ממפיס דפאיי הגיע להישגים בקריירה שרבים רק יכולים לחלום עליהם. אבל את מה שהשחקן עבר בדרך, ספק גדול כמה אנשים היו מצליחים לעבור ולהתרומם מכך למקומות כלכך גבוהים מכך. שחקן הרכש החדש של ברצלונה ערך ראיון מהלב בספרד בו דיבר על הדרך הקשה, החלומות לשחק בנבחרת ובבארסה, המוזיקה אותה כלכך אוהב וממנה שואב השראה רבה והילדות ללא אביו.

"אלוהים הוא מאוד מאוד טוב עבורי. הקריירה שלי היא מסע אחד שלם, והמסע הזה הופך לחיים שלך, כל כולי מוקדש לכך מאז שהייתי צעיר מאוד. לפעמים זה הופך להיות משוגע, אתה מתחרה עם כולם, אתה רואה את כל החלקים האפלים ביותר שבכך, אבל בסופו של דבר זה שווה את זה, אתה מגיע לרמה מסוימת בה חלומות מתגשמים. כמו מה שקורה עכשיו, כשהגשמתי חלום ילדות ואני משחק עבור בארסה, זה שווה את זה”, אמר דפאיי.

ממפיס דפאיי (רויטרס)ממפיס דפאיי (רויטרס)

על הגאווה ללבוש את המדים הכתומים של נבחרת הולנד: “אני מאוד גאה. כשאתה ילד אתה צופה במשחקי כדורגל, אתה רואה שחקנים מסוימים משחקים, אתה רואה שהם משחקים עבור המדינה שלך וזה מה שאתה רוצה לעשות גם. לפעמים כששאלו אותי באיזה מועדון אני רוצה לשחק, אמרתי להם שאני רוצה לשחק בנבחרת, במקום בקבוצה. ההדחה הייתה מזעזעת, עבור כל המדינה, עבור העולם. במונדיאל, ביורו, כולם צופים בך. כשזימנו אותי, זה היה אחד הרגעים שגרמו לי להיות הכי גאה ויצרו את ההשפעה הגדולה ביותר על חיי”.

ממפיס הוסיף: ”אתה מרגיש את האווירה כשאתה משחק עבור המדינה שלך. כולם מתאחדים, אך מצד שני, כשמשחקים בנבחרת, כולם מגיעים מאותה מדינה אבל באותו זמן כל אחד משחק בקבוצה אחרת, יש יריבות והרבה פעמים זה קשה, אבל כשהנבחרת משחקת זה נחמד כי כולם מתאחדים. אתה רואה כמה הספורט עצמתי כשהוא מפגיש בין אנשים”.

ג'ורג'יניו ויינאלדום, ממפיס דפאיי ושחקני נבחרת הולנד חוגגים (רויטרס)ג'ורג'יניו ויינאלדום, ממפיס דפאיי ושחקני נבחרת הולנד חוגגים (רויטרס)

על אהבתו הרבה למוזיקה: “זה כמו טיפול בשבילי, כשהראש שלי כל היום בכדורגל זה יותר מדי, אני צריך מוזיקה. כשהייתי נער צפיתי בקטעי וידאו וסרטים על ראפרים אמריקאים, 50 סנט וטו פאק. הם נתנו לי השראה. בפעם הראשונה שהייתי באולפן הייתי בן 14 והלכתי לשם עם חבר”.

“המטרה העיקרית שלי הייתה כדורגל, אבל הייתי גם עם חברים ברחוב ועשינו מוזיקה. מאז היום בו צעדתי ברגל לאולפן, נהניתי מאוד, ניסיתי להמשיך ולעשות דברים מוזיקליים. כשהתבגרתי התייחסתי לזה יותר ברצינות, היו לי חברים טובים שהם מפיקים ואמרתי לעצמי: 'בוא ננסה את זה'”.

“הייתי רוצה לשתף פעולה עם דרייק (אמן היפ הופ), אבל הוא מחוץ להישג ידי. דרייק, אם אתה שומע את זה, אני ממפיס דפאיי, אני משחק עבור ברצלונה, ואנחנו הולכים לעשות את זה”.

דרייק (רויטרס)דרייק (רויטרס)

על הילדות הקשה ללא אביו שעזב כאשר היה בן 4 בלבד, ובגללו השחקן אינו מעוניין שיקראו לו דפאיי (שם משפחתו של אביו) אלה ממפיס: "גדלתי בלי אבא, אבל סבא שלי היה שם וגידל אותי, הוא לימד אותי ונתן לי הרבה, אני מכבד אותו, ההשפעה שלו עליי הייתה מאוד גדולה כשהייתי ילד”. 

ברצלונה משיקה את מדי החוץ החדשים לעונה