אז זהו זה. הגענו למועמד האחרון שלנו בפעילות סוגרים שנה בליגה הספרדית, והפעם מדובר במועמד מעט מפתיע. אחרי שהתרגלנו למועמדים שיודעים לכבוש בכל רגע נתון, מי שניצב ברשימה המכובדת הוא לא אחר מאשר ז’ול קונדה, הבלם הפנטסטי של סביליה.

סוגרים שנה בחסות שופרסל Online: בחרו את קונדה למצטיין שלכם ואולי תזכו בחבילה מטורפת למשחק שלו בספרד. לחצו כאן

בעונה הקודמת הוא היה אחד מעומדי התווך של ההגנה שהובילו את סביליה למקום הרביעי בליגה, כאשר הקבוצה מאנדלוסיה ניצבת במקום השלישי בכל הקשור לספיגת שערים, עם ממוצע של פחות משער למשחק (33 מתוך 38 משחקים). שתי הקבוצות היחידות שספגו פחות ממנה היו שתי הקבוצות הגדולות של מדריד.

ומה לגבי העונה? אם העונה הקודמת לא הספיק, העונה הזו היא עוד קפיצת מדרגה עבור הבלם הצרפתי הבינלאומי, אשר מצעיד את סביליה למקום השני כשהיא במקום הראשון בכל הקשור לספיגת שערים עם 13 שערי חובה ב-18 משחקים – נכון לכתיבת שורות אלו (ספיגת שער כל משחק וחצי, פשוט מטורף). אם היא תנצח את קאדיס מחר (שני) היא תהיה רחוקה 5 נקודות בלבד מריאל מדריד.

ז'ול קונדה. ניצח את ספרד בגמר ליגת האומות (רויטרס)ז'ול קונדה. ניצח את ספרד בגמר ליגת האומות (רויטרס)

גם בזירה הבינלאומית אפשר לראות את ההצלחה של קונדה, כאשר נבחרת צרפת ניצחה את ספרד בגמר ליגת האומות – אותה ספרד בה משחקים השחקנים אותם הוא פוגש מדיי שבוע בליגה הטובה בעולם.

יכולתו של קונדה לא נעלמה מעיניי הקבוצות הגדולות ביבשת, כאשר צ’לסי התעניינה בשורותיו תמורת לא פחות מ-80 מיליון אירו. מדובר ב-20 מיליון אירו יותר מערכו באתר טרנספרמרקט וב-55 מיליון אירו יותר מהסכום בו נרכש מבורדו. חושבים שהוא שחקן השנה בספרד? לחצו על הלינק מטה ובחרו בו.

סוגרים שנה בחסות שופרסל Online: בחרו את קונדה למצטיין שלכם ואולי תזכו בחבילה מטורפת למשחק שלו בספרד. לחצו כאן

וכמיטב המסורת, עשרה דברים של ידעתם על…

היקר בתולדות המועדון – סביליה שילמה עבורו 25 מיליון אירו לבורדו, מה שהפך אותו לשחקן הרכש היקר בתולדות המועדון.

הרמון סאנצ'ס פיחואן. לפחות כרגע, נהנים שם מאוד מקונדה (רויטרס)הרמון סאנצ'ס פיחואן. לפחות כרגע, נהנים שם מאוד מקונדה (רויטרס)

היורש של – כשהגיע קונדה לסביליה, הוא סומן כיורשו של קלמון לנגלה שנמכר לברצלונה. הסיבה, מלבד העובדה ששניהם בלמים צרפתיים, היא התחזית כי קונדה יימכר בסכום גבוה פי כמה מהסכום בו נרכש ע"י סביליה.

ילד של אמא – הוריו של ז'ול נפרדו שנה בלבד לאחר הולדתו, ובמשך ילדותו הוא גר עם אמו בלבד, בכפר ליד בורדו.

אני לא רוצה לאפריקה – קונדה נולד לאב מבנין. רק בגיל 16 אביו יצר איתו קשר וסיפר לו על השורשים, והציע לו לייצג את הנבחרת האפריקאית, אך קונדה בחר בנבחרת צרפת.

זה ילד זה? – הוא עלה לקבוצה הבוגרת של בורדו כבר בגיל 19, ושנתיים בלבד הספיקו לסביליה כדי לרכוש אותו.

עם האוכל בא בתיאבון – הוא היה משחקני הרכש הראשונים בקדנציה השנייה של מונצ'י בסביליה. קיץ 2019 היה חלון העברות עמוס עבור הקבוצה מאנדלוסיה, שרכשה לא פחות מ-13 שחקנים חדשים ומינתה מאמן חדש, יולן לופטגי.

יולן לופטגי. המון שינויים בסביליה (רויטרס)יולן לופטגי. המון שינויים בסביליה (רויטרס)

לא מפסיד בקלות – כשהיה ילד, סבל מעצבנות יתר, מה שהתעורר בעיקר לאחר הפסדים במשחקים. אמו לקחה אותו לטיפול פסיכולוגי צמוד על מנת להתגבר על הבעיה.

טוב שוער, או שלא… – בתחילת דרכו כשחקן, כילד, הוא ניסה את מזלו דווקא כשוער, אך מהר מאוד הבין שמקומו במרכז ההגנה.

לא זול הסיפור הזה – מבין כל שחקני הליגה הספרדית, קונדה הגיע כבר למקום השביעי ברשימת השחקנים בעלי השווי הגבוה ביותר ע"פ אתר transfermarkt, החל ממרץ 2021, הוא מוערך ב-60 מיליון אירו.

ויש גם אליל – אחד השחקנים אותם העריץ קונדה היה רפאל וראן, איתו זכה לשתף פעולה בסופו של דבר במדי נבחרת צרפת.

סוגרים שנה בחסות שופרסל Online: בחרו את קונדה למצטיין שלכם ואולי תזכו בחבילה מטורפת למשחק שלו בספרד. לחצו כאן

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה