ימי הקורונה הם ימים מוזרים, ומחייבים את כולם להתרגל למציאות חדשה. לפני זמן לא רב יחסית, סביר להניח שראיון עם ג'יילן ריינולדס (או כל שחקן אחר) היה מתקיים פנים מול פנים. אם במסגרות אירופאיות, היה כרוך הדבר באירוע שהיום נשמע כל כך מיוחד, הגעה לבתי המלון עם צוות צילום, או לחילופין במסיבת עיתונאים בחדרי התקשרות השונים שישנם בהיכלי הכדורסל, אך המציאות שנכפתה בעקבות מגפת הקורונה, הביאה – לפחות לעת עתה, לשינוי בדרך העבודה. פגישות כמו ראיונות ומסיבות עיתונאים עוברות יותר למישור הדיגיטלי, בדיוק כשם שהיה עם שחקנה של מכבי תל אביב בעונה החולפת ג'יילן ריינולדס, שיפגוש יחד את קבוצתו החדשה באיירן מינכן את הצהובים הערב (רביעי, 19:30).

ריינולדס שכל אשר הוא רוצה זה לשחק כדורסל, התיישב לשיחת זום עם גופי התקשורת בישראל, ודיבר על הכל תוך כדי שהוא עונה בנינוחות לכמה פרצופים מוכרים. ג'יילן שהגיע בתור גיבוי לאחר פציעתו של טאריק בלאק ממשיך כמובן לשמור לצהובים מקום מיוחד בלב, ענה על כל השאלות בפתיחות ובנחמדות כה אופיינית לו איחל לכל הנוכחים בראיון שישמרו על עצמם ויישארו בריאים ונקיים מקורונה, וזאת כשלאורך השיחה הוא ממחיש עד כמה מוזרה המציאות החדשה, ואפילו יותר מכך שהכדורסל ימשיך.

יאניס: באיירן קבוצה עם שחקנים מנוסים

ספר לנו, מה שלומך?
”עובד קשה, מנסה להשתפר בכל יום, עד כה הכל הולך טוב. אני מתאים את עצמי לשיטה, וכולנו מתחברים ומתקדמים מבחינת מה שהמאמן רוצה, כמובן שההגנה מגיעה קודם כל, ולאחר מכן ההתקפה, אבל אני פשוט מנסה להיות הכי טוב שאני יכול ולהביא אנרגיה לקבוצה ולהיות שם על ומחוץ למגרש.

ספר לנו קצת על החוויה שלך עם מכבי
"כשהגעתי למכבי ידעתי שזו קבוצה מנצחת ושאני אהיה חייב להיות מוכן לכל אתגר שיהיה כי הגעתי לקראת סוף העונה, כך שידעתי שישר אגיע לשדה הקרב ואני פשוט רציתי להגיב לכל מה שנזרק לעברי בבת אחת. אני חושב שלמדתי המון מהחוויה הזו, לשחק חזק, להיות חבר טוב לקבוצה, לשמור על המסורת. האוהדים היו מדהימים, בלתי ייאמן פשוט ואני חושב שזה עזר לי להתמודד עם כל האתגרים בזמן הקצר שהייתי במכבי".

יובל זוסמן, אלייז'ה בראיינט, ג'יילן ריינולדס וקווינסי אייסי מודים לקהל בסיום (איציק בלניצקי)יובל זוסמן, אלייז'ה בראיינט, ג'יילן ריינולדס וקווינסי אייסי מודים לקהל בסיום (איציק בלניצקי)

עם העונה והסגל שהיו לכם מה לדעתך היה קורה אם העונה לא הייתה נעצרת? כמה רחוק הייתם יכולים להגיע?
"השמיים הם הגבול, ואני חושב שהיינו זוכים ביורוליג, בדיוק כמו שהם זכו (בליגה הישראלית), אבל זו הייתה סיטואציה קשה, היו לנו שחקנים טובים אותי, את אייג'קס (ארון ג'קסון מ.ב) ואת אמארה, היה לנו חתיכת סגל והרגשתי מאוד נוח עם השחקנים שהיו לנו, ידעתי באיזה סגנון משחק אני צריך לשחק לידם, כך שבאופן אישי אני חושב שהיינו מגיעים מאוד רחוק. הייתה לנו קבוצה נהדרת, והם דאגו שאקבל את הכדור בסיטואציות שהכי התאימו לי, והעובדה שאני וארון שיחקנו יחדיו בסין כמובן עזרה המון מבחינת הכימיה".

מהתקופה שלך בקבוצה אתה יכול לשתף אותנו איך ראית את גרף השיפור של דני אבדיה?
"דני...יש רק מילה אחת, מסור, הבחור הזה היה הראשון להגיע לאימונים והאחרון לעזוב, וברור לכולנו שיש לו עתיד מזהיר לפניו, יש לו מוסר עבודה, הוא יכול לקלוע היטב, הוא מוסר נהדר וחבר נהדר לקבוצה, והשמיים הם הגבול עבורו אם ימשיך לעבוד כך. אני מאחל לו הצלחה בעתיד ולא משנה איפה זה יהיה. הוא שחקן נהדר וחבר נהדר לקבוצה".

דני אבדיה מול סאק הנרי (איציק בלניצקי)דני אבדיה מול סאק הנרי (איציק בלניצקי)

איך זה לעבוד עם אנדריאה טרינקיירי? הפסדתם משחק מאוד צמוד למילאנו, וניצחתם את אלבה אבל זו באיירן שלא ראינו בעבר....   
"הוא מאמן מאוד אינטליגנט, והוא יודע ומבין כדורסל, יש מקרים שבהם אתה חושב שאתה צודק.....אבל אתה טועה, והוא יודע בדיוק איפה כל אחד צריך להיות ואם אתה לא נמצא במקום שבו אתה צריך להיות הוא ידאג שאתה תדע מזה. איתו הייתי צריך ללמוד ולקבל ביקורת בצורה שונה, כי הייתה לו דרך שונה להעביר אותה בכל הנוגע למה שהוא רוצה, והוא לא ירד ממך עד שתרצה להשתפר ולהיות טוב יותר, שתגיד לעצמך שאתה חייב להשתפר. הוא שונא התנצלויות כי מעשים מדברים חזק יותר מאשר מילים, ואני ממש מתחיל להתחבר אליו. אחרי שדיברנו החלטתי לא להוציא מילה ואני עושה את הדברים בדרך שהוא רוצה כך שזה יוצא טוב לכולם, הוא מאמן נהדר שמבין כדורסל, ההגנה באה קודם".

התקפה מנצחת משחקים והגנה מביאה תארים, מהבחינה הזו באיזה אופן שונה הכדורסל של מכבי מזה של באיירן?
"נתחיל מזה שמדובר בשתי קבוצות טובות שיש להן שחקנים מוכשרים, באופן אישי אני חושב שמה שצריך זה רעב. אני בטוח ששתי הקבוצות רעבות, ואנחנו מאוד רעבים לגבי העתיד, וזה מה שמניע את הקבוצה, כולם נמצאים באותו הדף. אצלנו כולם חולקים את הכדור וכולם משחקים חזק וזה לא משנה לנו אם מישהו יקלע 30 נקודות או 40 נקודות או כמה שזה לא יהיה. לדוגמא אם לא יהיה לי משחק התקפי טוב אני אעשה את הכי טוב שאני יכול כדי לקחת כל ריבאונד, וזה רק מראה שכולם באותה הסירה".

אנדראה טרינקיירי (איציק בלניצקי)אנדראה טרינקיירי (איציק בלניצקי)

האם העלייה במקרי הקורונה בקרב השחקנים מדאיגה אותך? האם צריך לעצור את הליגה לזמן מה ולמצוא פתרון ולהמשיך, או פשוט להמשיך כך?
"זה מאוד מצער שיש שחקנים שנדבקו, אבל כדורסל זה כל מה שאנחנו יודעים ומכירים, עבורי באופן אני מאוד מקווה שהכדורסל לא ייעצר כי אני אוהב לשחק כדורסל, זה מה שאני אוהב לעשות ואני לא יודע לעשות שום דבר אחר חוץ מלשחק כדורסל, אבל אין ספק שצריך למצוא פתרון לבעיה הזו. בין שיעצרו או שלא אף אחד לא יודע מה צופן העתיד אבל אנחנו חייבים פתרון בוודאות. אולי לעבור לבועה ואז כולם ישחקו בטורניר, אבל הפתרון שלי? אני לא יודע, פשוט נצטרך לחכות ולראות מה יהיה אבל זה נושא מאוד רציני".

אתה תשחק הערב נגד אות’לו האנטר והסנטר החדש אנטה ז'יז'יץ' ממנו יש ציפיות גדולות. מה אתה חושב על המאצ' אפ הזה מולו?
"הוא שחקן מאוד מוכשר, אי אפשר ללמד סייז. אות’לו הוא חברי לקבוצה לשעבר ואנחנו יודעים איך כל אחד משחק כך שבטוח שזה יהיה קרב, הקרב על הלוחות בין הגבוהים, אבל אני מתמקד בדבר אחד בכל פעם וזה איך אנחנו נוציא לפועל היטב ונעשה את מה שאנחנו צריכים לעשות כדי לנצח, ולהישאר יחדיו".

ג'יילן ריינולדס (איציק בלניצקי)ג'יילן ריינולדס (איציק בלניצקי)

חווית את היכל מנורה מבטחים עם האוהדים, אתה חושב שבשל הנסיבות המצערות בהן ההיכל יהיה ריק, האם הגעה למשחק כזה היא בגדר יתרון?
"אני לא רוצה לומר שזה יתרון. זו העבודה שלנו ואנחנו צריכים לתפקד, בין אם יש אוהדים או שאין, בין שיש לחץ ובין שאין, אבל בסופו של דבר צריך לשחק, זה מה שמשלמים לנו לעשות, כך שאני חושב שזה מצער שאין אוהדים אבל זה לא יתרון כי שתי הקבוצות יגיעו להתחרות".

האם יש למשחק משמעות מיוחדת עבורך?
"זה כמו הבית שלי, התקבלתי בזרועות פתוחות, אבל זה הביזנס, שחקנים עוברים בטרייד או שקורים כל מיני דברים כאלו ואחרים, אבל ללא ספק יש למכבי מקום מיוחד בלב שלי, זו הייתה חוויה נהדרת ויש לי מקום בלב לאוהדים, לצוות האימון, כלל האנשים במועדון מההנהלה ועד אחרון העובדים. אני מוריד את הכובע בפניהם. הם עובדים קשה.

לא הרבה מצפים שבאיירן תדבר חזק, ושאם הקבוצה תעשה משהו זה יהיה מתחת לרדאר, אבל בהתחשב באיך שנראיתם בשני המשחקים הראשונים שלכם זה נראה שבאיירן תהיה קבוצה שיכולה להגיע רחוק
"אני מסכים לחלוטין, יש הרבה אנשים מאחורי מחשבים שאומרים כל  מיני דברים, אך בסופו של יום, אנחנו אלו שמשקיעים את העבודה, אז אני רואה את מה שאנשים כותבים ומצייצים ומנסה פשוט להתקדם הלאה, כי בסופו של דבר מדובר במי ישחק חזק יותר ומי רוצה יותר, כך שאנחנו מסתכלים על זה כעל כל יום בעיתו, אנחנו לא דואגים בנוגע למבקרים, אם אנחנו האנדרדוג או לא אנחנו נילחם כמו פיטבולים וננסה להשיג את התוצאה הכי טובה".

דני אבדיה, סקוטי ווילבקין, ג'יילן ריינולדס ואות'לו האנטר (חגי מיכאלי)דני אבדיה, סקוטי ווילבקין, ג'יילן ריינולדס ואות'לו האנטר (חגי מיכאלי)

הכל השתנה, בגלל הקורונה, איך אתה חווה את כל עניין הנסיעות?
"כל עניין הנסיעות הפך קדחתני. אני לא יכול לומר שהמעבר בשדות התעופה עבר ממש חלק עוד קודם, אבל עכשיו נסיעות ממקום למקום הפכו לטרחה, צריך לעבור בכל פעם בדיקת קורונה, זה פשוט בלאגן גדול וזה מתסכל מעט, אבל אנחנו צריכים לעשות את מה שצריך לעשות, ואם בדיקות זה מה שצריך לעשות אז זה מה שנעשה. יש כל כך הרבה בלבול, התקופה בה אנו חיים היא שונה אבל נקווה שיום אחד כולנו נתעורר וזה יהיה מאחורינו".

מבין כל המשחקים ששוחקו ביורוליג עד כה, איזו תוצאה הפתיעה אותך הכי הרבה?
"אני מופתע שאנחנו עדין מסוגלים לשחק, עם כל מה שקורה עבורי מה שמפתיע זה שעדיין אפשר לראות כדורסל, ועכשיו כשעונת ה-NBA הסתיימה, יש את אירופה וזה כל מה שנותר, זו פשוט סיטואציה מוזרה אבל נקווה שנוכל להמשיך לשחק ושכולם ישמרו על היגיינה, ישטפו את הידיים, ושינהגו על פי הפרוטוקול כדי שלא ידבקו בנגיף".            

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל