ה”גארדיאן” הבריטי פרסם היום (חמישי) את רשימת 60 שחקני הכדורגל הטובים ביותר שנולדו בשנת 2004. העיתון דואג לפרסם רשימת כישרונות כזאת מידי שנה מאז 2015, כשבכל שנה ישנם שמות מסקרנים של שחקנים שעשויים להיות הטובים בעולם בעתיד. בעבר ארלינג בראוט הולאנד, ויניסיוס ג’וניור ומנואל לוקאטלי כיכבו ברשימה.

בין השמות המוכרים יותר לחובבי הכדורגל יש את גאבי, שחקן ברצלונה שערך אתמול הופעת בכורה בנבחרת ספרד כשלה רוחה ניצחה 1:2 את איטליה. לואיס אנריקה לא חסך במחמאות על הצעיר ואמר עליו: “כשאתה מסתכל עליו משחק, הוא מפתיע אותך. אין לי ספק שהוא יכול להפוך לשחקן מאוד משמעותי עבור ברצלונה בעתיד וגם עבור הנבחרת הספרדית”.

גאבי. הפך לשחקן הצעיר ביותר בתולדות ספרד (רויטרס)גאבי. הפך לשחקן הצעיר ביותר בתולדות ספרד (רויטרס)

בנוסף לגאבי, ניתן למצוא ברשימה גם את יוסופה מוקוקו, שחקנה הגרמני של דורטמונד שובר שיאים היסטוריים: הוא השחקן הצעיר ביותר בהיסטוריה לשחק בבונדסליגה, הצעיר ביותר לשחק בליגת האלופות אי פעם והכובש הצעיר ביותר בליגה הגרמנית הבכירה.

מה שחשוב לא פחות, הוא לאיזו מדינה יש את העתיד הוורוד ביותר. ברזיל וספרד מובילות עם ארבעה נציגים כל אחת ברשימה, כשכל השחקנים נמצאים בקבוצות מקומיות. לפורטוגל וצרפת יש שלושה נציגים כל אחת. לאיטליה, גרמניה, הולנד, נורבגיה, טורקיה וארצות הברית יש שני נציגים כל אחת.

שמות מעניינים נוספים שנמצאים ברשימה: ולנטין ברקו (בוקה ג'וניורס), לוקה רומרו (לאציו), מתיאוס נסימנטו (בוטפוגו), ג'הקלי מרשל-ראטי (טורונטו), לינוס גכטר (הרטה ברלין), אוון רוטונדו (שאלקה) והוגו פליקס, אחיו של ז’ואאו פליקס (בנפיקה).