בברצלונה עדיין מתרגלים ליום שאחרי ליאו מסי. על המגרש זה נראה בסך הכל בסדר, כשהקטלונים ניצחו 2:4 את ריאל סוסיאדד במחזור הראשון וסיימו ב-1:1 מול אתלטיק בילבאו בסן מאמס, אלא שבקאמפ נואו מחפשים כעת משהו חדש להזדהות איתו. וכשמחפשים סיבות לאופטימיות, ניתן למצוא אותן בעיקר מההולנדים שנראים מצוין בפתיחת העונה הנוכחית. 

נכון, פיקה עדיין המנהיג בחדר ההלבשה, אך על כר הדשא עושה רושם שמבחינה מקצועית מי שלקחו פיקוד הם צמד הכוכבים של נבחרת האורנג’ – פרנקי דה יונג וממפיס דפאיי. האחרון כבש את שערו הראשון מול בילבאו ונראה מצוין, כשגם פרנקי דה יונג עושה רושם כמי שהופך למנהיג הבלתי מעורער בקישור של הקטלונים. היום (ראשון, 18:00) השניים במבחן נוסף, הפעם מול חטאפה.

שער בכורה ענק לממפיס דפאיי במדי ברצלונה!

וגם הנתונים מצביעים על כך. שבע מתוך 13 האיומים של ברצלונה על שערה של בילבאו הגיעו מממפיס ודה יונג. בספרד כבר מנתחים את העניין ומדברים על “חזרת הזהות ההולנדית” במועדון שידע בעבר שמות גדולים כמו פטריק קלייברט, פיליפ קוקו, פרנק רייקארד ומעל כולם יוהאן קרויף המנוח. ואי אפשר לשכוח את רונאלד קומאן על הקווים. 

ממפיס כאמור נראה מצוין, סיפק נגיעות קסומות ולא הפסיק לאיים על השער, בעוד שדה יונג הפך לקשר ‘בוקס טו בוקס’ קאלסי שמסוגל לסייע לקטלונים גם בפן ההתקפי מעבר לבניית המשחק, הנעת הכדור והפן ההגנתי. יש לציין שכבר בעונה שעברה הקשר הראה שדרוג בפן ההתקפי ונראה הרבה יותר מסוכן, כשהוא בעצמו מאיים על השער ומסדר מצבים לחבריו.

ממפיס דפאיי חוגג (La Liga)ממפיס דפאיי חוגג (La Liga)

כדי להבין את הדומיננטיות של דה יונג צריך לצלול לנתונים. במשחק מול בילבאו הוא דורג שני בנגיעות בכדור אחרי ג’ורדי אלבה עם 105 נגיעות, הכי גבוה מבין חוליית הקישור בפער. הוא רשם 100 אחוזי הצלחה בדריבלים (4 מ-4), שתי מסירות מפתח ושבע פעולות הגנתיות מוצלחות. 

לגבי ממפיס הנתונים מעודדים לא פחות. הוא רשם בסך הכל שלושה איומים על השער ונראה כמו האיש הכי מסוכן של הקטלונים. החלוץ גם הוסיף מסירת מפתח אחת ונראה כמי שהופך למוציא לפועל העיקרי של מחזיקת הגביע.

ממפיס דפאיי (La Liga)ממפיס דפאיי (La Liga)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל