מועדון הכדורסל מכבי ת״א ערך הערב (שלישי) אירוע מכובד במעמד נשיא המדינה היוצא, רובי ריבלין, לציון 85 שנים למשחקים האולימפיים בברלין בשיתוף פעולה מלא עם המרכז לאימפקט יהודי וההסתדרות הציונית העולמית שבין היתר פועלים גם לקידום פעולות כנגד אנטישמיות וגזענות. שמעון מזרחי, יאניס ספרופולוס, שחקן הרכש החדש יפתח זיו, יעל ארד, ליאור אליהו והמדליסטית הטרייה שירה ראשוני נכחו באירוע.

סמנכ”ל השיווק וקשרי קהילה של מכבי ת”א, דורון ג׳מצ׳י, שגם כמובן היה שחקן עבר במועדון, אמר: ״האירוע היום הוא למעשה אירוע פתיחה למיזם נהדר שאנחנו עושים בשיתוף פעולה עם המרכז לאימפקט יהודי וההסתדרות הציונית, בין היתר לציון 85 שנה למשחקים האולימפיים בברלין. זה ימשך גם בעונת היורוליג ואנחנו נקיים מעבר להיום עוד חמישה אירועים במהלך משחקי היורוליג של מכבי באירופה, במקומות שעדיין לא הוחלט עליהם ביחד עם הקהילה היהודית המקומית שיתארחו במשחקים אלה. ניקח איתנו גם שחקני עבר שייקחו חלק”.

85 לציון אולימפיאדת ברלין

ג’מצ’י הוסיף: “כל המיזם הזה נועד כמובן לזכור את נושא השואה ולהיות בקשר עם קהילות יהודיות בעולם וברחבי אירופה, לדבר על התפקיד של ספורטאים כשגרירים בנושא ציונות, יהדות, אנטישמיות וסובלנות. האירוע מאוד מרגש ויש לו חשיבות גדולה מאוד, אני משוכנע שהדבר יתפוס תאוצה ונמשיך עם זה בשנים הבאות״.

דורון ג'מצ'י (איציק בלניצקי)דורון ג'מצ'י (איציק בלניצקי)

שחקן העבר, ליאור אליהו, התייחס: ״אירוע בעל חשיבות גדולה, דורון ג׳מצ׳י דיבר איתי בקצרה ומיד נענתי לאתגר החשוב הזה ואני שמח שאני כאן. לא חושב שהיו הרבה אירועים מסוג זה אבל אני אשמח לקחת חלק כל עוד ההסברה תהיה נכונה, אנחנו צריכים יותר להסביר כלפי חוץ את הסיטואציה שלנו ואני מקווה שדווקא מהאירועים האלה נוציא את זה החוצה״.

ליאור אליהו (איציק בלניצקי)ליאור אליהו (איציק בלניצקי)

יו״ר המרכז לאימפקט יהודי, רוברט זינגר, אמר: ״קודם כל המון כבוד לכל מי שהגיע לכאן, 85 שנה אחרי המשחקים האולימפים בברלין ולציין את זה במרכז תל אביב במדינה ישראל זה יוצא מן הכלל. אני שמח שהרבה ספורטאים הגיעו לכאן, זה חשוב להם, זה חשוב לנו כעם ישראל בכל העולם. המרכז לאימפקט יהודי מהווה מרכז לפניות של קהילות יהודיות, של ארגונים עולמיים, אנחנו עובדים הרבה עם משרד החוץ בעניינים שונים שקשורים בישראל וקשורים ליהדות העולם״.

רוברט זינגר (איציק בלניצקי)רוברט זינגר (איציק בלניצקי)

יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר בפועל של הסוכנות היהודית, יעקב חגואל, אמר: "המאבק באנטישמיות הוא אחד מערכי הליבה של ההסתדרות הציונית העולמית, החיבור עם המרכז לאימפקט יהודי ומכבי ת"א מהווה מכפיל כח בפעילות בינלאומית להעלאת המודעות למאבק באנטישמיות ואני גאה במהלך היחודי הזה שיוביל חיבור של קהילות יהודיות ברחבי אירופה לישראל, להגברת הזהות והגאווה היהודית ולמאבק באנטישמיות". 

יעקב חגואל (איציק בלניצקי)יעקב חגואל (איציק בלניצקי)
יפתח זיו ויאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יפתח זיו ויאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)
יאניס ספרופולוס ודני פדרמן (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס ודני פדרמן (איציק בלניצקי)