קיץ לא שקט עומד לעבור על ברצלונה אחרי ההדחה מליגת האלופות על ידי ליברפול. בספרד דווח היום (חמישי) שהנהלת הקטאלונים תבצע לא מעט שינויים בסגל בסיום העונה, יותר ממה שתוכנן, וזאת בעקבות השפלה שנייה שהקבוצה חווה באירופה בשנתיים. פרנקי דה יונג מאייאקס יצטרף, אולם השמועות אומרות שעשרה שחקנים נמצאים על הכוונת ככאלו שעלולים לעזוב.

הראשונים שקרוב לוודאי יעשו את דרכם החוצה וישלמו את המחיר הם קווין פרינס בואטנג וג’ייסון מורייו, שיחזרו לססואולו ולוולנסיה בהתאמה אחרי שלא נספרו על ידי המאמן ארנסטו ואלוורדה, אליו נגיע בהמשך. תומאס ורמאלן מסיים את חוזהו והמועדון כבר הודיע לבלגי שההסכם עמו לא יחודש. שם נוסף ברשימה הכמעט ודאית של העוזבים הוא השוער המחליף יאספר סילסן, שכבר הצהיר כי ברצונו לחפש בקיץ קבוצה חדשה בה ישחק יותר.

בהנהלה של ברצלונה, כך דווח, מאסו גם בפיליפה קוטיניו שמגלה יכולת לא טובה לאורך כמעט כל העונה, והדבר הופך אותו למועמד מוביל לעזיבה. הקטאלונים יחפשו קבוצה שתשים עבורו סכום גבוה, כאשר 100 מיליון יורו יספיקו עבור בארסה למכירת הברזילאי. סמואל אומטיטי, שנדחק העונה בעקבות הפציעה שלו והיכולת הטובה שגילה קלמנט לנגלה, ככל הנראה יהיה בחוץ אם מתיאס דה ליכט מאייאקס יגיע בסופו של דבר לאלופה.

ז’אן קלייר טודיבו הצעיר שבבארסה כן רואים עתיד עמו, ככל הנראה ייצא לתקופת השאלה בעקבות עומס הבלמים שהגעתו האפשרית של דה ליכט תיצור. שם נוסף שעלול לעזוב הוא מלקום, עבורו שילמה ברצלונה 41 מיליון יורו והיא תהיה מוכנה להתפשר על 35 מיליון או יותר, שכן ישנה אכזבה מקצועית גם מהברזילאי.

מלקום (La Liga)מלקום (La Liga)

השחקן שמוגדר בבארסה כ’א’ של ואלוורדה הוא איבן ראקיטיץ’, אולם פיטוריו הצפויים של המאמן בסיום העונה עלולים לגרום לעזיבה גם של הקשר עבור המחיר הנכון. השם האחרון ברשימה הוא ראפיניה, שחוזהו מסתיים בסיום העונה הבאה ובמועדון יקוו להרוויח עליו כסף. בעונה שעברה עוד ביקשו עליו 30 מיליון יורו ונענו בשלילה, אך כעת בעקבות פציעותיו בארסה בוודאי תתפשר גם על פחות מכך.

בסקרים שנערכו בספרד אוהדי בארסה האשימו בעיקר את השחקנים אחרי ההדחה הקשה מהצ’מפיונס, אולם חוץ מהרשימה מעלה מי שיכול לשלם את המחיר הוא כמובן המאמן ואלוורדה. בסקר בו השאלה הייתה מי צריך להיות המאמן בעונה הבאה, 26 אחוז מהאוהדים בחרו בצ’אבי, 22 אחוז בחרו בכלל ביורגן קלופ, ו-14 באריק טן האח. המאמן הבאסקי הגיע למקום החמישי בלבד עם 9 אחוז, כשמעליו נמצא קיקה סטיין עם 11. את הסקר משלימים רוברטו מרטינס (7 אחוז) ורונאלד קומאן (5 אחוז), כש-6 אחוז חושבים שמאמן אחר שלא היה ברשימה הזו צריך לעמוד על הקווים.

קלופ חושף: מה אמר לשחקנים לפני המשחק