ריאל מדריד של העונה, זו בדיוק ריאל מדריד שראינו מאז שזינדין זידאן לקח אותה והחליף את רפא בניטס. הוא לקח קבוצה מפורקת מנטלית עם סכסוכים די גדולים בין השחקנים, בין השאר כריסטיאנו רונאלדו עם סרחיו ראמוס, הצליח להפוך אותה לקבוצה חברתית, מקצועית, מנטלית והכי חשוב לקבוצה ווינרית.

זה התחיל עוד בעונה שעברה שהסתיימה עם זכייה בליגת האלופות חרף העובדה שלא נתנו לה סיכוי לפני כן. כוכב העבר בנה קבוצה תחרותית ובריאה, הביא אותה לזכייה באליפות, כאשר בנוסף היא פייבוריטית לזכייה בליגת האלופות פעם נוספת. מעבר לכך שלזידאן יש כריזמה בלתי מעורערת בשל היותו כוכב ענק, יש לו ידע עצום בבניית משחק טקטי. הוא טעה מעט מאוד פעמים העונה בחילופים, יש לו קריאת משחק פנטסטית.

אני מבין מהו הלחץ הכרוך בלהיות חלק מקבוצה בסדר הגודל של הבלאנקוס, הרבה מאמנים גדולים כשלו לפני זידאן. מעבר לשחקנים מהרמה הטובה ביותר, הוא ידע להשתמש בכוכבים הגדולים, כמו כן אלברו מוראטה, מרקו אסנסיו, לוקאס ואסקס שחקנים שאמורים להיות מובילים, הבינו את מעמדם בקבוצה שהם לא הכוכבים המובילים. אבל כאשר הם נכנסו, הם שינו את המשחק, והשפיעו במשחקים שלא הלך לריאל מדריד.

זידאן הימר על אסנסיו, שלקח אותו כשחקן צעיר מאספניול במקום להוציא מיליונים על שחקן שכבר הוכיח את עצמו. מוראטה ו-ואסקס יכולים להיות שחקנים מובילים בכל קבוצה, אך העדיפו להיות באלופה החדשה וקיבלו את ההחלטות של מאמנם. בנוסף לכל זה, כל דרך הניהול של חדר ההלבשה, פלוס ניהול טקטי של משחקים, חילופים בזמן, ההחלטה מבחינה אסטרטגית, אם הולך התקפית או הגנתית, זידאן עשה זאת תמיד בצורה מושלמת וקרא את המפה.

מרקו אסנסיו. ההימור של זידאן עליו השתלם (רויטרס)מרקו אסנסיו. ההימור של זידאן עליו השתלם (רויטרס)

זה הפך אותה לקבוצה כל כך חזקה. מה לא נאמר על ליאו מסי ורונאלדו, אי אפשר להגיד מי גדול יותר. אבל רונאלדו כל פעם מפתיע מחדש, במאני טיים מגיע בכושר אדיר לסיומת העונה. זידאן ידע להוציא את המיטב מרונאלדו, אמרו שהיה מתח ביניהם במהלך העונה כאשר הפורטוגלי לא אהב שזידאן לא נתן לו לשחק, אבל ידע להביא אותו לכושר שיא ברגע המתאים.

לגבי ברצלונה, היא עברה תהפוכות העונה, פתחה טוב את העונה, היה שם הרבה לחץ בגלל ההצלחה של ריאל מדריד. בגלל שזו הייתה העונה האחרונה של לואיס אנריקה, זה גרם לה לאבד את הדרך. הפכה פתאום לקבוצה שברירית שפתאום נכנסת ללחץ. מאז ההכרזה של המאמן שהוא לא ממשיך, הקבוצה מקטלוניה נכנסה לאי סדר שלא הייתה רגילה אליו, הרבה מתח, לחץ. מאז ההכרזה של העזיבה שלו ,התעסקו מי יחליף אותו וזה פגע בקבוצה. זאת לא הייתה אותה ברצלונה שכולנו רגילים לראות.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל