הכל כבר מוכן לקראת הרגע לו חיכינו ארבע שנים, כאשר אמש (שישי) אלופת העולם גרמניה ערכה את משחק ההכנה האחרון שלה לקראת פתיחתו של המונדיאל כשגברה 1:2 על ערב הסעודית. עם זאת, העובדה שהקהל בלברקוזן קיבל את אילקאי גונדואן בקריאות בוז צורמות בשל העובדה שהצטלם עם נשיא טורקיה רג’יפ טאיפ ארדואן קצת העיבה על משחק ההכנה האחרון של המאנשאפט לקראת הנסיעה לרוסיה.

מאמן נבחרת גרמניה יואכים לב התייחס לצורה בה הקהל הגיב לכניסתו של קשר מנצ’סטר סיטי במקומו של מרקו רויס בדקה ה-57: “לקרוא בוז לשחקן של הנבחרת פשוט לא עוזר לאף אחד. מה הם מצפים שאילקאי יעשה? אז הוא הצטלם עם ארדואן, בסדר, אבל אחר כך הוא התייצב מול התקשורת והראה שהוא מחובר לערכים הגרמניים. מאותו רגע, הנושא הזה היה צריך לרדת מסדר היום”. אגב, מסוט אוזיל, שהצטלם גם הוא עם הנשיא הטורקי, ישב על הספסל אך לא שותף וככל הנראה ניצל ממטר של קללות וקריאות בוז מיושבי הבאיי ארנה.

לב התייחס גם ליכולת הדלה שהציגה נבחרתו: “אני לא מודאב, אני יודע שאנחנו יכולים עוד להשתפר ומאמין שגם נעשה את זה. המשחקים האחרונים נערכו במטרה לחזור קצת לעניינים, אבל מרגע שהמונדיאל יתחיל נהיה שם במאה אחוזים”. אגב, גם אם הוא לא אומר זאת, המאמן הגרמני כבר סימן את המטרה שלו לקראת המונדיאל כשענד צמיד ועליו חמישה כוכבים, כאשר גרמניה זכתה ארבע פעמים במונדיאל ומכוונת כעת לזכייה חמישית.

בנוסף, גם נבחרת אורוגוואי רשמה את משחק ההכנה האחרון שלה לקראת המונדיאל כשגברה 0:3 על אוזבקיסטן. מאמן הסלסטה אוסקר טבארס אמר בסיום: “אני חושב שההכנה שלו למונדיאל היא מוצלחת כי כל השחקנים בריאים ומגיעים בכושר טוב לטורניר למרות ששיחקנו משחק אחד בלבד. במשחקים מהסוג הזה, שהשחקנים מנסים לשמור על הרגליים, יש רק רגעים וניצוצות במשחק, לא יותר מזה. היו רגעים טובים ורגעים פחות טובים, אבל מדובר במשחק הכנה בלבד ואני שמח שנפרדנו מהקהל שלנו בצורה טובה לקראת הנסיעה לרוסיה, היה נפלא”. 

לואיס סוארס (רויטרס)לואיס סוארס (רויטרס)

הסיכויים לזכייה: “זה נדיר מאוד שמשחק הכנה האצטדיון מלא כמו שהוא היה במשחק הזה ואני חושב שזו הזכייה האמיתית והגדולה ביותר שלנו. זה לא רק כמות האנשים שהגיעו, אלא התמיכה והעידוד האדירים. אני חושב שכולם יודעים מה אנחנו מנסים לעשות במונדיאל הזה וכמובן שנעשה הכל כדי להשיג את זה בסופו של דבר, אבל נצטרך להתקדם ממשחק למשחק”.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל