אחרי שגברה אמש (חמישי) 61:69 על פולין בהיכל קבוצת שלמה בתל אביב במשחק הפתיחה של מוקדמות המונדובאסקט, נבחרת ישראל המתחדשת של גיא גודס הגיעה הבוקר לנמל התעופה בן גוריון ומשם המשיכה לטיסה לאסטוניה לקראת המשחק מול האסטונים ביום ראשון הקרוב. בשעות הצהריים נחתה הנבחרת ביעדה.

המאמן, גיא גודס, סיפר עוד לפני ההמראה: “קודם כל להתחיל ברגל ימין זה תמיד טוב וחשוב, זה לא משנה אם הדרך יפה או לא יפה. רוב הנבחרות ככה בהתחלה, לוקח זמן להתחבר עם הכימיה ועם כושר, גם חיבור אישי בין השחקנים לוקח זמן כי זה שלושה ימי אימון בלבד. פנינו קדימה לאסטוניה שניצחו את גרמניה, אז זה מטרה מבחינתנו לנצח ואתגר מאוד גדול”.

גודס: "הרגשה מדהימה"

על העובדה שגיא פניני הוותיק בלט מעל לשחקנים הצעירים: “תמיד צריך את המבוגר האחראי, לדעתי היופי בנבחרות כאלה ואחרות שיש את השחקנים עם הנסיון שעושים את המהלכים לפעמים ולא חייב להיות רק תלוי בצעירים. לפעמים הצעירים מתרגשים, משחק בית ולפעמים רוצים יותר וזה לא קורה, אז צריך שהוותיקים יבואו ויעשו גם את המהלכים”.

פיני גרשון (לילך וויס)פיני גרשון (לילך וויס)

הפתיחה החלשה מול פולין: “במשחק כדורסל קשה לשלוט בפתיחה, אמצע וסוף משחק, צריך להיות מרוכזים יותר, הפולנים היו מאוד אגרסיביים והפתיעו בהתחלה. הסתגלנו ברבע השני וכבר עלינו ליתרון בסופו. אין מה לעשות, זה תהליך, אנחנו לומדים אחד את השני גם אני וגם השחקנים, הם לומדים אותי ואני אותם. חלק מהשחקנים חזרו מפציעות ולא היו בכושר הכי טוב, אבל הניצחון הוא מעל הכל כרגע וצריך לנסות להשיג עכשיו ניצחון שני בחוץ”.

יפתח זיו וגיא גודס (לילך וויס)יפתח זיו וגיא גודס (לילך וויס)

רומן סורקין סיפר: “כיף גדול לראות את כל החברים ולהיות פה. שמחתי מאוד מהמשחק כמובן, בחימום עם מכבי בדקתי את התוצאה ונבהלתי בהתחלה אבל ידעתי שננצח ושמחתי מאוד. אני בא לעשות מה שיבקשו ממני, המטרה היא לנצח ומה שירצו אעשה בצורה הכי טובה שאני יכול. יש משחק לא קל, אבל נבוא מוכנים עם אנרגיות”.

גיא פניני, שבלט כאמור מול הפולנים, סיפר: ״אני יוצא עם תחושות טובות מהמשחק כי ניצחנו, זה היה משחק ראשון של מוקדמות אליפות העולם והמטרה הייתה לנצח ועשינו את זה. גם אם זה לא היה הכי יפה, בסופו של דבר ניצחון זה ניצחון. ידענו להתעשת בזמן ולעשות את הפעולות הנכונות ואני שמח שניצחנו”. 

איתי שגב, תומר גינת ועידן זלמנסון (לילך וויס)איתי שגב, תומר גינת ועידן זלמנסון (לילך וויס)

הדברים שצריך לשפר: “אני חושב שבסופו של דבר השיפור בדברים כמו ריבאונדים צריך לבוא מאיתנו. בקמפיין כזה של שבוע, קשה מאוד להכניס דברים טקטיים ואין יותר מדי זמן, אבל לחימה, רצון ואגרסיביות אפשר להביא בכל משחק ואנחנו צריכים להביא, עשינו את זה בשלושה רבעים נגד פולין ובאסטוניה צריך לעשות את זה לאורך כל המשחק”.

אדם אריאל ואיתי שגב (לילך וויס)אדם אריאל ואיתי שגב (לילך וויס)

התפקיד שלו בנבחרת לקמפיין הקרוב: “אני צריך להביא מהניסיון שלי לחבר׳ה הצעירים, גל מקל ואני צריכים להוביל את הדרך כשחקנים הבוגרים ולהראות להם קצת דברים ממה שעברנו בקריירה. בסופו של דבר השילוב הזה יכול לעזור, גם לצעירים וגם לוותיקים”.

יפתח זיו (לילך וויס)יפתח זיו (לילך וויס)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל