בתום דרמה גדולה ומשחק צמוד במיוחד, הפועל גלבוע/גליל הפתיעה כשניצחה הערב (ראשון) 83:87 את מכבי תל אביב בשחזור סדרת הגמר מאשתקד והנחילה לאלופת ישראל את הפסדה הראשון העונה בליגה כבר במחזור השני.

מאמן מכבי ת"א, יאניס ספרופולוס, אמר בסיום: "היינו צריכים יותר כדי לנצח, ההגנה שלנו הייתה רעה מאוד, עשינו המון טעיות ברמה הטקטית. אני לא רוצה להתייחס לקהל ולאווירה, זה לא תירוץ. אני מאוכזב, הקבוצה לא נראתה טוב. אנחנו לא יכולים לתת לקבוצה היריבה לקלוע 87 נקודות. היינו חסרי אגרסיביות וחסרי ריכוז".

גיא קפלן סיפר: "היה פה משהו יותר גדול מכדורסל, זה ניצחון של חיים אוחיון ומשפחתו. כל זה יצא אנרגיה אחת גדולה, שמח בשביל כולם, זה מגיע להם. זה תמיד משמח לנצח, זה ניצחון סימבולי, זה לא עוד משחק ולא עוד סתם ניצחון".

גיא קפלן (עמרי שטיין)גיא קפלן (עמרי שטיין)

לונדון פראנטס אמר בסיום: "האווירה הייתה מדהימה, היו אנרגיות נהדרות מהקהל וזה עזר לנו לכל אורך הדרך. ידענו שיהיה משחק קשה מאוד ואנחנו צריכים לשחק חזק כקבוצה במשך 40 דקות. מבחינתו זה לא נגמר עד הסיום, מכבי ת"א קבוצה מצוינת, נשארנו מאוחדים כל המשחק".

לונדון פראנטס (עמרי שטיין)לונדון פראנטס (עמרי שטיין)

בתוך כך, עוד לפני המשחק המשחק, פורוורד מכבי תל אביב, ג’יימס נאנלי, ביקר את התנאים במגרשה של גלבוע, גן נר, לפני שריקת הפתיחה. כזכור, במהלך גביע ווינר, אנטה ז’יז’יץ’, סנטר מכבי תל אביב, החליק על מדבקה ונפצע, פציעה שמשביתה אותו למעשה עד היום.

נאנלי צייץ בחשבון הטוויטר שלו: “מספיק רע שיש מדבקות על המגרש, צריך לדרוש יותר מהקבוצות בכל הקשור לתנאים של המגרש. אנחנו לא צריכים להגיע למצב שמישהו מאיתנו מנקה אותו לפני שריקת הפתיחה”.