דייגו ארמנדו מראדונה נפטר בגיל 60 ב-25 בנובמבר 2020 בבואנוס איירס, אך שמו של אחד מגדולי הכדורגלנים בכל הזמנים לא מפסיק להופיע באתרי חדשות רבים ברחבי העולם גם כמעט שנה אחרי מותו. הפעם הפרסומים לא מתמקדים בהופעותיו על הדשא, אלא בליבו.

הרופא והעיתונאי נלסון קסטרו פרסם ספר בשם 'בריאותו של דייגו: הסיפור האמיתי' בו הוא חושף מספר פרטיים רפואיים על כוכב הכדורגל. מחבר הספר התראיין בארגנטינה ל”אל טרסה”: “מראדונה היה מכור להכל. לצערי הוא היה מכור לכל דבר שעלול להרוס בן אדם. למראדונה היה גוף מיוחד מבחינת צורת ההתנגדות שלו למחלות, אנשים אחרים היו מתים מוקדם יותר אם היו במצבו. הבעיה היא שהוא מעולם לא רצה להתאושש כמו שצריך ולעבור תהליך על מנת להחלים".

דייגו מראדונה (רויטרס)דייגו מראדונה (רויטרס)

בראיון קסטרו נשאל על ליבו של אלוף העולם מ-1986: "הייתה קבוצת אנשים שתכננה לגנוב את ליבו של מראדונה, אך זיהו שזה עומד להתרחש ומנעו זאת. בכל מקרה הלב שלו הוצא על מנת לחקור אותו כי לבו היה חשוב מאוד בקביעת סיבת המוות. מראדונה קבור ללא ליבו. הלב של מראדונה שקל חצי קילו, זה היה לב גדול מאוד. לב שוקל בדרך כלל 300 גרם. איבר כזה של ספורטאי לרוב שוקל יותר, אבל אי ​​ספיקת הלב שהייתה לו כנראה גם תרמה למשקל”.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל