זינדין זידאן מציין היום (חמישי) את יום הולדתו ה-50, וב’לאקיפ’ פרסמו ראיון מיוחד עם המאמן ושחקן העבר הצרפתי, שעשה בשנים האחרונות היסטוריה בריאל מדריד, עמה זכה שלוש פעמים ברציפות בליגת האלופות. המאמן דיבר על האופן בו הגיע לבלאנקוס ואיך לא, על קארים בנזמה.

“זכייה בליגת האלופות היא אף פעם לא מזל, זו עבודה קשה, במיוחד כשזה שלוש פעמים ברציפות. עבדתי כמו משוגע, השחקנים האמינו בי ואני בהם”, אמר זידאן, “זה שונה לזכות כמאמן, כי כמאמן אתה אחראי על 25 שחקנים וגם על המועדון. לפעמים הייתי פיזית בבית, אבל המוח שלי היה באצטדיון, חושב על האימון שלמחרת ומה אגיד לשחקנים”.

הצרפתי הוסיף: “כשחקן הייתי מגיע לאימון בתשע בבוקר ועוזב באחת בצהריים. כמאמן הגעתי בשמונה בבוקר והייתי חוזה הביתה ב-23:00. כשאני מנצח אני לא מופתע, כי נתת הכול. הזכייה בליגת האלופות שהכי אהבתי? השלישית ברציפות, זה היה הכי יפה שיש, הכול היה יפה עד הסוף. באתי כדי לזכות בצ’מפיונס ועשינו זאת כבר בעונה הראשונה”.

זינדין זידאן (רויטרס)זינדין זידאן (רויטרס)

זידאן הסביר כיצד הגיע למדריד: “היינו בארוחה במונאקו, אני ופלורנטינו פרס לא ישבנו אחד ליד השני, אבל הוא העביר לי מגבת ובפנים היה כתוב ‘אתה רוצה לבוא?’, עניתי לו על חתיכת נייר ‘כן’. עד היום אני תוהה מדוע השבתי באנגלית. כרגע אני רוצה להמשיך לאמן ולסגור מעגל בנבחרת, אין 50 קבוצות שאני יכול ללכת אליהן כאופציה”.

על הקשר המיוחד עם קארים בנזמה אמר: “אני לא היחיד שחושב שהוא צריך לזכות בכדור הזהב, כל העולם אומר את זה. הוא כמו האח הקטן שמעולם לא היה לי”.

קארים בנזמה עם זינדין זידאן (La Liga)קארים בנזמה עם זינדין זידאן (La Liga)

על הנגיחה במרקו מטראצי במונדיאל אמר: “הוא העליב את אחותי, שהייתה באותה תקופה עם אמי שחלתה בבית”. 

זידאן נוגח במטראצי (רויטרס)זידאן נוגח במטראצי (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה