לא הרבה האמינו בה בעיקר לאור משחקי ההכנה המאכזבים, אך רוסיה שוב הפתיעה הערב (שלישי) את עולם הכדורגל עם 1:3 מרשים על מצרים בדרך לשמינית הגמר, זאת אחרי ה-0:5 המהדהד על ערב הסעודית במשחק שפתח את המונדיאל המסקרן, כשהמארחת רשמה הערב מספר שיאים מרתקים.

מאמן נבחרת רוסיה סטניסלב צ’רצ’סוב התייחס בסיום לניצחון ואמר: “זו הייתה הופעה נפלאה שלנו, עכשיו אנחנו צריכים לנוח ולנתח את העבודה הנהדרת שעשינו במשחק הזה. לרגע לא היה לי ספק ביכולות שלנו, אני יודע שיש לי נבחרת מצוינת וסומך על השחקנים שלי לאורך כל הדרך”.

סטניסלב צסטניסלב צ'רצ'סוב (רדאד ג'בארה)

שמונה השערים שכבשה בשני משחקיה הראשונים בטורניר היוקרתי כנבחרת מארחת מצטרפים לשיא של איטליה ב-1934, שגם אז הבקיעה כמות זהה. בנוסף, החבורה של סטינסלב צ’רצ’סוב כבשה כבר יותר שערים מאשר בשני המונדיאלים האחרונים בהם השתתפה.

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >

עוד ציון דרך נשבר היום על כר הדשא בסנט פטרסבורג כאשר נכבשו כבר חמישה שערים עצמיים מפתיחת הטורניר, כשרק במונדיאל 1998 בצרפת נכבשו יותר (6) ואנחנו רק בפתיחת המחזור השני של שלב הבתים. בצד המאוכזב, מוחמד סלאח שהבקיע את השער הראשון של הפרעונים בטורניר, לא נולד אפילו בשער הקודם של המצרים במונדיאל 1990.

דניס צדניס צ'רישב באוויר (רויטרס)

בצד המפסיד, המאמן הקטור קופר התייחס ליכולת של שחקניו: “אני חושב שהיו לנו 10 או 12 דקות רעות, זה יכול לקרות. היינו טובים בפתיחה, אז היו לנו כמה דקות רעות וזו הסיבה שגם הפסדנו בסוף. עשינו הפעם טעויות שלא עשינו נגד אורוגוואי. אני חושב שאף אחד לא יכול להכחיש את החשיבות של מוחמד סלאח עבורנו, הוא שחקן מפתח מבחינתנו וקשה כרגע להגיד מה היה קורה אם הוא היה איתנו במשחק הפתיחה. ברגע שקיבלתי את האישור מהצוות הרפואי לגביו, לא היה לי ספק שהוא יפתח בהרכב, למרות שהוא לא יכל להתאמן בצורה סדירה”.

הקטור קופר (רויטרס)הקטור קופר (רויטרס)

העתיד: “אני לא יודע אם אשאר בנבחרת מצרים או לא, זה לא תלוי בי. אם ראשי ההתאחדות המצרים לא מרוצים, אני אעזוב. נשאר לנו עוד משחק אחד לשחק כאן, גם אם הסיכויים קלושים”.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל