ברצלונה נאלצה לשנות את פניה העונה מקצה אל קצה הרבה בגלל מצבה הכלכלי העגום שפוקד את המועדון. היום (רביעי) המועדון הקטלוני חשף בשקיפות את הנתונים הכלככליים וסיפר כי הוא הפסיד סכום אסטרונומי של לא פחות מ-481 מיליון אירו בעונת 2021/22.

בסך הכל ברצלונה הכניסה 631 מיליון אירו בעונה שעברה, הרבה מתחת לתקציב שנקבע בתחילת העונה שעמד על 831 מיליון אירו, שגם ניבא רווח של מיליון אירו. אך לא כך כאמור הדברים בפועל והמועדון שרוי בחובות ענק, שלטענתו נובע מהסיבה כי חלה ירידה משמעותית בהכנסות הרבה בשל מגפת הקורונה וכי ההכנסות של המועדון קטנו.

ז'ואן לאפורטה (רויטרס)ז'ואן לאפורטה (רויטרס)

על פי הנתונים שהציג המועדון, חלה ירידה של 26% ברווח לעומת עונת 2019/20, אז המועדון הכניס 855 מיליון אירו. הטענה העיקרית היא מגיפת הקורונה שפגעה כאמור בהכנסות הקבוצה, ולפי הנתונים שהציגו, הקבוצה הפסידה בעקבות כך 92 מיליון אירו. המקום ממנו נפגעה ההכנסה במועדון הוא כמובן האצטדיון, שהכניס לקבוצה 25 מיליון אירו לפני המגפה, והירדה בהכנסות ממנו הן 84%.

בגזרת ההעברות סיפרו במועדון כי חלה ירידה של 92 מיליון אירו לעומת העונה הקודמת, זאת בעקבות ביצועי עסקאות נמוכים יותר משמעותית. ההוצאות של בארסה עלו ב-19%, בהשוואה לעונה הקודמת בה הוציאה הקבוצה 955 מיליון אירו, העונה הוציאה 1.136 מיליון אירו. נתון שיא בהיסטוריה של המועדון. בתוך כך, חלה ירידה של 125 מיליון אירו בתקציב השחקנים כאשר חלקם קיצצו במשכורותיהם, כמו גם בהוצאות הניהול של האצטדיון כתוצאה מסגירתו. ביחס למשכורות שאינן קשורות לשחקנים, הן נשארו בעינן. 

5 השערים הגדולים מהמחזור ה-8 בספרד

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל