“ניצחון יוקרתי ביום שאחרי עידן ליאו מסי”. זו הכותרת של מונדו דפורטיבו הבוקר (שני), כלי התקשורת המרכזי בקטלוניה בכל הנוגע לענייני ברצלונה. 0:3 הביסה אמש הקבוצה את יובנטוס בגביע גאמפר המסורתי, אירוע בו המועדון מציג את הסגל הראשון לעונה הקרובה וכל זאת כמובן כאשר ביום שישי הקרוב תצא הליגה הספרדית אל הדרך ועונת 2021/22 תיפתח באופן רשמי. עבור הקטלונים הייתה זו הכנה אחרונה שבוע בדיוק לפני המשחק הראשון מול ריאל סוסיאדד במסגרת הליגה. 

ממפיס דפאיי היה איש המפתח של המשחק עם שער ובישול, ריקי פוץ’ חתם כמחליף כאשר בין לבין מרטין בריית’וויט שלא ברור בכלל אם יהיה חלק מהקבוצה בסיום החלון, כבש גם הוא. אולם, ההתעסקות לפני וגם אחרי המשחק, ואפילו במהלכו, הייתה בפרידה מליאו מסי. הקהל שהגיע לאצטדיון על שמו של יוהאן קרויף המנוח לא הפסיק לקרוא בשמו של הפרעוש ומי שסומנו כסיבות לכך שלמועדון אין תקציב על מנת להעביר את החוזה של הגדול אי פעם, זכו לקריאות בוז צורמות. 

האם זה הגול האחרון של מסי במדי בארסה?

מיראלם פיאניץ’ היה הכתובת המרכזית וכמוהו גם סמואל אומטיטי. פיליפה קוטיניו כנראה היה זוכה לתגובות דומות אך הוא לא לקח חלק במשחק וישב ביציע. הוא קיבל שחרור רפואי אחרי 8 חודשים והציפייה הייתה שיחזור אל הדשא, אך הישיבה שלו ביציע שוב מעלה לא מעט ספקולציות לגבי עתידו המקצועי שכן ברור לכולם שאם המועדון רוצה להוסיף עוד כמה שחקני חיזוק, שחקנים יצטרכו לעזוב. הראשון לעשות זאת כפי הנראה יהיה פיאניץ’. הבוסני ישוב ליובנטוס  והוא מוכן לקצץ משמעותית בשכרו כדי לאחד כוחות עם מקס אלגרי. 

לצד כל אלה, אחרי המשחק סיפר קומאן כי ערך אסיפה לשחקניו לפני שהם עלו אל הדשא. “ביקשתי מהם להפוך את הדף, אמרתי להם שהיום מתחיל פרק חדש והשחקנים שכאן יכתבו את העתיד של ברצלונה. אמרתי להם שגם בלי מסי אנחנו קבוצה מספיק טובה. אנחנו יכולים לשחק בשיטה החזקה שלנו גם בלי מסי. תמיד חשוב שהשחקן הכי טוב אצלך, אבל לא נשנה את הסגנון שלנו או את השיטה שלנו. שחקנים אחרים יכולים לשחק בעמדה שלו. נגד יובה אנטואן גריזמן עשה את זה טוב מאוד”. 

ממפיס דפאי חוגג (רויטרס)ממפיס דפאי חוגג (רויטרס)

לצד ההופעה המעולה של ממפיס והמחמאות של קומאן לגריזמן, שחקן נוסף שצד את העין של כולם הוא יוסוף דמיר, שקיבל את המקום בהרכב במקום פדרי שזכה למנוחה מתבקשת, ונראה כי הקשר האוסטרי בן ה-18 שהגיע רק לפני חודש והיה מיועד בכלל לברצלונה ב’, משנה את התכניות וכובש את ליבו של המאמן ההולנדי הוותיק. “חשוב מאוד ששחקנים צעירים מראים את האיכויות שלהם וגם מוכיחים שהם יכולים לשחק בכמה עמדות. דמיר נתן הופעה טובה מאוד. כשאני מסתכל על הליגה ממנה הוא הגיע ועל הזמן הקצר שלו איתנו, הוא אחד השחקנים הצעירים החשובים ביותר עבור הקבוצה הבוגרת העונה”. בארסה ב’? נראה כי הוא כבר לא יחזור לשם. 

 

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל