הקלאסיקו הגדול של הליגה הספרדית מתקרב בצעדי ענק וההתרגשות בשיאה, וגם הקורונה לא תשנה זאת. הקלאסיקו הגדולכמו כל משחקי הליגה הספרדית, ישודר בערוץ ONE למנויי yes ,HOT, סלקום TV ופרטנר TV.

ברצלונה תארח בקאמפ נואו בשבת הבאה ב-17:00 את ריאל מדריד, האלופה, שככל הנראה לא תגיע בסגל שלם ובריא למשחק, משום שעל פי דיווח הבוקר (חמישי) בתקשורת הספרדית, אין כוונה לסכן את אדן הזאר ולשתף אותו במשחק ועל כן הוא לא יהיה בסגל של זינדין זידאן לקרב הענקיות.

הנה זה מגיע: הקלאסיקו הראשון של העונה

הבלאנקוס לא רוצים לגרום להחמרת פציעה אצל הבלגי, שגם הוא עצמו עדיין לא מוכן לחזרה ומעוניין להימנע מסכנה. הקשר לא חושב שיהיה נכון לזרז את הליך החלמתו מהקרע בשריר רגלו הימנית, אותה הרגל כבר נותח בעבר ונעדר לתקופה ארוכה. בשורה התחתונה, ה-24 באוקטובר, תאריך המשחק היוקרתי, הוא לא היעד שלו לחזרה למגרש.

גם במועדון רוצים לראות אותו מחלים לאט, בזהירות, בצורה טובה ופיזית. אין לחץ עליו לשחק בקאמפ נואו על אף שכן היו רוצים להימנע מעוד תקופה ארוכה בה יישב מחוץ לספסל כפי שהיה בשנה החולפת. בזמן שהוא מחלים, הוא לא עורך אימונים יחד עם חבריו לסגל הבלאנקוס, אלא אימונים אישיים, כאשר אלברו אודריוסולה ודני קרבחאל עושים כמותו ושניהם גם כן לא כשירים לקרב מול הבלאוגרנה. בסך הכל, יש שלושה חיסורים מרכזיים לזינדין זידאן לקראת המשחק מול ליאו מסי וחבריו.

זינדין זידאן (רויטרס)זינדין זידאן (רויטרס)

בתוך כך, טיבו קורטואה העניק ראיון מעניין במיוחד ל’קאדנה סר” שם הוא ניתח את מצבה של ריאל מדריד, דיבר על זינדין זידאן, הפריצה של אדן הזאר שטרם יצאה לפועל ועוד שלל נושאים בוערים כולל – מה הכינוי שהדביק לו רגילון ומדוע הוא כל כך אוהב כדורסל.

תחילה ענה קורטואה על השאלות הקלילות יותר: “זו שעליה מעניינת, הוא קרא לי ג’ירפה באחד האימונים וזה פשוט נשאר מאז. NBA? אני גם אוהב לצפות וגם אוהב לשחק, אני מעריץ גדול. אני פחות טוב בזריקת שלשות, אבל אני לא רע בצבע, שם אני יכול לעשות הרבה, הלייקרס? הם היו מאוד חזקים העונה”.

טיבו קורטואה (La Liga)טיבו קורטואה (La Liga)

ההחלמה שלו מפציעה: “אני בסדר גמור, אחרי המשחק מול לבאנטה הרגשתי אי נעימות קלה, אבל זה לא היה רציני. היה לי משחק חשוב מאוד עם הנבחרת שרציתי לשחק, אבל קיבלנו החלטה שאנוח כי תהיה תקופה עמוסה בקרוב עם הרבה משחקים, לפעמים צריך לחשוב קצת יותר על הגוף, זו הסיבה למנוחה שלי. הביקורות? אני לא עונה לשום דבר כזה, אני תמיד יודע מה יש לי בפנים, קל מאוד לתת ביקורת ארסית, אבל אני תמיד עובד קשה וזה לא השתנה. אני מקשיב לביקורת רק מהאנשים הקרובים אליי. ביקורות יכולות להשפיע מעט, אנחנו בני אדם עם דם ורגש. צריך לדעת לעשות את ההפרדה בין ביקורת עניינית למיותרת. הארכת החוזה שלי? יהיה נחמד לסיים כאן את הקריירה, ארצה להישאר כמה שיותר”.

דעתו על עמדת השוער: “הטעויות של דה חאה? שוער זו לא עמדה קלה, הוא לא חווה כישלון אדיר, הוא פשוט היה לא במקום הנכון באותו רגע. גם לי יש מה לשפר במשחק הרגל שלי, אבל השתפרתי בכך, השנה אנחנו משחקים עם הרבה סיכונים מאחורה. לגבי זידאן, אני נותן בו את כל האמון שלי, תמיד הרגשתי שהוא סומך עליי וזה חשוב. ברגעים הקשים בעונה שעברה הוא היה לצידי, זה כדורגל ודברים מורכבים. למדתי גם ממנו וגם מדייגו סימאונה, צ’ולו יותר דגל בהשארת הכדור ברגלי היריב ולהגן בעוצמה על השער, לא לספוג”.

דייגו סימאונה (רויטרס)דייגו סימאונה (רויטרס)

המצב של אדן הזאר והקלאסיקו המתקרב: “העובדה שלא יהיו אוהדים פוגעת בבארסה, זה מפעיל לחץ על יריבות, אפילו שהמשחק משוחק על הדשא ולא ביציע. לגבי אדן, אני יכול לומר שעוד נראה ממנו את המיטב, הוא עוד יתפוצץ, הוא הראשון שרוצה להוכיח את עצמו, היה לו מזל רגע בגלל פציעות, כשהוא יתפוצץ הוא ייתן הרבה שמחה לכולם. העזיבה של גארת’ בייל? אני מאחל לו את הטוב ביותר, אפילו שהוא לא עבר לקבוצה הכי טובה של לונדון”.