קיליאן אמבפה לא ישחק יותר בפגרת הנבחרות הנוכחית. ב’לאקיפ’ אישרו שכוכב פאריס סן ז’רמן נפגע בשריר ברגלו, ולמרות שלא מדובר במשהו רציי השחקן שוחרר מהסגל של דידייה דשאן כדי לא לקחת סיכונים מיותרים. עקב שחרורו, השחקן יחמיץ את המפגשים מול אוקראינה ופינלנד.

בתוך כך, למרות הציפייה הגדולה של אוהדי ריאל מדריד לראות את קיליאן אמבפה במדים הלבנים עוד הקיץ, המעבר לא צלח ביומו האחרון של חלון ההעברות כאשר פאריס סן ז’רמן הערימה קשיים. מי שנראה שלא דואג במיוחד מהקושי בהחתמת הצרפתי הצעיר הוא חברו לנבחרת וחלוצה של ריאל מדריד, קארים בנזמה ששיתף היום (חמישי) בראיון: “הוא שחקן שבמוקדם או במאוחר ישחק בריאל מדריד, אנחנו מסתדרים ביחד מעולה”.

אמבפה ובנזמה (רויטרס)אמבפה ובנזמה (רויטרס)

עוד הוסיף בנזמה: “הייתי שמח שיהיה כבר עכשיו איתי במדריד אבל הוא גם חייב לכבד את המועדון שלו”. כעת, הנהלת הבלאנקוס מתפנה לחשוב באיזו צורה ומצב יוכלו לצרף את הכוכב הצרפתי כאשר לא רק הוא נמצא בבורסת השמות. ב’מארקה’ הספרדי דווח שריאל מתכננת לצרף את אמבפה בחינם בקיץ הבא יחד עם ארלינג הולאנד במה שתואר כ-’2 במחיר של 1’.

בבירת ספרד שוקלים גם את האופציה של לפנות לחלוץ פ.ס.ז’ פעם נוספת בחלון ההעברות של ינואר אך מודעים ללחץ שיופעל על השחקן בארבעת החודשים הקרובים להתפתות לחדש את חוזהו בשורות הפריסאים עקב פרויקט הכוכבים המלהיב שנבנה בעיר האורות. יחד עם זאת, בריאל מאמינים שאמבפה לא יתפתה להישאר בפאריס כאשר הוא סימן את הבלאנקוס כיעד המועדף עליו.

קיליאן אמבפה (רויטרס)קיליאן אמבפה (רויטרס)

בכל הנוגע להולאנד, המגעים הראשונים עם הנורבגי היו חיוביים. החלוץ הצעיר רואה במעבר לריאל מדריד כאופציה טובה להמשך הקריירה שלו והבלאנקוס ממשיכים להיות במעקב אחרי ההתפתחויות איתו. בנוסף, בין הספרדים לבורוסיה דורטומונד שוררים יחסים מעולים ונעשו בין הקבוצות כבר מספר עסקאות בעבר, אך הגרמנים עדיין מתכננים לעשות רווח גדול על הולאנד ולא ישחררו אותו עבור כל מחיר.

בנוסף לשני השמות הנוצצים, הפרויקט של ריאל מדריד בעונה הבאה לא יסתיים רק בצירופם כאשר הקבוצה עדיין נמצאת במעקב אחרי מצבו של פול פוגבה במנצ’סטר יונייטד ובמקרה שלא יחדש את חוזהו שנגמר העונה בשורות השדים האדומים, הבלאנקוס ינסו לצרפו לסגל הקבוצה בחינם.

ארלינג הולאנד חוגג (רויטרס)ארלינג הולאנד חוגג (רויטרס)

בינתיים בספרד וצרפת מנסים להסביר מה קרה ביום האחרון של חלון ההעברות וכיצד עסקת אמבפה שהייתה נראית בטוחה נפלה בסופו של דבר. לפי דיווחים, הדעות בהנהלת פ.ס.ז’ היו חלוקות כאשר מצד אחד היו כאלו שהבינו את החשיבות שבהשארת כוכב צרפתי בסדר גודל עולמי בשורות הקבוצה הצרפתית, אך מצד שני היו קולות שקראו למכור את אמבפה בהתחשב בהצעה הנדיבה של ריאל מדריד והעובדה שהשחקן יכול בסופו של דבר לסיים את חוזהו ולהשתחרר ללא תמורה.

תמים בין חאמד אל ת'אני היה בסופו של דבר זה שאמר את המילה האחרונה ולא נתן אור ירוק למעבר מתוך הרצון שבקבוצתו ישחק העונה הטריו ההיסטורי של מסי ניימאר ואמבפה, גם אם מדובר בהפסד כספי גדול עבור הפריסאים. בנוסף, לפי הדיווחים החלוץ וויתר על סכומים אסטרונומיים כאשר המנהל המקצועי לאונרדו הציע לו שכר עונתי של 45 מיליון אירו לעונה עם מענק חתימה מפלצתי. אמבפה כהרגלו סירב, אך אם היה חותם היה הופך למשתכר הגבוה ביותר בסגל של הצרפתים והיה מרוויח יותר מניימאר וליאו מסי.    

צפו בתכנית המלאה 'Transfer Market'

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל