# איזה יעיל. אחרי שהרשית הערב (רביעי) ב-1:2 מול פאריס סן ז’רמן, ריאד מחרז, האלג’יראי של מנצ’סטר סיטי, המשיך לנפק מספרים יפים - מחרז מעורב ב-20 שערים רק ב-26 הופעות בהן פתח בהרכב קבוצתו בליגת האלופות. 8 שערים ולא פחות מ-12 בישולים. וזה לא הכול. מחרז הוא גם השחקן הראשון מאז ניימאר שמבקיע מול פאריס בבעיטה חופשית בליגת האלופות. הברזילאי עשה זאת אז בחודש מרץ 2017.

# נורה אדומה. אידריסה גיי הוא השחקן הראשון מאז עונת 2012/13 שמורחק פעמיים באותו קמפיין בליגת האלופות, אז אלברו ארבלואה ראה שני כרטיסים אדומים באותה עונה אירופית עבור ריאל מדריד.

# אחרי שעשה זאת גם ברבע הגמר, מרקיניוס, לפחות מבחינה אישית, ממשיך לפרוח בשלבים המכריעים של ליגת האלופות. הערב הברזילאי של פאריס סן ז’רמן הרשית בנגיחה את היתרון של האלופה הצרפתית מול מנצ’סטר סיטי ומצא שוב את הרשת אחרי שעשה זאת גם ברבע הגמר מול באיירן מינכן.

אז עד כמה הכיבושים האלה, דווקא בשלבים המכריעים, הם מיוחדים? מאוד. כי כזכור גם בעונה שעברה הברזילאי האיכותי עשה זאת והבקיע גם ברבע הגמר וגם בחצי הגמר, כך שהוא עושה זאת עונה אחרי עונה והוא בסך הכל השלישי בהיסטוריה של ליגת האלופות שמבקיע בשלבים הללו עונה אחר עונה. מי עוד עשה זאת? כריסטיאנו רונאלדו בשלוש עונות רצופות ואנטואן גריזמן.