חמישה חודשים חלפו מאז אותו רגע דרמטי שסיפק תמונה שזעזעה את עולם הכדורגל: כריסטיאן אריקסן צונח על כר הדשא במהלך המשחק של נבחרת דנמרק ביורו ועורר דאגה רבה, שהסתיימה למרבה המזל באופן חיובי כשהוא שב להכרה. למרות זאת, הקשר עדיין לא חזר לשחק כדורגל אחרי שהותקן בגובו הדפיברילטור שמסייע למעקב אחר פעילות הלב.

אז מה עבר על אריקסן בתקופה הזו? באיטליה ניסו לבדוק, אך רב הנסתר על הגלוי. העתיד המקצועי של הדני לא ברור והכול תלוי בבדיקה נוספת שיבצע בהמשך השנה. מאז ה-12 ביוני אריקסן לא דרך על מגרש הכדורגל וגם לא התאמן ומעט מאוד ידוע על חייו הפרטיים. שחקן אינטר ביקש מכלי התקשורת בארץ המגף לכבד את פרטיותו וכך הדבר. הפעם האחרונה שבה הוא נצפה הייתה ב-4 באוגוסט כשהוא נסע לברך את שחקני נבחרת דנמרק במחנה ובאיטליה הוא נראה מספר פעמים רוכב על אופניים בפארקים.

כריסטיאן אריקסן על כר הדשא (רויטרס)כריסטיאן אריקסן על כר הדשא (רויטרס)

אריקסן למעשה לא יכול לבצע אימונים אינטנסיבים. הדבר מצריך אישור רפואי לפעילות ספורטיבית ואת זה הוא לא יכול לקבל בשלב הזה. לקראת סוף השנה האזרחית יעבור הדני בדיקות נוספות ושם יוכרע עתידו המקצועי, כשיש עדיין סיכוי רב שהוא יודיע על פרישה. באיטליה, נכון לכרגע, הוא לא יכול לשחק בשל האיסור על שחקן להיות עם מכשיר קוצב לב, אך במקומות אחרים הוא יוכל לעשות זאת כשהדוגמה הטובה לכך היא של דיילי בלינד מאייאקס, שמשחק עם המכשיר על גופו.

אריקסן נמצא במעקב צמוד של צוותי הרפואה שם עוקבים אחר ההתפתחויות. בנוגע לאינטר, אצלה כאמור הוא לא יכול לשחק, הם רגועים מאחר ומלוא שכרו למשך שנה אחרי הפציעה משולם על ידי פיפ”א, אף ביוני הם ייאלצו להמשיך ולשלם לשחקן משכורת כשהוא עדיין מחזיק בחוזה עד יוני 2024. ייתכן וימצא פתרון והצדדים יגיעו להבנות על שחרור, אבל הנושא מטופל בשלב הזה ברגישות ומתוך כבוד לדני, שמצידו נסתר מכלי התקשורת ולא מעוניין להגיב, גם חמישה חודשים אחרי האירוע המצער.

כריסטיאן אריקסן (אינסטגרם)כריסטיאן אריקסן (אינסטגרם)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל