חדשות משמחות מאוד מגיעות היום (שבת) מספרד. ראש ממשלת ספרד, פדרו סאנצ’ס, העניק נאום ובו הצהיר כי הוא נתן אישור לכך שהליגה הספרדית יכולה להתחדש בעוד כשבועיים, החל מה-8 ביוני, יום שני. כעת הנושא הוא לפתחה של מנהלת הליגה הספרדית והקבוצות אשר יחליטו על תאריך החידוש הרשמי, שיכול להיות מרגע זה ה-8 ביוני או מאוחר יותר, כל זאת לבחירתן.

יש לציין כי הספרדים פרסמו שבעוד חמישה ימים עתיד לצאת לוח המשחקים המלא בעת חידוש העונה ומרבית ההערכות היו על כך שהמשחק הראשון, הדרבי של סביליה, ישוחק או ב-12.6 או ב-19.6. ייתכן כי הצהרתו של סאנצ’ס תאפשר אפילו חזרה מוקדמות יותר אם הקבוצות אכן יסכימו לכך.

הצהרתו של ראש ממשלת ספרד היא בעצם אישור לכך שהשלטון במדינה מקבל עליו את פרוטוקול החזרה לפעילות של הכדורגל הספרדי כפי שגובש על ידי יו”ר ההתאחדות לואיס רובילאס ונשיא לה ליגה, חאבייר טבאס, מי שהיה אחד הקולות הבולטים בעולם לכך שיש לסיים את עונת 2019/20 על כר הדשא ולא על ידי החלטות ממשלתיות כפי שקרה בצרפת, הולנד, בלגיה וסקוטלנד. 

ממשיך בשלו: אנסו פאטי מככב באימונים

כזכור, הליגה הספרדית נעצרה אחרי 27 מחזורים כאשר ברצלונה בפסגת הטבלה עם 58 נקודות וריאל מדריד מיד אחריה במקום השני עם 56 נקודות. מתחת לשתי הענקיות מתנהל מאבק עיקש במיוחד וצמוד על שני המקומות הנותרים בליגת האלופות ועל הכרטיסים לאירופה, כאשר בין המקום השלישי בו נמצאת סביליה עם 47 נקודות ועד למקום השביעי שאינו מוביל לאירופה ובו נמצאת ולנסיה, מפרידות 5 נקודות בלבד. גם בתחתית צפוף וכרגע אספניול, לגאנס ומיורקה מתחת לקו האדום אך כל הקבוצות מהמקום ה-15 ומטה נמצאות באזור הסכנה ובהפרש קטן.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה