סאגת ליאו מסי הגיעה לסיומה עם החלטתו של הפרעוש להישאר בברצלונה לפחות לעונה הקרובה, וכעת במועדון הקטלוני מנסים לחזק את הקבוצה לקראת העונה הקרובה והמאבק על החזרת תואר האליפות, אותו איבדה בארסה לריאל מדריד.

אחת העמדות המרכזיות שרוצים לחזק בברצלונה היא זו של מרכז המגרש, לאחר עזיבתו של איבן ראקיטיץ’ לסביליה ועזיבתו הצפויה של ארתורו וידאל לאינטר. בתחילה נראה היה שג’ורג’יניו ויינאלדום הוא המועמד המוביל להגיע לבלאוגראנה, אך כעת דומה שלהולנדי יש תחרות משמעותית מצידו של אקס ברצלונה, טיאגו אלקנטרה.

לפי דיווח של פראן מרטינס מהמונדו דפורטיבו, לראשונה מזה 7 שנים ברצלונה רואה אפשרות אמיתית להחזיר למועדון את קשר נבחרת ספרד, שעזב את הקבוצה לבאיירן מינכן ב-2013 ומאז שיחק במועדון הגרמני. שמו של אלקנטרה עלה כמועמד להגיע לליברפול פעמים רבות בחודשים האחרונים ואף דווח על סיכום בין הצדדים על תנאי השכר, אבל לפי הדיווח של מרטינס טיאגו לא סגר בליברפול, והוא יכול להגיע לבארסה.

טיאגו אלקנטרה וג'ורג'יניו ויינאלדום (רויטרס)טיאגו אלקנטרה וג'ורג'יניו ויינאלדום (רויטרס)

מחיר העסקה אמור להיות דומה למחיר שתעלה עסקת ויינאלדום, שלפי הטענות בספרד אמורה לעלות לברצלונה באזור ה-17 מיליון אירו. הסיבה למחיר הזול היא ששני הקשרים מסיימים חוזים בקיץ 2021, וקבוצותיהם רוצות להרוויח עליהם מתוך הבנה שהם לא יחדשו את החוזים.

היתרון של ויינאלדום נעוץ במאמן החדש של ברצלונה, רונאלד קומאן, שאימן את קשר ליברפול בנבחרת הולנד ומעריך מאוד את יכולותיו. אלא שבמועדון טוענים שהמגעים בין הקבוצה לליברפול בעניינו של הקשר ההולנדי לא מתקדמים בינתיים, ומנגד רבים בברצלונה רוצים מאוד לראות טיאגו חוזר הביתה, שעמו המגעים כלל לא החלו.

רונאלד קומאן. מעדיף להביא הולנדים? (רויטרס)רונאלד קומאן. מעדיף להביא הולנדים? (רויטרס)

אגב, שני השחקנים היו מרכזיים מאוד בהדחות של בארסה בשנתיים האחרונות בצ’מפיונס. טיאגו נתן הצגה לפני פחות מחודש ב-2:8 הבלתי נשכח של באיירן מינכן, בעוד ויינאלדום כבש צמד ב-0:4 המשוגע של ליברפול בחצי גמר הצ’מפיונס לפני כמעט שנה וחצי.

בכל מקרה, נראה שבשלב ראשון ברצלונה שמה דגש על הבאתו של חלוץ במקום לואיס סוארס, כשכרגע נראה שממפיס דפאיי הוא השם הרלוונטי ביותר. לאחר שזה יקרה, יתפנו בברצלונה לעסוק במרכז המגרש ונותר לראות מי יהיה הקשר שיצטרף לדה יונג ובוסקטס באמצע.

“אני נשאר״, הראיון המלא עם מסי (מתורגם)