מחזור המשחקים השני של מונדיאל 2018 יימשך הערב (שישי) כאשר נבחרת איסלנד תפגוש ב-18:00 בוולגוגראד את ניגריה במסגרת בית 4, בעוד סרביה תפגוש בקלינינגראד ב-21:00 את נבחרת שווייץ במסגרת בית 5, הכולל גם את ברזיל וקוסטה ריקה. 

ניגריה – איסלנד (18:00)

האיסלנדים, שהפתיעו במשחק הראשון שלהם אי פעם במונדיאל עם 1:1 מרשים מול ארגנטינה, ינסו להמשיך במסע הקסם שלהם ולעשות צעד משמעותי בדרך לשמינית הגמר לקראת מחזור הסיום של שלב הבתים מול קרואטיה. מנגד, לאחר ה-2:0 לקרואטיה במשחק הראשון, הניגרים יודעים שהם חייבים לנצח על מנת לשמור על סיכוי אמיתי להישאר בתמונת העלייה לשלב 16 האחרונות, כאשר במחזור הסיום מצפה להם מפגש קשה מול הארגנטינאים. 

אלפרד פינבוגאסון חוגג את השוויון (רויטרס)אלפרד פינבוגאסון חוגג את השוויון (רויטרס)

לקראת המפגש, כובש שער השוויון של הנורדים מול האלביסלסטה אלפרד פינבוגאסון, התייחס לאצטדיון שיארח את ההתמודדות בוולגוגראד, שסובל ממכת מזיקים ומעופפים כאלה ואחרים והעלה פוסט הומוריסטי המתאר את ההכנות של הנבחרת לקראת העלייה לכר הדשא. 

הקפטן ארון גונארסון התייחס להכנות ואמר: “לא היה לנו קל להתמודד עם החום הכבד נגד ארגנטינה, אבל אני חושב שהצלחנו להתרגל לזה אחרי החימום שעשינו. כמובן שאנחנו מבזבזים יותר אנרגיה כשאנחנו משחקים בתנאי חום כאלה, אבל אנחנו יודעים להתנהל עכשיו בצורה יותר נכונה ולנהל את עצמנו בצורה שתאפשר לנו לשמור על אנרגיה. הולך להיות משחק קשוח, אנחנו יודעים כמה הניגרים חזקים”.

המאמן היימיר הולגרימסון הוסיף: “אנחנו מאפשרים לשחקנים לפגוש את המשפחות לקראת המשחק, אני מקווה שתהיה לזה השפעה טובה על השחקנים, יש מחיר מסוים להיות חלק מנבחרת לתקופה ארוכה כל כך ונחמד שיש להם את האפשרות לפגוש את המשפחות. השחקנים הניגרים הם נהדרים וחזקים מאוד, הולך להיות לנו לא קל להתמודד איתם במשחק הגובה. אני חושב שווילפרד אנדידי ואודיון איגאלו הם מהנוגחים הטובים במונדיאל ויהיה לא פשוט להתמודד איתם. אנחנו עובדים קשה כדי להגיע מוכנים ולהתמודד כמו שצריך במצבים הנייחים ומבחינתנו אין הבדל בין ארגנטינה לניגריה”. 

שחקני נבחרת איסלנד (רויטרס)שחקני נבחרת איסלנד (רויטרס)

מאמן נבחרת ניגריה גרנוט רור התייחס גם הוא: “הבית שלנו הוא קשה מאוד, זה הבית הטוב ביותר במונדיאל לדעתי ואנחנו צריכים תמיד לזכור את זה. לקרואטיה יש את אחד מהקשרים הטובים ביותר בעולם ואם אנחנו לוקחים את זה בחשבון, הארגון שלנו מולם היה לא רע בכלל. השער הראשון שלהם היה שער עצמי והפעם הראשונה שהם בעטו למסגרת הייתה בדקה ה-71 וזה היה בפנדל. אנחנו צריכים להישאר רגועים ומרוכזים לקראת איסלנד”. 

שחקני נבחרת ניגריה מאוכזבים אחרי ההפסד לקרואטיה (רויטרס)שחקני נבחרת ניגריה מאוכזבים אחרי ההפסד לקרואטיה (רויטרס)

הקפטן הניגרי ג’ון אובי מיקל הוסיף: “אנחנו מוכנים, אנחנו מרוכזים ואנחנו רוצים לנצח את המשחק הזה. ברור לנו שאנחנו צריכים ניצחון על איסלנד כדי לשמור על סיכוי לעלות לשמינית הגמר ואנחנו עושים את כל מה שאנחנו יכולים ועובדים קשה באימונים כדי לעשות את זה”. 

ג'ון אובי מיקל ואיבן ראקיטיץ' נאבקים על הכדור (רויטרס)ג'ון אובי מיקל ואיבן ראקיטיץ' נאבקים על הכדור (רויטרס)

סרביה – שווייץ (21:00)

הסרבים אמנם לא הרשימו במחזור הפתיחה, אך הצליחו להשיג שלוש נקודות יקרות עם 0:1 על נבחרת קוסטה ריקה מבעיטה חופשית מושלמת של אלכסנדר קולארוב. עם זאת, ולמרות שהם סיימו את המחזור הראשון במקום הראשון בבית, החבורה של מלאדן קרסטאיץ’ יודעת שהיכולת שהספיקה לה במחזור הפתיחה ככל הנראה לא תספיק הפעם. מנגד, החבורה האדומה של ולדימיר פטקוביץ’ אמנם לא ניצחה, אך הצליחה לחלץ 1:1 יוקרתי במיוחד מול ברזיל ויודעת שהיא חייבת לפחות נקודה מול הסרבים על מנת לשמור על סיכוי אמיתי לעלות לשמינית הגמר.

שחקני סרביה חוגגים (רויטרס)שחקני סרביה חוגגים (רויטרס)

הבלם הסרבי דושקו טוסיץ’ התייחס לקראת המשחק ואמר: “אנחנו חייבים להיות מחושבים ולהישאר בעמדות שלנו בדיוק כמו שעשינו נגד קוסטה ריקה, כאשר הפעם המאמץ ההגנתי יהיה יותר משמעותי ונצטרך להגן עם 11 שחקנים, מהחלוץ אלכסנדר מיטרוביץ’ ועד לשוער ולדימיר סטויקוביץ’. זה עבד לנו מול קוסטה ריקה ונצטרך להיות מרוכזים כדי שזה יעבוד גם מול שווייץ, כך אני מאמין שנוכל לנצח”. דושאן טאדיץ’ הוסיף: “אחרי התמיכה האדירה שקיבלנו בסמרה, אנחנו יודעים שהאוהדים הרוסים איתנו ותומכים בנו, נקווה שזה ימשיך גם מול השווייצרים”.

שחקני סרביה חוגגים (רויטרס)שחקני סרביה חוגגים (רויטרס)

המגן השווייצרי פביאן שאר התייחס גם הוא ואמר: “הטיסה מסמרה לקלינינגראד הייתה מתישה, אבל אנחנו נתאושש ונעשה הכל כדי להגיע למשחק מוכנים כמו שצריך למשחק מול סרביה. למזלנו היה לנו קצת זמן לנוח במלון אחרי המשחק מול ברזיל”.

סטיבן צובר חוגג את השוויון מול ברזיל (רויטרס)סטיבן צובר חוגג את השוויון מול ברזיל (רויטרס)