שנה לא פשוטה עברה על מלקום, שהגיע בקול תרועה לברצלונה אך לא באמת קיבל צ׳אנס אמיתי אצל הקטאלונים. אנטואן גריזמן חתם במקומו והברזילאי נמכר לזניט סנט פטרסבורג הרוסית, אולם את הפרק הראשון שלו אצל האימפריה הרוסית הוא בוודאי יקווה לשכוח מהר מאוד.

הקיצוני שעלה כמחליף מהספסל בדקה ה-72, שיחק לראשונה בקבוצתו החדשה ב-1:1 נגד קרסנודאר, כאשר אוהדי הקבוצה שלו, שלא מרבה להחתים שחקנים בעלי גוון עור כהה לאורך ההיסטוריה, הציבו שלט ציני ומקומם ביציע עליו כתוב: "שמרו על המסורת ואל תחתימו שחקנים שחורים", כאשר חלק קטן אף קרא לעברו.

קבוצת האוהדים של זניט, שנקראת מניפסטו, הגיבה בפוסט לשלט שהציבה: "אנחנו לא גזענים, ועבורנו החוסר בשחקנים כהים בקבוצה הוא מסורת חשובה שמדגישה את זהות המועדון. אין לנו שום דבר נגד שחקנים מיבשות אחרות, אבל במקביל אנחנו רוצים שחקנים שיהיו מזוהים יותר עם ה'רוח' של המועדון”.

בספרד דיווחו שאם המצב לא ישתפר עם קהל התכולים, בקבוצה שוקלים למכור אותו כבר בחלון ההעברות הקרוב של ינואר, כשההחלטה הגיעה כאמור ימים ספורים בלבד אחרי שנרכש. בכל אופן, ברצלונה שקיבלה עבורו 40 מיליון אירו וחמישה נוספים בבונוסים, תקבל גם 7.5 אחוז מהסכום שייכנס לזניט ממכירה עתידית של הברזילאי.

העתיד של ברצלונה: צפו בביצועים של פירפו

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל