עזיבתו של ג’ף רוזן את מכבי חיפה לא עוברת בשתיקה. אסף רוזנבלט, מי שהיה בעבר מנכ״ל מכבי חיפה, התבטא היום (שישי) בדף הפייסבוק שלו נגד אלירן טל, דובר עיריית חיפה, ואף האשים את ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם בעזיבתו של בעלי קבוצת הכדורסל של הירוקים.

“מעניין שלאלירן טל, דובר עיריית חיפה, יש מה להגיד על דרכי הניהול שלנו. הוא עוד לא היה דובר כשראשת העיר של חיפה הבטיחה לנו הבטחות כמו לסייע בהבאת ילדים למשחקים, לתת מענק עליית ליגה (על זה עוד נדבר) ואף אמרה בסיכום הפגישה עם ג’ף ואיתי לנחשון צוק והעוזרים שלהם לסייע בכל מה שצריך”, כתב רוזנבלט.

“ומה קרה מאז? לא ענו לטלפונים, לא ענו למיילים, ולא התעניינו. האם אלירן טל התקשר אלינו פעם אחת לאורך כל תפקידו? לא דיברנו עוד על אפליה בין שכר דירה שקבוצות שילמו פה (על אותו מוצר) שגם על זה עוד נדבר. אין עיר בארץ שהעירייה לא עוזרת ומנסה לגרום נזק. אז הברחתם בעלים שהשקיע פה כמעט 100 מיליון שקל והביא אליפות, וכתושב העיר חבל, כולנו הפסדנו וזה ״בזכות״ ראש העיר והאנשים שלה. האשמה היחידה בהברחת ספונסרים מחיפה זו ראשת העיר שדאגה להבריח את הספונסר הגדול ביותר שהיה לכדורסל החיפאי”, סיכם.

ג'ף רוזן (איציק בלניצקי)ג'ף רוזן (איציק בלניצקי)

אלירן טל כתב כתגובה לפוסט: ״קח אחריות. עם ג'ף רוזן השגתם שני ניצחונות בליגה. הקהל לא הגיע לרוממה, ספונסרים נוספים לא גייסת. ובהכול אשמה העירייה? כמה קל. אגב, תלמד משהו מיובל רוסמן (הבעלים ויו״ר הפועל חיפה - ת.נ). בלי הרבה רעש, בלי תקציב אבל עם הרבה נשמה הביא את הפועל חיפה בכדורסל להישג מדהים בליגת העל״.

רוזנבלט ענה: ״איפה שמעת שבכל העירייה אשמה? אבל לגברת ראש העיר ולך יש חלק גדול בלהבריח את ג׳ף מפה. אבל אני מבין שעכשיו עברת לפרויקט הבא להבריח את יואב כץ, גש ולמד מערים אחרות איך עובדים״. עוד הוסיף באשר ל׳המלצה׳ ללמוד מיובל רוסמן: ״האמת שלמדתי ממנו הרבה ואני חושב שגם אתה צריך ללמוד. כשרצית כרטיסים ידעת לבקש דרך אנשים אבל כדובר עיריית חיפה להתקשר ולשאול אם אפשר לסייע במשהו לא טרחת. אני לא מתפלא האמת, כמו ראש העיר ככה הדובר״.

אלירן טל ענה: ״אני ביקשתי ממך כרטיס אי פעם? מציע שתישמר בדבריך״. רוזנבלט השיב: ״האם נכנסת לאולם למשחק שלנו ? לא ביקשת זה נכון, דאגת שאחרים יבקשו עבורך. אין לי מה להיזהר הכל מוכח״. דובר העירייה המשיך: ״כשהגעתי עם ראש העיר לדרבי. אבוי באמת. מאחל למכבי חיפה סל מנכ״ל ראוי ומוכשר יותר ממך״, כאשר גם הפעם רוזנבלט לא נשאר חייב: ״אני לא מדבר על הדרבי. אפילו פעם אחת לא דיברת איתי אז איך אתה יודע אם אני מוכשר או לא? בכל מקרה אני מאחל למכבי חיפה את הכי טוב שיש״.

ראשת העיר עינת קליש רותם (עמרי שטיין)ראשת העיר עינת קליש רותם (עמרי שטיין)

טל המשיך וכתב: ״אני רואה את התוצאות שהבאת ואיך הקבוצה נראתה, זה מספיק. ולא הייתי בשום משחק שלכם חוץ מהדרבי. שבת שלום וכאוהד, אני מאחל למכבי חיפה סל חזרה מהירה למקומה הטבעי בליגת העל״. רוזנבלט הוסיף: ״דרך אגב, גם עם הפועל חיפה אתם יודעים לריב. למה דאגתם לתבוע את הפועל חיפה?״.

הטענות של רוזנבלט בפוסט הגיעו על רקע מה שאמר אלירן טל, שהתייחס לעזיבתו של ג׳ף רוזן ואמר: ״תקציב התמיכה בספורט בחיפה עלה בשנה האחרונה, אלה עובדות. קראתי את הדברים של מנכ״ל מכבי חיפה בכדורסל, זה מה שנקרא, במקום לקחת אחריות על זה שהוא לא הצליח להביא אוהדים לרוממה, אולי 200-300 איש גם כשלא היו מגבלות, הוא לא הצליח להביא ספונסרים שיחזקו תקציבית את הסיוע שנותן ג׳ף רוזן”.

“הם בנו שם סגל שעל פניו היה נראה שיכול היה לפחות למקום סביר באמצע הטבלה, במקום זה לא הייתה נשמה במכבי חיפה כדורסל ואני הייתי בכמה מהמשחקים. הם סיימו את הליגה עם שני ניצחונות, אז קחו אחריות אישית על ההתנהלות שלכם כמועדון לפני שמאשימים את קליש רותם אם היא נפגשה עם ג׳ף רוזן ביומיים שהוא היה בחיפה או לא נפגשה איתו, זה לא מכבד ולא ראוי, יש קצת אחריות של מועדון שירד ליגה בעונה כזאת בגלל כשלים כנראה מקצועיים, ממה שאני מבין, ואני לא פרשן כדורסל, אבל כמי שמתבונן מהצד, לא יכול להיות שמועדון כזה, עם תקציבים כאלה של ג׳ף רוזן מגיע בסופו של דבר לשני ניצחונות בעונה שלמה”.

ג'ף רוזן (יניב גונן)ג'ף רוזן (יניב גונן)

“מכבי חיפה קיבלה תמיכה כמו כל מועדון אחר, ג׳ף רוזן הוא דמות מוערכת מאוד בחיפה וחבל שהוא החליט לעזוב, אבל אני חושב שהוא החליט לעזוב בלי קשר לשליש או לעיריית חיפה, הוא החליט לעזוב מסיבותיו הוא, כדאי שתשאלו אותו, אני לא שמעתי אותו מדבר על זה עדיין. התמיכה בספורט בעיר עלתה, נעשה ניקוי אורוות וסדר, ויש עכשיו תמיכה יותר רחבה וביותר כסף מאשר בשנים קודמות״, סיכם.

קומאן: שמח לעבוד שוב עם אוחנה