שפופים ומכונסים בתוך עצמם שחקני מכבי תל אביב עזבו את ההיכל אמש (חמישי) לאחר ההפסד 75:63 לכוכב האדום בלגרד במסגרת המחזור השני של היורוליג. ההפסד אמש גבה מחיר משחקניו של יאניס ספרופולוס שפשוט לא הצליחו להיכנס למשחק בשום שלב, משחק שלמעשה נגמר כבר ברבע הראשון.

מאמנם של הצהובים עזב בעצמו את ההיכל כשעל פניו ניכרה האכזבה הקשה, בינתיים אצל אלופת המדינה מתחילים להפנים עד כמה כבד הוא המחיר אותו הם משלמים על אובדן תקופת קדם העונה, וחוששים משעתיד לקרות במחזורים הקרובים של הליגה הבכירה באירופה לאחר שאמש לא הצליחו השחקנים בצהוב כחול, לפצח את ההגנה של ראדוניץ׳.

שחקני מכבי תל אביב חסרי אונים (איציק בלניצקי)שחקני מכבי תל אביב חסרי אונים (איציק בלניצקי)

במועדון היו בהלם לאחר המשחק ואמרו ״הרבה זמן לא זוכרים משחק כזה״, אנשי הקבוצה התקשו למצוא את המילים לאחר ההפסד וזאת כאשר כבר מחר מכבי תל אביב תארח את הפועל חיפה במה שיהיה מחזור הפתיחה שלהם בליגת העל. הבעיות במשחק מול הכוכב האדום בלגרד לא חסרו, בקבוצה מצפים ליותר מהשחקנים הזרים אך מזכירים כי מדובר בסך הכול במחזור השני.

״לא היינו במשחק מהרגע שהוא התחיל״, הודו במכבי תל אביב, הבעיה העיקרית הגיעה מעמדת הרכז אמש וכפועל יוצא שתי עמדות עליהם הסתמכו העונה הצהובים כמעט ולא באו לידי ביטוי, ג׳יימס נאנלי וג׳יילן ריינולדס נראו אמש ולמעשה גם במשחק מול באיירן מינכן כמי שנפגעו הכי הרבה בדקות בהן ניהול המשחק היה לנקודת התורפה, כשכעת אין ספק שמורגש חסרונו של אנטה ז׳יז׳יץ׳ הרבה יותר, גם אם הוא בעצמו תלוי בעמדת הרכז כדי לקבל כדורים בצבע.

סקוטי ווילבקין מאוכזב (איציק בלניצקי)סקוטי ווילבקין מאוכזב (איציק בלניצקי)

בסביבת המועדון כאמור היו מאוכזבים בסיום המשחק, ולצד ההבנה של אנשי המועדון כי הדרך הולכת להיות קשה במיוחד, עדין היה ניכר כי לא ניתן היה להצביע במדויק על הבעיה של הצהובים מסיבה מאוד פשוטה, תחילה ההכנה של הכוכב האדום הייתה טובה יותר, ובנוסף היא הגיעה בסגל מלא יותר מזה של באיירן מינכן. העמדות שהסבו את מרבית הנזק לקבוצתו של ספרופולוס היו הרכז, הפורוורד והסנטר. והדבר כאמור לא מקרי.

גביע ווינר שכבודו במקומו מונח לא מהווה אמנם מדד ליורוליג, יחד עם זאת אפשר היה לראות את התרומה של ריינולדס ושל ז׳יז׳יץ׳ כשעמדת הרכז עשתה את שלה, כל השחקנים היו מעורבים בהתקפה והאופציות ההתקפיות היו רבות. היורוליג לעומת זאת, זו כבר חיה אחרת לגמרי.

ג'יילן ריינולדס (איציק בלניצקי)ג'יילן ריינולדס (איציק בלניצקי)

אנג'לו קלויארו אמר לאחר המשחק: "התקפית התקשינו, במיוחד ברבע הראשון שאיבדנו 8 כדורים, המשחק הואט והתקשינו מאוד. זה השפיע על ההגנה שלנו, שגם לא הייתה מספיק טובה. אנחנו צריכים להראות טוב יותר. שיחקנו עם נייט, אנחנו יודעים שהוא חתיכת שחקן, כיף לשחק נגד חברים שלך לשעבר, כשאתה על המגרש אתה לא חושב על זה יותר מדי. הוא קלע 3 שלשות שדי סגרו את המשחק. היה לו משחק טוב”.

“זה קשה, אבל זה מוקדם. דיברנו על מה צריך לעשות כדי לשחק טוב יותר. אנחנו צריכים להמשיך להשתפר, זה רק המשחק השני של העונה. זה הפסד רע, שיחקנו נורא. אבל אנחנו מבינים שזה עדיין מוקדם וצריכים להשתפר, אם אכן נשתפר, הדברים יראו אחרת בהמשך העונה. ברור שבגלל הקורונה לא שיחקנו משחקי אימון באירופה, וזה לא אידיאלי, אבל זו הסיטואציה שאנחנו חיים איתה. המשחק היום הוא איך ששיחקנו התקפה, זה השפיע על ההגנה שלנו. הקצב האיטי תקע אותנו", הוסיף.

אנג'לו קלויארו ומרקו סימנוביץ' (איציק בלניצקי)אנג'לו קלויארו ומרקו סימנוביץ' (איציק בלניצקי)

מתיאס לסורט הוסיף: "הפסדנו ב-12 אבל כבר היינו בפיגור 20 הרבה זמן, הכול לא עבד. מסתכלים על הרבע הראשון והשלישי, ניצחנו את השני והרביעי, הגבנו כל המשחק. הם נתנו את הטון של המשחק, כל הזמן ניסינו להגיב, צריכים להיות יותר אגרסיביים. בדוח הסקאוטינג ראינו שאף קבוצה לא קלעה עליהם 70 נקודות, זה מה שהם עושים, הם עצרו את פנרבחצ'ה על 61 נקודות בשבוע שעבר. הם קבוצה הגנתית טובה מאוד, יש להם שחקנים חזקים מאוד בהגנה, גרמו לנו ל-8 איבודי כדור ברבע הראשון. הם עשו עלינו עבודה טובה מאוד והיו מוכנים לשחק מולנו”.

“לבוא לכאן הדבר הראשון שחושבים עליו זה הקהל, זה ארגון נהדר, כשחותמים בקבוצה שזכתה ב-6 אליפויות אירופה מרגישים את כל מה שקורה סביב הקבוצה הזאת. הייתה אווירה נהדרת, המשחק לא היה טוב והאווירה עדיין משוגעת. משחקים כאן בשביל הקהל, וצריך לכבד את זה, צריך לכבד את האנשים שבאים לראות אותנו. צריך להילחם בשבילם. 11 אלף אנשים שילמו כסף כדי לראות אותנו, צריך לכבד אותם, לא עשינו עבודה מספיק טובה היום, יש לנו עוד דרך ארוכה ניראה טוב יותר בהמשך", סיכם.

מתיאס לסורט (איציק בלניצקי)מתיאס לסורט (איציק בלניצקי)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל