המועצה העליונה לספורט בספרד אישרה היום (רביעי) את בקשתה של מנהלת הליגה הספרדית לדחות את משחקיהן של ריאל מדריד ואתלטיקו מדריד, שאמורים היו להיערך ביום שבת הקרוב במסגרת המחזור התשיעי של הליגה.

הבלאנקוס אמורים היו לפגוש את אתלטיק בילבאו ואילו האלופה הייתה אמורה לשחק מול גרנאדה, אלא שלשתי הקבוצות יש מספר לא מבוטל של שחקנים דרום אמריקאים שמשחקים במוקדמות המונדיאל בלילה שבין חמישי לשישי (כתוצאה מהארכת החלון הבינלאומי ביבשת זו, בגלל ביטולם של חלונות קודמים בשל מגפת הקורונה). שחקנים אלה ישובו לספרד רק ביום שישי, כ-24 שעות לפני המועד המתוכנן של משחקי קבוצותיהן.

מכיוון ששתי המדרידאיות ישחקו בליגת האלופות ביום שלישי, לא ניתן היה להזיז את המשחקים בליגה המקומית ליום ראשון (היום בו משחקות ברצלונה, ויאריאל וסביליה, הנציגות הנוספות בצ’מפיונס שישחקו במסגרת האירופית ביום רביעי בשבוע הבא), וכדי להגן על בריאותם של השחקנים ולמנוע את שיתופם יממה אחרי חזרתם, מנהלת הליגה ביקשה לדחות את המשחקים, כפי שעשתה עם משחקיהן של ברצלונה, ויאריאל וסביליה בחלון הבינלאומי הקודם בחודש ספטמבר, כשקבוצות אלה שיחקו בשלישי העוקב בצ’מפיונס.

ויניסיוס ג'וניור. גם הוא משחק במוקדמות בדרום אמריקה (רויטרס)ויניסיוס ג'וניור. גם הוא משחק במוקדמות בדרום אמריקה (רויטרס)

ההתאחדות הספרדית, למרבה הפלא, התנגדה לבקשה לדחות את המשחקים ומנהלת הליגה נאלצה לפנות למועצה העליונה לספורט, שאישרה את הדחייה. כעת מנהלת הליגה תצטרך למצוא מועד להשלמת ארבעה משחקים – השניים שנדחו בחלון הקודם והשניים שלא ייערכו בסוף השבוע הקרוב.