ברצלונה פתחה הערב (רביעי) את עונת 2021/22 בסטייל עם 0:4 במשחק הכנה מול חימנסטיק דה טראגונה מהליגה השלישית בספרד, אבל בין הקבוצה שניצחה בדרבי הקטלוני לבין מה שיקרה עם מחזיקת הגביע הספרדי העונה אין דבר וחצי דבר.

רונלד קומאן חסר את כל שחקני קבוצתו ששיחקו עם נבחרותיהם במהלך הקיץ ונותר עם שבעה משחקי הקבוצה הבוגרת – נטו, סרג’יניו דסט, ג’רארד פיקה, סמואל אומטיטי, סרג’י רוברטו, ריקי פוץ’ ומיראלם פיאניץ’. השבעה, יחד עם ארבעה שחקנים צעירים, לא הצליחו לכבוש במחצית הראשונה (למרות שני מצבים נהדרים של סרג’י רוברטו שנהדפו על-ידי מאנו גארסיה), אבל בארסה ירדה להפסקה ביתרון מספרי אחרי הרחקה של אלכס קינטנייה בעקבות עבירה על ריקי פוץ’ בדקה ה-38.

במחצית קומאן החליף את כל ההרכב שלו והעלה 11 שחקנים, כולם מברצלונה ב’. חימנסטיק ערכה גם כן שמונה חילופים, וההרכב השני של בארסה היה זה ששלט, כשכוכב המחצית והמשחק היה ריי מנאיי האלבני, שכבש שלושער.

מנאיי כבש את השער הראשון בדקה ה-60 עם ביצוע נהדר, עד לדקה ה-84 התוצאה הייתה עדיין 0:1, אבל בחמש הדקות האחרונות מנאיי הוסיף צמד (אחד מהם בפנדל) כדי להשלים שלושער ואלכס קויאדו הוסיף עוד שער כדי לסגור 0:4 מרשים, שכאמור לא מעיד כלום על העונה שבפתח. אגב, עבור שחקנים כמו סמואל אומטיטי ומיראלם פיאניץ’, שפתחו ב-11, זו עלולה להיות ההופעה האחרונה בבארסה, שכן הם נמצאים על סף עזיבה.

מחצית ראשונה

דקה 3: ההזדמנות הראשונה במשחק הגיעה, שלא במפתיע, בצד של ברצלונה עם בעיטה מסוכנת של דמיר, אבל מאנו גארסיה הצליח להדוף.

דקה 9: סרג’יניו דסט קיבל את הכדור באגף ימין, חדר לרחבה תוך שהוא מתגבר ללא בעיה על המגן שמולו ובמצב נוח מאוד שיחרר בעיטה מסוכנת, שלרוע מזלו עלתה מעל לשער של גארסיה.

דקה 17: הזדמנות ראשונה בצד השני. קארים לקוצ’ה פרץ באגף שמאל, התקדם באין מפריע וניסה בעיטה מקצה הרחבה, אבל הכדור שלו לא היה מדויק ולא מצא את מסגרת השער של נטו.

דקה 19: כרטיס צהוב ראשון נשלף לעברו של חאבי ריבייס לאחר עבירה באמצע המגרש על אלחנדרו באלדה, שמנעה התקפה מתפרצת של ברצלונה.

דקה 26: ההזדמנות הטובה עד כה של ברצלונה במשחק, כ”כ קרוב ל-0:1. ריקי פוץ’ הכניס מסירה נהדרת לכיוון תיבת החמש, לשם הגיע סרג’י רוברטו, שהצליח לשלוח רגל ארוכה, להגיע לכדור ולבעוט בו לכיוון המסגרת, אבל מאנו גארסיה התעופף פשוט נפלא והדף לקרן. הצלה ענקית של שוער חימנסטיק.

דקה 29: עוד הזדמנות מצויינת של סרג’י רוברטו. הפעם הכדור הורם מצד שמאל למרכז הרחבה, המגן הימני שלפעמים (וגם הפעם) מתופקד בקישור עלה גבוה מעל המגן שלו ונגח היטב לפינת השער, אבל מאנו גארסיה שוב היה במקום, התעופף נהדר והדף לקרן.

דקה 32: שוב ריקי פוץ’ במרכז העניינים, שוב מאגף שמאל, הפעם הוא מסר לפקה פולו בתוך הרחבה ושחקן ההתקפה הצעיר בעט כדור שעלה מעל לשער של מאנו גארסיה.

דקה 38, חימנסטיק נותרה בעשרה שחקנים: לחץ של דמיר באגף ימין הוביל לאיבוד כדור של שחקן הגנה של חימנסטיק שמסר את הכדור דווקא לריקי פוץ’ על סף הרחבה, אלכס קינטנייה לא הצליח להגיע לכדור והכשיל את הקשר 16 וחצי מטרים מהשער של מאנו גארסיה ושופט המשחק החליט להראות לו את הכרטיס האדום.

דקה 40: פיאניץ’ היה זה שבעט את הכדור החופשי והצליח לעבור את החומה, אבל מאנו גארסיה היה במקום והדף לקרן נוספת. 

דקה 44: דמיר ניסה להוריד את ברצלונה למחצית בכל זאת ביתרון, הפעם עם בעיטה מ-23 מטרים, הכדור שלו הלך למסגרת אבל מאנו גארסיה שוב הדף.

מחצית שנייה

דקה 46: בתחילת המחצית השנייה ברצלונה ערכה לא פחות מ-11 חילופים, הוציאה את כל שחקני הקבוצה הראשונה והעלתה 11 משחקני ברצלונה ב’. חימנסטיק ערכה “רק” שמונה חילופים.

דקה 54: הזדמנות לחימנסיה, אבל הכדור נעצר בידיו הבטוחות של איניאקי פנייה. דקה לאחר מכן פול באלסטרוס ניסה את כוחו בבעיטה מחוץ לרחבה, אבל שוב פנייה היה במקום.

דקה 59: כרטיס צהוב למארק טרייס אחרי כניסה חזקה מאוד בראי מנאיי.

דקה 60, ברצלונה עולה ל-0:1: איזה גולאסו של ריי מנאיי. שחקן ההתקפה הצעיר קיבל את הכדור בתוך הרחבה עם הגב לשער, הסתובב בלי יותר מדי בעיה על איבן דה לה פניה ושיחרר מהמקום, מזווית לא פשוטה, טיל למשקוף של גונזי ופנימה.

דקה 73: ריי מנאיי ניסה להשלים צמד עם בעיטה מחוץ לרחבה, אבל הפעם הכדור שלו עלה מעל לשער של גונזי.

דקה 78: מנאיי הוא ללא ספק השחקן הבולט של ברצלונה במחצית השנייה והוא שוב היה קרוב לצמד. הירוקי אבה הרים משמאל, מנאיי הגיע לכדור ונגח נהדר למסגרת אבל גונזי היה במקום והדף, מנאיי הצליח להגיע לכדור החוזר אבל שחקן הגנה של “נסטיק” הצליח לשלוח רגל ארוכה ולהרחיק.

דקה 85, 0:2 לברצלונה: אלכס קויאדו כבש את השער שהבטיח את הניצחון בבעיטה יפה מ-22 מטרים עם כדור שפגע בדרך בשחקן הגנה של חימנסטיק והטעה את גונזי.

דקה 86, 0:3 לברצלונה: לא חלפה דקה וריי מנאיי השלים צמד. מתאוס פריירה העביר מסירה פשוט נפלאה להירוקי אבה, שחדר לרחבה בצד שמאל שלה והרים כדור נפלא לא פחות לעבר רחבת החמש, שם חיכה מנאיי שכבש ממרחק מטר עם החזה את השני שלו. 

דקה 89, 0:4 לברצלונה: ריי מנאיי השלים שלושער, והפעם מהנקודה הלבנה. מוסא נ’דיאיה פרץ לרחבה מצד שמאל והוכשל על-ידי אלבארו קארו, השופט סימן על הנקודה הלבנה ומנאיי דייק כדי לקבוע את תוצאת המשחק. השופט שרק לסיום מיד לאחר מכן, בלי להוסיף אפילו שנייה אחת של תוספת זמן.

הרכב ברצלונה: נטו (איניאקי פנייה, 46), סרג’יניו דסט (איגור 46), ג’רארד פיקה (ארנאו קומאס, 46), סמואל אומטיטי (סנטיאגו ראמוס מינגו, 46), אלחנדרו באלדה (מוסא נ’דיאיה, 46), ריקי פוץ’ (גאבי, 46), מיראלם פיאניץ’ (מתאוס פריירה, 46), סרג’י רוברטו (אלכס קויאדו, 46), פקה פולו (הירוקי אבה, 46), יוסוף דמיר (ראי מנאיי, 46) וג’ורדי אסקובר (נילס מורטימר, 46).

הרכב חימנסטיק: מאנו גארסיה (גונזי, 46), מארק טרייס, אלכס קינטנייה (הורחק, 38), פול דומינגו (אלבארו קארו, 46), ז'ואן אוריול, קארים לקוצ'ה (איבן דה לה פניה, 46), חאבי ריבייס (חאבייר בונייה, 46 (ג’ורדי אבילס, 79)), ססק פויאנה (פול באייסטרוס, 46), פדרו דל קאמפו (אוסקר סאנס, 46), אדגר הרננדס(פראן קארבייה, 46 (פדרו מרטין, 73)) ופול פראטס (פבלו פרננדס, 46).