אמיליאנו מרטינס, שוערה של אסטון וילה האנגלית ואחד מגיבורי הזכייה של נבחרת ארגנטינה בקופה אמריקה, התראיין לערוץ ‘אולה’ הארגטינאי, ודיבר בהערצה בלתי נגמרת על מי שהפך להיות אחד מחבריו הקרובים ביותר בזכות הטורניר, ליאו מסי. 

“רציתי לתת לו את החיים, הייתי מוכן למות למענו”, פתח מרטינס בתחילת הראיון. “איך אפשר שלא להתרגש ברמה כזאת אחרי משחק הגמר שמסי מעלה תמונה שלנו ביחד וקורא לי פנומן, זו הרגשה שאני לא יכול להסביר במילים. לא הייתי מסוגל לדבר אחרי שראיתי את זה”.

אמיליאנו מרטינס (רויטרס)אמיליאנו מרטינס (רויטרס)

מה קרה במשחק נגד קולומביה בחצי הגמר? ”בפנדלים הוא נתן לי כוח, הוא אמר לי דברים נוספים כקפטן וזה עזר מאוד לכולנו. כשהוא כבש את הפנדל שלו, הוא ניגש אלי ואמר לי “אמי, אתה תציל אחד, אני סומך עליך”, הוא משהו אחר. את החיבוק שלנו אחרי דו קרב הפנדלים אני לא אשכח לעולם. אני אמסגר את התמונה שלי מחבק אותו. זה נתן לי כוח להיות טוב יותר בגמר”.

השוער המשיך: “אמרתי את זה לפני כמה חודשים, רציתי לזכות בקופה אמריקה יותר בשביל מסי מאשר בשבילי. קודם כל זה היה עבורו, בדיוק כמו כל הארגנטינאים שרצו שליאו יזכה. אפילו בברזיל רצו שהוא יזכה בתואר. זה מטורף”. 

ליאו מסי והגביע (רויטרס)ליאו מסי והגביע (רויטרס)

על גביע העולם: “כמו הקופה, אני רוצה לתת למסי את המונדיאל. הלוואי והייתי יכול לשחק עם ליאו גם ברמת המועדון, זה היה הופך אותי לשוער טוב יותר ועוזר לו לזכות בתארים נוספים”.

כשאתה מדבר עליו אתה נשמע כמו מעריץ: ”אני בסך הכל אוהד ארגנטינאי. היה לי את המזל להשיג עבורו את החלום הכי גדול. לא הפסקתי להילחם עד שהשגתי את זה עבורו. היה לי חלום לראות את השחקן הכי גדול בהיסטוריה וזה קרה בסופו של דבר”.

ליאו מסי מונף באוויר (רויטרס)ליאו מסי מונף באוויר (רויטרס)

מרטינס הודה שהדבר הראשון שהוא עשה בנבחרת זה להצטלם עם מסי: “זה כבר נעשה ומאז היה לי איתו בכל יום 200 תמונות. דברי העידוד שלו נותנים לנו ביטחון. הוא זכה בשחקן הטוב ביותר בטורניר ואני בשוער הטוב ביותר. אלו דברים שילכו איתנו למשך שארית חיינו. הוא מודל להערצה”. 

אמיליאנו מרטינס (רויטרס)אמיליאנו מרטינס (רויטרס)

מה השלב הבא? “במהלך משחקי הנבחרת בחודש ספטמבר ואוקטובר, אני מקווה להביא את אשתי ומשפחתי לפגוש את מסי. הייתי רוצה שהבן החדש שלי, סנטי, יצטלם איתו בשביל שיהיה לו תמונה עם המלך”. 

לאפורטה: נגיע לשחק בארץ בקרוב