אין ספק שרוב השחקנים הטובים ביותר בעולם הכדורגל משחקים בחמש הליגות הבכירות של אירופה – הספרדית, האנגלית, האיטלקית, הגרמנית והצרפתית. למרות זאת, גם מחוץ לליגות הטובות ביותר יש לא מעט כוכבים, חלקם צעירים יותר וחלקם פחות, שעשויים לעשות את הדרך לצמרת בעתיד. ב-Transfermarkt עשו רשימה של היקרים ביותר.

אל המקום הראשון הגיע דויד נרס, הקשר בן ה-23 של אייאקס, ששוויו מוערך ב-36 מיליון אירו. יחד איתו בצמרת נמצא חברו לקבוצה אנדרה אונאנה, השוער בן ה-24 שמחירו זהה. את המקום השלישי חולקים אקס ברצלונה שמשחק כיום בזניט סנט פטרסבורג, מלקום (בן 23, 30 מיליון אירו) וחסוס קורונה מפורטו, בן 27 ששווה גם הוא 30 מיליון אירו.  

דויד נרס. בפסגה (רויטרס)דויד נרס. בפסגה (רויטרס)

גם את המקום החמישי חולקים שני שחקנים, אלכס גרימאלדו בן ה-25 שמשחק בבנפיקה ליסבון (גם הוא אקס של ברצלונה, שווה 28 מיליון אירו כיום) וניקולאס טגליאפיקו, המגן הארגנטינאי בן ה-25, הנציג השלישי של אייאקס ברשימה ששווה גם הוא 28 מיליון אירו.

אחרונים ברשימה המכובדת, חמישה שחקנים שחולקים את המקום השביעי עם שווי שוק של 25 מיליון אירו – גבריאל ורון הברזילאי בן ה-18 שמשחק בפלמייראס (היחיד ברשימה שלא משחק באירופה), דומיניק סובוסלאי ההונגרי מרד בול זלצבורג שריאל מדריד עוקבת אחריו, ודוניל מאלן, שחולק עם זהבי את חדר ההלבשה בפ.ס.וו איינדהובן.   

מאלן (רויטרס)מאלן (רויטרס)

גם ניקולה ולאשיץ’ בן ה-23 מצסק”א שווה 25 מיליון אירו, ואברטון (השחקן בן ה-24 של בנפיקה ליסבון) ופיליפה אנדרסון של פורטו נועלים את ה”טופ 10”, שאליו למעשה השתחלו 12 שחקנים.

איך אפשר לדעת אם אתה כדורגלן בנשמה?