דני אלבס עזב את ברצלונה ב-2016, ומאז הקבוצה ניסתה לחפש מחליף הולם לאחד המגנים הטובים ביותר בהיסטוריה של המועדון, ולא נחלה הצלחה גדולה במיוחד. הקטלונים שפכו סכומי עתק והקיץ הזה יהיה החמישי שבו ינסו לקלוע, כאשר עד כה נשפכו לא פחות מ-97.3 מיליון אירו במצטבר על מגנים ימניים מאז שהוא עזב.

מי שצורף ראשון וסומן כיורשו של אלבס היה אלייש וידאל, שבעונתו הראשונה בקאמפ נואו למעשה חלק את הדקות עם הברזילאי (חתם בקיץ 2015 תמורת 17 מיליון אירו מסביליה). הקטלוני לא הצליח להתאקלם בצורה טובה מדי ובסך הכול סיים את הקדנציה שלו בקבוצה עם 51 משחקים, ארבעה שערים ו-11 בישולים.

לאו מסי ואלייש וידאל. לא אותו שיתוף פעולה כמו עם אלבס (רויטרס)לאו מסי ואלייש וידאל. לא אותו שיתוף פעולה כמו עם אלבס (רויטרס)

ב-2018 בארסה כבר שפכה סכום גדול יותר על מגן ימני בעל פרופיל דומה לברזילאי, כששילמה 35.7 מיליון אירו לבנפיקה ליסבון בעבור נלסון סמדו. הפורטוגלי הציג יכולת טובה לפרקים, אבל מעולם לא התקרב לרמה של אלבס ונמכר בקיץ שעבר אחרי שרשם 124 משחקים, שני שערים ו-11 בישולים.

נלסון סמדו (האתר הרשמי של ברצלונה)נלסון סמדו (האתר הרשמי של ברצלונה)

כמו כן, ב-2019 הקטלונים בזבזו עוד 5 מיליון אירו כשרכשו את הסנגלי הצעיר מוסא וואגה. האחרון התחיל בקבוצת המילואים ובקושי קיבל צ’אנס בקבוצה הראשונה – 5 משחקים במצטבר. הוא עדיין חתום בקבוצה עד 2023, אבל לא נראה שהבלאוגרנה באמת יבנו עליו בעתיד.

מוסא וואגה (ברצלונה)מוסא וואגה (ברצלונה)

סבלנות עם דסט

בקיץ האחרון הבלאוגרנה רכשו עוד שחקן שבא על תקן ‘דני אלבס החדש’ – סרג’יניו דסט. האמריקאי הגיע בגיל 19 בלבד מאייאקס, כשעבורו שולמו כ-21 מיליון אירו. דסט לא היה יציב לאורך כל העונה, ולמרות שהראה ניצוצות היו לו גם מספר רב של טעויות הגנתיות, אך הוא עדיין צעיר.

דסט (רויטרס)דסט (רויטרס)

אמרסון הוא הפתרון?

ואז הגיע קיץ 2021. ברצלונה רכשה את הברזילאי מאתלטיקו מניירו תמורת 6 מיליון אירו עוד ב-2019 והשאילה אותו לבטיס, כשהקיץ הוא חזר רשמית תמורת 9 מיליון אירו וינסה להיכנס לנעליו הענקיות של בן ארצו. 5 שנים, 93.7 מיליון אירו בסך הכול ודני אלבס אחד בן 38 שממשיך לעשות חיים ולשחק את הכדורגל שלו בסאו פאולו. ברצלונה מקווה שאמרסון יהיה המגן הימני האחרון שהיא תצטרך לצרף בשנים הקרובות.

אמרסון (La Liga)אמרסון (La Liga)