רובים, אקדחים, אלות, שטרות כסף ובעיקר דגלים נאציים ותמונה של אדולף היטלר זה לא משהו שמצפים למצוא אצל אירגון אוהדים, אבל זה בדיוק מה שנתפס בפשיטה של משטרת ספרד על ה"בוישוס נויס", האולטראס הקיצוני של ברצלונה. בספרד דווח שבמסגרת המבצע, שהחל בתחילת חודש נובמבר, המשטרה פשטה על 18 נכסים ועצרה 14 מחברי האירגון שמחציתם כבר בכלא.

המעצר מגיע אחרי חקירה שהחלה ברבעון הראשון של 2020 ובה התגלה כי חברי האירגון ביצעו מגוון עבירות במטרה לממן את הפעילות שלהם. יש לציין שה"בוישוס נויס" ידועים כבר זמן רב בקיצוניותם והם הושעו מהקאמפ נואו ב-2003, אז הנשיא הנוכחי של בארסה, ז'ואן לאפורטה, נבחר לקדנציה הראשונה שלו, והחליט להילחם בהם. הוא ומשפחתו אף ספגו איומים בשל כך.

לפי הפרסומים בספרד, העצורים הם ותיקים באירגון ומהקיצוניים ביותר שבאנשיו. הם מואשמים בסחר בסמים, שידול לזנות, החזקה לא חוקית של כלי נשק והלבנת הון. במהלך הפשיטה נתפסו 300,000 אירו והמשטרה חסמה 20 חשבונות בנק של חברי האירגון והחרימה 27 רכבים, כמו גם שלושה נכסים.

לפי המשטרה הספרדית, באחת הדירות שפשטו עליהן, חברי האירגון הקימו בית בושת, ששימש לממן את פעילות ה"בוישוס נויס". באשר לסממנים הנאציים, נתפסו דגלים עם צלבי קרס ומתחת לתמונתו של היטלר נכתב: "מדינה אחת, אימפריה אחת, מנהיג אחד". בנוסף נתפס דגל שחור עם הכיתוב "ואפן אס אס" (הזרוע הצבאית של האס אס).

דגלים נאצים נתפסו בפשיטה אצל אוהדי בארסה

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל