מכבי תל אביב הפסידה אמש (ראשון) 87:83 להפועל גלבוע/גליל, במסגרת המחזור השני של ליגת העל ובמועדון מאוד לא אהבו את ההפסד לקבוצה מגן נר. אצל אלופת המדינה אמרו לאחר המשחק כי היו צריכים לגמור את המשחק לאחר שכבר הובילו בהפרשים שהגיעו עד לדו ספרתי, ומודים כי חסרונו של אנטה ז'יז'יץ' שהיה בעונה החולפת לשובר שוויון מורגש היטב. 

קבלת ההחלטות עם דגש על הרבע האחרון לא הייתה טובה כפי שסיפרו בסביבת הקבוצה, לחניכיו של יאניס ספרופולוס הייתה הזדמנות לנצח את המשחק עם שלשה פנויה לחלוטין של ג'ייק כהן מהפינה, אך הזריקה לא נכנסה ובקבוצה לא תלו את ההפסד בשלשה שהוחמצה ואמרו: "לא מפסידים משחק במהלך האחרון, אפשר לנצח במהלך האחרון אבל לא להפסיד". 

נושא הקו האחורי שוב פעם עלה בתום 40 דקות של כדורסל, למעשה בנוסף לקבלת ההחלטות גם בחירת הזריקות בלא מעט מקרים פשוט לא הייתה טובה בנוסף לאספקטים נוספים שלא רואים בדפי הסטטיסטיקה. יפתח זיו סיים משחק עם 9 אסיסטים וללא איבודי כדור, קינן אוואנס סיים את המשחק עם 13 נקודות לצד 3 ריבאונדים, 3 אסיסטים ושני איבודי כדור כשבמועדון פשוט ציפו מהם ליותר במיוחד ברגעים המכריעים, בנוסף גם שפת הגוף של קמרון טיילור לא נעלמה מעיניהם של אנשי הקבוצה. 

83:87 גליל/גלבוע מפתיעה את מכבי ת"א

הצהובים כחולים שיחקו ללא סקוטי ווילבקין שזכה למנוחה מול הקבוצה של גיא קפלן, בדומה לסנטר חסרונו של ווילבקין הורגש היטב, במכבי הבהירו: "זה היה משנה אם היה משחק אבל צריך לנצח בלעדיו". אצל אלופת המדינה לא אוהבים הפסדים וציינו כי היות ומדובר בהפסד שהגיע לאחר מחזור משחקים כפול ביורוליג ולא רגיל היו רואים את ההפסד כחמור יותר וסיכמו לקראת פנאתינייקוס: "זו קריאת השכמה שאין בכדורסל משחקים קלים, אין ניצחון בכיס צריך להזיע כדי לנצח". 

יפתח זיו אמר לאחר המשחק: "במכבי תל אביב כל משחק שאתה מנצח ומשחק טוב אז הכל בסדר וכשאתה מפסיד זה לא אמור לקרות, לא תכננו להפסיד פה אבל גם מזה נלמד. כל קבוצה שמגיעה לשחק מול מכבי תל אביב מגיעה באובר-מוטיבציה שזה הגיוני ולגיטימי, בכל זאת לשחק נגד מכבי תל אביב אתה תמיד רוצה להוכיח את עצמך ולהראות שאתה שווה יותר, לגבי גלבוע אני לא יודע חוויתי את זה גם מהצד השני תמיד איכשהו –במירכאות- הכבשה השחורה יש איזה הפסד כזה בעונה לגלבוע. כל הכבוד להם אבל אני עכשיו בצד השני ומבואס מההפסד הזה, כל הכבוד להם אבל אנחנו מסתכלים על עצמנו יש לנו ביום חמישי משחק מאוד חשוב ביורוליג וכמו שאמרתי נצטרך ללמוד מזה ממה שהיה כאן היום ולהיות יותר טובים”.

“לפרקים יש רגעים שזה עובד במשחק מול וילרבאן למשל הייתה התקפה שוטפת והכל עבד והיום ולי קצת פחות. גם דקות יותר ודקות שפחות. אנחנו קבוצה שמתבססת על ההגנה וקיבלנו שמונים ומשהו נקודות שזה לא משהו שאנחנו מוכנים לקבל אותו. מאוד כישרוניים ומוכשרים, אנחנו יודעים מה אנחנו צריכים לעשות יש לנו סיסטם ברור לכולם ואנחנו צריכים לבצע לפעמים זה עובד יותר ולפעמים פחות היום לצערי זה היה פחות".

יפתח זיו (עמרי שטיין)יפתח זיו (עמרי שטיין)

על התנודות ביכולת בין המשחקים: "אין לי כל כך הסבר האמת, אנחנו אחרי המשחק אז עוד לא עיכלתי את כל מה שקרה פה היום, שוב אני חושב שאנחנו נצטרך ללמוד מזה זה לא אמור לקרות, אנחנו קבוצה יותר טובה ויותר איכותית הם הפתיעו אותנו היום שוב זה לא אמור לקרות ואנחנו נצטרך ללמוד מזה". 

על חיים אוחיון המנוח אמר זיו: "חשוב לציין גם אני הייתי חלק מהמשפחה הזו והמשפחה שלהם היא משפחה מדהימה, תרצה אשתו ולני, הכדורסל בכלל זה הרבה יותר מזה אז הייתי קצת נרגש בשביל המשפחה, בשביל האוהדים ובשביל הכדורסל הישראלי. חיים עשה הרבה".