מכבי תל אביב מתכוננת לפתיחת עונת היורוליג הערב (חמישי, 21:05) נגד באיירן מינכן בהיכל מנורה מבטחים. בצהוב רוצים להגיע להצלבה אחרי שלא הצליחו לעשות זאת בשנה שעברה. לפני המשחק מאמן הקבוצה, יאניס ספרופולוס, התייחס למצב קבוצתו.

היווני פתח את דבריו: “לפני שאתחיל לנתח את המשחק של מחר אני רוצה להודות שכולנו מתרגשים לקראת משחק יורוליג מלא באוהדים. זה מרגש אותנו, זה שנוכל לשחק מול היכל מלא באוהדים וסולד-אאוט. מבחינת הכדורסל אני חושב שתהיה מלכודת גדולה, אנחנו לא חושבים על החסרונות של באיירן. אנחנו לא יודעים איך הם יהיו על המגרש, אבל אנחנו מכבדים אותם כי הם קבוצה ומאמן מצוינים”.

שחקני מכבי תל אביב באימון (איציק בלניצקי)שחקני מכבי תל אביב באימון (איציק בלניצקי)

ספרופולוס המשיך: “יש להם חסרונות, כן, אבל העבודה שלנו לא קלה בשום סיטואציה ולא הייתה קלה עד עכשיו. היו לנו את הבעיות שלנו. אבל אין תירוצים. שיחקנו עם תנאים קשים אבל הצלחנו לנצח בגביע ווינר וזה עזר לנו לפתח את המשחק שלנו. כקבוצה חדשה, עם 7 שחקנים חדשים, אנחנו יודעים שיקח זמן לשחק את הכדורסל שאנחנו רוצים. החל ממחר ביורוליג אנחנו רוצים תמונה אחרת על המגרש בהשוואה לעונה הקודמת”.

אנג'לו קלויארו (איציק בלניצקי)אנג'לו קלויארו (איציק בלניצקי)

המאמן דיבר על ההכנה ליורוליג: “התאמנו טוב בימים שלנו ביחד, המשחקים עזרו לנו להתחיל לתקשר על המגרש. כן, אנחנו צריכים להתרכז בפרטים הקטנים ולעבוד יותר טוב על זה, לא היה לנו את הזמן כי אנחנו ביחד רק מתחילת הקיץ. אני חושב שנשתפר גם במהלך המשחקים עצמם. אנחנו מכבי, אנחנו יודעים שכל ניצחון חשוב, זה מה שננסה לעשות כבר מהרגע הראשון מחר. מהצד השני, אני רוצה לראות שיפור משחק אחרי משחק בשני הצדדים של המגרש”.

יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)

יאניס על האווירה בחדר ההלבשה: “הדרך שבה אנחנו עובדים על המגרש חשובה מאוד ומקצועית מאוד, אני לא מדבר על עצמנו יותר מדי אבל עבדנו טוב, השחקנים נחושים ורוצים להילחם קשה. הם מרוכזים במה שאנחנו עושים. הם מוכנים לעונה טובה, הם ינסו לתת עונה טובה. ננסה להילחם כל העונה, גם אם יהיה משהו מפתיע כמו קורונה או לא יודע מה”.

המאמן דיבר על החתמתו של מתיאס לסורט: “הודתי לבעלים ואני רוצה לעשות זאת שוב. עברנו את התקציב בשביל לחפות על הפציעה של אנטה ז’יז’יץ’, זה היה רגע חסר מזל ולא מעבר, לא עשינו שום דבר לא נכון, בדומה לפציעה של יפתח זיו. יהיו פציעות, זה חלק מהמשחק. הדבר החשוב ביותר הוא שנגיב מהר, המנג’ר ומחלקת הסקאוטינג שלנו פעלו מהר מאוד. יחד עם אישור הבעלים, להם אני רוצה להודות שוב, היה מעולה. רצינו עוד שחקן שיעזור בתקופה שבה אין לנו את אנטה”.

סקוטי ווילבקין ודריק וויליאמס (איציק בלניצקי)סקוטי ווילבקין ודריק וויליאמס (איציק בלניצקי)

ספרופולוס על העומס בקו הקדמי: “אני חושב שאנחנו חושבים רחוק מדי, שלושתם הם כוח גדולל. אני לא רוצה לדבר על העתיד, כי אנחנו לא יודעים מה יקרה בעתיד. מתיאס עדיין לא כאן. בואו נישאר צנועים. בואו נראה מה יקרה על המגרש ואז נחליט”?

המאמן דיבר על היריבה: “כמו תמיד, אתם יודעים, אנחנו מודאגים מהיכולת שלנו נגד כל יריבה. עשינו סקאוטינג מקיף ויש לנו תוכנית מסודרת בהגנה ובהתקפה, כדי לנצל את החלקים החלשים ולהתגונן מול החלקים הטובים. לכל קבוצה יש יתרונות וחסרונות. באיירן? יש להם את הבעיות שלהם. הביאו כמה שחקנים שישחקו הופעות בכורה נגדנו, אבל יש להם סגל ששיחק טוב מאוד נגד אולם, במשחק האחרון שלהם”.

ג'ילן ריינולדס (איציק בלניצקי)ג'ילן ריינולדס (איציק בלניצקי)

“הם הפסידו אותו בהארכה אמנם, אבל ראינו אותו וידענו שהם משחקים טוב מאוד. אולי אין להם עומק שהם קיוו שיהיה כשבנו את הקבוצה, אבל הם חזקים מאוד. אמרתי שאם אנחנו נטעה ונתרכז בהעדרויות אנחנו נשלם על זה. אמרתי את זה לשחקנים אתמול. כל משחק, כאן או בחוץ, מתחיל בזה שנכבד את היריבים ונעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר באפשר. כמו שאמרתי מקודם, אנחנו מכבדים אותם אבל אנחנו רוצים לשחק הכי טוב שאפשר מחר. מתרכזים בנו ולא בהם”.

דריק וויליאמס (איציק בלניצקי)דריק וויליאמס (איציק בלניצקי)

יאניס דיבר על החתמתו של דורון פרקינס כעוזר מאמן: “אני שמח שהוא כאן, הוא מכיר את מכבי ואת הסביבה והמועדון, יותר קל בשבילו להסתגל. הוא עדיין לומד את פילוסופיית המשחק שלי ויהיה מוכן להעביר אותה לשחקנים, אני שמח שהוא איתנו והוא בהחלט עוזר לנו, לא רק בהגנה אלא גם בהתקפה וכסקאוט. ההגנה שלנו? אנחנו מנסים לשחק הגנה טובה, יש לנו שחקנים בשביל לעשות את זה. יש לנו שחקנים מוכשרים שיכולים לקלוע הרבה נקודות ביום טוב, אבל עבורי חשוב מאוד שנצליח להגן ברמה גבוהה ועקבית בשביל להצליח. בטח, יהיו ימים שנשחק בהם פחות טוב או יותר טוב, אבל הדבר החשוב ביותר הוא לשמור על העקרונות בשני צידי המגרש. אנחנו לא יכולים להיות טובים רק בחלק אחד שלו, צריכים להיות טובים גם כאן וגם שם”.

ג'יימס נאנלי (איציק בלניצקי)ג'יימס נאנלי (איציק בלניצקי)

יאניס דיבר על הגנת לחץ: “נראה אותה. הבאנו שחקנים אתלטיים וראיתם את זה בכמה משחקים. אנחנו רוצים לשחק מהר בהתקפה, גם מבחינת הפעולות בהתקפה מסודרת וגם בהתקפת מעבר. בהתקפה מסודרת צריך גם לקבל החלטות, היא לא תהיה כל כך מהירה בהתחלה אבל המהלכים יהפכו לאוטומטיים לאורך זמן ויאפשרו לנו לשחק מהר יותר. עכשיו אני חושב שאנחנו במומנטום טוב במגרש הפתוח, אבל צריך תקשורת טובה יותר ולבנות את הכימיה שלנו אחד עם השני, זה לא קל אחרי פחות מחודש וחצי. ככל שנשחק יותר נשחק טוב יותר ומהר יותר”.

יאניס ספרופולוס ויפתח זיו (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס ויפתח זיו (איציק בלניצקי)

סקוטי ווילבקין: "החשיבות שלי? אולי הכי נמוכה מאז שאני פה. יש לנו קבוצה עמוקה מאוד, הרבה שחקנים יכולים לקלוע בדרכים שונות. זה הולך להיות מעניין ומרגש לראות איך הכל מתחבר. בהחלט יש תחושת דחיפות בגלל המאמץ שההנהלה עשתה כדי להרכיב את הקבוצה השנה. לכל החבר'ה בחדר ההלבשה יש תחושת דחיפות והרגשה שאפשר לעשות משהו מיוחד ביחד. אני מתרגש. לא היו אוהדים בעונה שעברה ביורוליג, אז קצת שכחתי מה התחושה הזו", סיפר אנג'לו קלויארו והמשיך: "אני מחכה לזה. אני רוצה להגיע לפלייאוף - כולנו רוצים – ומשם כבר נתקדם. בזה אנחנו מתרכזים".