דם חדש בבירה. הפועל ירושלים שפתחה את העונה עם הרבה בעיות וגם ביצעה זעזוע על הקווים עם פיטוריו של אורן עמיאל, כבר נראית כמו קבוצה חדשה לגמרי. היום (שישי) האדומים ניצחו 64:80 את הפועל אילת בפיס ארנה לעיני 4,537 צופים ביציעים וחיברו ניצחון שני ברציפות בליגה, כשהם גם עדיין מושלמים בביתם.

הירושלמים, עם יותם הלפרין על הקווים וסולימאן בריימו בכורה המחודשת (8 נקודות), נהנו מתצוגה התקפית טובה אך לא מעט מהחולשה של היריבה הדרומית שהגיעה מתחתית הטבלה, וירדה כעת למאזן של 6:2. ארבעה שחקנים בירושלים קלעו בספרות כפולות: ג’יילן אדאמס (16 נק’), רטין אובאסוהן (14), שון קילפטריק (11) ו-ווילי וורקמן (10) - ולזה לאריאל בית הלחמי לא היה מענה למרות ניסיון קאמבק בדקות האחרונות ו-21 נקודות של בריון אלן שהצטיין בשחור. הלפרין והאדומים במאזן של 2:6.

ניצחון גדול להפועל ירושלים על אילת

ירושלים הפגינה עליונות במחצית הראשונה, בה בריימו בבכורה המחודשת, ווילי וורקמן ורטין אובאסוהן סידרו לה תצוגה התקפית יעלה, על אף שאחוזי הקליעה מהשלוש היו רעים עבור שתי הקבוצות (2/11 לירושלים, 2/8 לאילת). מנגד, בריון אלן המצוין שמר את הקבוצה הדרומית קרובה ולא נתן למארחת לברוח יותר מדי כאשר סיפק 13 נקודות עד להפסקה. אחרי רבע ראשון שהסתיים ב-8:15 לירושלמים, הם ירדו לחדרי ההלבשה עם 28:34.

אדם אריאל חוגג (רפי בן חקון)אדם אריאל חוגג (רפי בן חקון)

במחצית השנייה העליונות של הירושלמים עלתה מדרגה. האדומים נהנו ממשחק הגנתי נרפה של אילת והגדילו את ההפרש יותר ויותר ככל שחלפו הדקות ונכנסו לרבע האחרון עם 46:58. בדקות האחרונות כבר ארבעה שחקנים בירושלים כאמור היו עם ספרות כפולות, בעוד בריון אלן שקלע 21 נקודות במשחק לא הספיק לבדו. 64:80 לירושלים בסיום המפגש בבירה.

יום הלפרין ורטין אובסוהן (רפי בן חקון)יום הלפרין ורטין אובסוהן (רפי בן חקון)

קלעו לירושלים: ג’יילן אדאמס 16 נקודות, רטין אובאסוהן 14 נק’, שון קילפטריק 11 נק’, ווילי וורקמן 10 נק’ ו-7 ריבאונדים, אדם אריאל 9 נק’, סולימאן בריימו 8 נק’, איתן שגב 6 נקודות ו-10 ריב’, קייזר גייטס 6 נקודות.

קלעו לאילת: בריון אלן 21 נקודות, רועי הובר 11 נק’, רומלו ווייט 10 נק’, אלכס המילטון 5 נק’, כריסטיאן דוליטל 5 נק’, מירון רוינה 4 נק’, צוף בן משה 3 נק’.

רבע ראשון: 8:15 לירושלים

חמישיית הפועל ירושלים: ווילי וורקמן, איתי שגב, קייזר גייטס, שון קילפטריק ורטיו אובאסוהן.

חמישיית הפועל אילת: בריון אלן, כריסטיאן דוליטל, מירון רוינה, רועי הובר וצוף בן משה.

המשחק נפתח עם שלוש נקודות של אובאסוהן ועוד קליעה של קילפטריק, כשמנגד בריון אלן סידר לאילת את הנקודות הראשונות במשחק. בריימו הוסיף את שתי הנקודות הראשונות שלו, בעוד אחרי 8 דקות אלן ממשיך להיות המוציא לפועל של אילת עם שש נקודות בשלב זה. ריצת 0:6 בהובלתם של וורקמן ובריימו קבעו 8:15 לירושלים בתום הרבע הראשון.

אריאל בית הלחמי (רפי בן חקון)אריאל בית הלחמי (רפי בן חקון)
שון קילפטריק מול מירון רוינה (רפי בן חקון)שון קילפטריק מול מירון רוינה (רפי בן חקון)
ג'יילן אדאמס עם הכדור (רפי בן חקון)ג'יילן אדאמס עם הכדור (רפי בן חקון)

רבע שני: 28:34 לירושלים

הרבע נפתח עם שלשה גדולה של גייטס שסידר את השלשה הראשונה במשחק והעלה את הירושלמים ליתרון דו ספרתי ראשון, צוף בן משה הרגיע מנגד. ג’יילן אדאמס הוסיף שתי קליעות שהגדילו את התוצאה ל-11:22, אלן צימק עם ליי-אפ מנגד. הפער שוב צמח לדו ספרתי לזכות החבורה של יותם הלפרין בזכות הטבעה של איתי שגב. אחוזים עגומים מהשלוש בשלב הזה כאשר הירושלמים עם 1/7 בעוד אילת עם 1/6 אחרי 5 דקות בתוך הרבע. אלן, עם 10 נקודות אחרי שש דקות ברבע, המשיך לשמור את אילת צמודה ומנע מירושלים לברוח. הפער היציב של ירושלים נשמר, בעוד מנגד הקלע המוביל במחצית הראשונה, בריון אלן, סיים את שני הרבעים הראשונים עם 13 נקודות. 28:34 לירושלים במחצית.

איתי שגב מול מירון רוינה (רפי בן חקון)איתי שגב מול מירון רוינה (רפי בן חקון)
בריון אלן מול רטין אובאסוהן (רפי בן חקון)בריון אלן מול רטין אובאסוהן (רפי בן חקון)

רבע שלישי: 46:58 לירושלים

הרבע נפתח עם שתי קליעות מוצלחות של אובאסוהן מהעונשין. הפער של ירושלים שוב דו ספרתי אחרי דקה וחצי ברבע בזכות ליי-אפ שך קילפטריק. בהמשך הפער גדל כאשר קילפטריק ואדאמס רשמו דקות טובות שסידרו לירושלמים להגיע ל-38:50 אחרי חמש דקות בתוך הרבע. מנגד אלן עם שתי נקודות עד השלב הזה ברבע. וורקמן פספס מהשלוש, אך שמר היטב בהגנה ומנע מאילת לצאת להתקפה עד שתם הזמן בשעון. אלן הגיע כבר ל-17 נקודות, אך הוא לא יכול היה לבדו ומנגד וורקמן חתם את הרבע עם 12 הפרש, 46:58 לירושלים.

בריון אלן (רפי בן חקון)בריון אלן (רפי בן חקון)
וילי וורקמן (רפי בן חקון)וילי וורקמן (רפי בן חקון)

רבע רביעי: 64:80 לירושלים

הרבע האחרון נפתח עם ליי-אפ של אדם אריאל והפער כבר 14 נקודות. אובאסוהן קלע פעמיים מהעונשין והפער המבטיח של ירושלים נשמר. שבע דקות לסיום ההתמודדות, המשחק כבר בגארבג’ טיים כשאילת לא מצליחה להתקרב. ירושלים הגדילה את הפער ל-18 נקודות אחרי הצגה של וורקמן. אדם אריאל הוסיף קליעה משלו, כשמנגד הקבוצה של אריאל בית הלחמי מסמנת קולות של קאמבק אחרי שהורידה את הפער לחד ספרתי, אך בדיוק בזמן שלשה של אדם החזירה את היתרון הדו ספרתי. שוכמן הוריד את ההפרש ל-10 כשנותרו שתי דקות לשחק. וורקמן, אובאסוהן, אדאמס וקילפטריק סיימו עם ספרות כפולות, וירושלים שייטה לניצחון 64:80 משכנע.

בריון אלן (רפי בן חקון)בריון אלן (רפי בן חקון)
שון קילפטריק עם הכדור (רפי בן חקון)שון קילפטריק עם הכדור (רפי בן חקון)
יותם הלפרין (רפי בן חקון)יותם הלפרין (רפי בן חקון)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל