אחד מהמאמנים המצליחים ביותר בעולם הכדורים כיום, יש שיגידו מהטובים בהיסטוריה, פפ גווארדיולה, סיפק התבטאות מעט יוצאת דופן. הקטאלוני ששלט ביד רמה בליגה הספרדית ולרוב גם באירופה בתקופתו בברצלונה הוכיח שהוא יכול להצליח בצורה לא רעה בכלל גם בליגות אחרות כשלקח את באיירן מינכן ומנצ’סטר סיטי לרמה אחרת לגמרי של כדורגל וזכה עמן בשלל תארים, אבל כנראה שעבורו זה לא מספיק.

המאמן דיבר במסיבת עיתונאים לקראת משחק שיתקיים היום (שבת) ב-19:30 נגד פורט וייל הצנועה במסגרת הגביע האנגלי וסיפק התבטאות יוצאת דופן, ביקורת עצמית לא קטנה, שספק נאמרה בציניות: “נכשלתי עונה אחרי עונה מאז שזכיתי בששת התארים עם ברצלונה בעונה הראשונה שלי שם. אחרי שהשגתי את זה מבחינתי היה כישלון בכל עונה שחלפה. זה משהו שאני מקבל, אין לי בעיה עם זה”.

יש ענף ספורט שגריזמן לא טוב בו?

מאז שהספיק לעזוב את הבלאוגרנה ולקחת שנת שבתון אחת, גווארדיולה אמנם לא הצליח להעפיל לגמר אירופי, אבל כן הוביל את באיירן מינכן לאליפויות וגביעים בגרמניה וגם את מנצ’סטר סיטי הוא הפך למפלצת. העונה זה אולי קצת פחות הולך לו, אבל אסור לשכוח שרק בעונה שעברה הוא הוביל אותה ל’קוואדרופל’, זכייה בכל אחד מארבעת התארים באנגליה – הליגה, הגביע האנגלי, גביע הליגה ומגן הקהילה.