עונת 2020/21 בליגה הספרדית הייתה עונה שתיזכר בעיקר כעונת הקורונה, בלי קהל וחוסר וודאות לגבי העתיד הקרוב והרחוק, אך בפועל המציאות ניצחה את התרחישים השליליים לגביי הנגיף הקטלני ועל כר הדשא קיבלנו את אחת העונות המותחות והאיכותיות עליהן יכולנו לפנטז, עם סיומת אדירה כאשר האלופה מוכתרת במחזור האחרון עם מותחן אמיתי עד לשריקת הסיום באצטדיון בוויאדוליד, שם זכתה הערב (שבת) אתלטיקו מדריד בכתר האליפות, כאשר הקולצ’ונרוס גברו במאבק על ריאל מדריד וברצלונה, שתי האימפריות ששולטות ללא עוררין בכדורגל הספרדי והעולמי לאורך עשורים עם צמצום פערים כלכלי ובעיקר מקצועי.

אתלטיקו מדריד היא קבוצה בצלמו ובדמותו של מאמנה, דייגו סימאונה. מלאת תשוקה ואגרסיביות עם דגש על משחק הגנה קבוצתי לפני כל פרמטר אחר, כל אלה למען מטרה אחת ויחידה – להפוך את אותה לצלע שלישית שווה במאבק על ההגמוניה של הכדורגל הספרדי. 

לואיס סוארס וקיראן טריפייר חוגגים (רויטרס)לואיס סוארס וקיראן טריפייר חוגגים (רויטרס)

אתלטיקו לאורך שנים סבלה מנחיתות כלכלית מול שני מועדוני העל אך עם הצטרפותו של עידן עופר כבעלים של המועדון, הפערים הצטמצמו כאשר הקולצ’ונרוס גם ניצלו את הקיצוץ המשמעותי בתקציב הרכש הן של ברצלונה והן של ריאל מדריד אל מול ההתחמשות המסיבית בזמן שהן עצמם התחמשו בעצם העונה בגזרת סגל השחקנים. דייגו סימאונה הבין שעל מנת להוות איום אמיתי על מועדוני העל, אתלטיקו חייבת סגל שחקנים יותר רחב עמוק ואיכותי שיוכל להתמודד במקביל על אליפות ספרד הנחשקת ובליגת האלופות ובמבחן המציאות זה עבד מצויין.

סימאונה שמר על הבסיס מהעונה הקודמת וחיזק את הסגל בשחקנים שוברי שוויון דוגמת לואיס סוארס הנפלא ויאניק קראסקו, שני שחקנים נפלאים בחלק הקדמי שעושים את ההבדל ובנוסף עוד שחקנים משמעותיים לסגל שמהווים איום על חולצת ההרכב כגון לוקאס טוריירה שהגיע מארסנל, מוסא דמבלה שנרכש מליון וג’ופרי קונדוגביה שהגיע מוולנסיה, כולם הפכו את הקבוצה ליותר איכותית, תחרותית עם תוספת של ניסיון, ווינריות וחלוקת דקות נכונה שעזרה לצ’ולו להתגבר על כל המשברים לאורך כל הדרך. 

יאניק קראסקו (רויטרס)יאניק קראסקו (רויטרס)

בראש וראשונה נמצא השוער הטוב בעולם מבחינתי, יאן אובלק, שספג סך הכל 25 שערים עם יכולת מדהימה ומנהיגות מנצחת, כאשר כך יש להוסיף את ההגנה הטובה בספרד בראשות סטפאן סאביץ’, חוסה מריה חימנס, פליפה ומריו הרמוסו.

גם הקישור מאוזן ואיכותי בראשות קוקה הוותיק בעונה מצוינת ולצידו בעונת שיא מרקוס יורנטה, עם 12 שערים ו-11 בישולים ויאניק קראסקו בעונה נהדרת עם יכולת גבוהה וחלק קדמי שהשתדרג באופן משמעותי עם הצטרפותו של לואיס סוארס שהבקיע 21 שערים בליגה והוסיף איכות, מנהיגות וניסיון לחברים שלצידו דוגמת ז’ואאו פליקס שהבקיע 7 שערים ואנחל קוריאה עם 9 שערים, כולם השלימו אחד את השני וחיברו את הפאזל הנפלא לקבוצה שהופכת לצלע שלישית אמיתית ומאיימת על ההגמוניה של הכדורגל הספרדי וכנראה גם העולמי לקראת השנים הבאות. 

מרקוס יורנטה . עונה אדירה של הקשר (רויטרס)מרקוס יורנטה . עונה אדירה של הקשר (רויטרס)

מילים אחרונות למאסטרו שניצח בגאונות על העונה המושלמת – דייגו סימאונה, שהצליח להתגבר על אין ספור מכשולים ביניהם היעדרות מסיבית של שחקנים עקב מחלת הקורונה, פציעות של שחקני מפתח, ביצוע כמעט מושלם ברוטציה של השחקנים ומעל הכל המאמן הצליח לסחוט מסגל השחקנים שלו את המקסימום בדרך לזכייה באליפות שכנראה משנה את סדר ההיררכיה בכדורגל הספרדי לקראת העתיד.

אתלטיקו תהיה חייבת על מנת להישאר כפקטור משמעותי ואמיתי למאבק מול אריות היבשת ברצלונה וריאל לשמור על מרבית סגל השחקנים ולהשתדרג בעמדות החשובות מאחר ובעונה הבאה הולך להיות מאבק הרבה יותר קשה, כאשר ריאל וברצלונה במסע התחמשות שהולך להפוך לכולנו את העונה הבאה למשהו יוצא דופן ובונה ציפייה אדירה. 

דייגו סימאונה בטירוף (רויטרס)דייגו סימאונה בטירוף (רויטרס)