קמפיין מוקדמות המונדובאסקט ייצא לדרכו מחר, כאשר נבחרת ישראל, המשובצת בבית 4 עם גרמניה, פולין ואסטוניה, תארח הערב (חמישי, 19:00) את נבחרת פולין למשחק הראשון בחלון הנוכחי. הפעם האחרונה בה הנבחרת הלאומית השתתפה במשחקי גביע העולם הייתה אי שם ב-1986, אז ישראל רשמה את השתתפותה השנייה בטורניר.

מאמן הנבחרת, גיא גודס, שיערוך את הופעת הבכורה על הקווים, אמר: "עדיין אין את ההתרגשות, אתה עסוק בהמון חומר בשלושה ימים. זה מאוד קשוח, אבל זה כיף, אתה עובד עם חבר'ה עם אנרגיות מטורפות, ואתה צריך לעצור אותם כי הם רק רוצים לשחק וליהנות. צריך לחבר בשלושה ימים סגל מעניין שמאוד רוצה, אתגר גדול ואני נהנה”.

גודס: "חשוב לנצח בבית"

הפיזיות של הפולנים: “בכדורסל זה לא תמיד הגובה קובע. קובע הרצון, היכולת, המהירות. יש להם שני סנטרים גבוהים, יכול להיות שינסו לשחק פנימה יותר, אבל הם יצטרכו לשמור על השחקנים שלנו. עשינו אימון טקטי מה צריך לעשות ומה לא צריך לעשות. יש להם מאמן חדש שאנחנו מכירים את סגנון המשחק שלו, ננסה להתאים את זה למשחק שלהם. יש המון מוטיבציה של השחקנים, לא כולם בכושר הכי טוב, אבל 40 דקות של מלחמה, דברים שבשליטה שלנו צריכים לעשות את זה. צריכים להשיג ניצחון ראשון בבית”.

גיא גודס (שחר גרוס)גיא גודס (שחר גרוס)

הסגל: “הבסיס שלנו שרץ הוא אחד היתרונות שלנו, שהכדור נזרק זה עניין של יום. אחד הדברים היפים של הנבחרת שלנו, ופולין היא נבחרת שעוברת הצערה, והנבחרת שלנו כבר עברה את זה. הנבחרת בקצב מדהים, מכירים אחד את השני ומדברים עם העיניים וזה יתרון. זה לא אומר כלום על המשחק עצמו, אנחנו צריכים להיות חדים ואנרגטיים ולשחק טוב. יש פה את ההיררכיה שנוצרה בתקופה של עודד, כל אחד יודע את מקומו, יש סגנון מסוים שלא נגעתי בו. אנחנו ממשיכים עם זה. צריכים לראות ולהגיב כמו כדי תנועה. אנחנו מצפים לדברים מסוימים, אבל יכולים לקרות דברים וצריכים לדעת להגיב תוך כדי משחק".

בתוך כך, איגוד הכדורסל פרסם את הסגל הסופי להתמודדות: אדם אריאל, גל מקל, רועי הובר, יפתח זיו, ים מדר, גיא פניני, רפי מנקו, ג’ייק כהן, נמרוד לוי, תומר גינת, איתי שגב ועידן זלמנסון. כל 14 השחקנים יישארו יחד עד לאחר המשחק מחר ואז יוחלט מי יהיו 12 השחקנים שיטוסו לטאלין למשחק נגד אסטוניה.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל