקני ברוז' חוגגים עם צ'ארלס דה קטלארה (רויטרס)שחקני ברוז' חוגגים עם צ'ארלס דה קטלארה (רויטרס)

דקה 47, שער של זניט סנט פטרסבורג נפסל: שוער ברוז’ סיימון מיניולה הדף בצורה לא מספיק טובה כדור שפגע באנדריי מוסטובוי המחליף, אך השער נפסל בעקבות נגיעת יד של מוסטובוי. 

דקה 58, ברוז’ עלתה ליתרון 0:2: צ’ארלס דה קטלארה נדחף בתוך הרחבה וסחט פנדל, אותו ניצל האנס ואנקן, שבעט לפינה השמאלית של מיכאיל קרז’אקוב.

שחקני ברוז' חוגגים עם האנס ואנקן (רויטרס)שחקני ברוז' חוגגים עם האנס ואנקן (רויטרס)

דקה 73, ברוז’ עלתה ליתרון 0:3: עמנואל דניס מצא במסירת רוחב נהדרת מצד ימין את נואה לאנג, שהשתלט על הכדור וממרחק שבעה מטרים בעט בצורה נהדרת לפינה השמאלית.